Тиждень 15 – 21 лютого

З 15 по 21 лютого чільними темами просвітницької роботи бібліотек Солом’янки були День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День пам’яті Героїв небесної Сотні та День рідної мови. На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулося 8 онлайн-зустрічей (на згадані теми, зокрема), з якими пропонуємо ознайомитися напочатку.

Як полегшити адаптацію до нового режиму при народженні дитини? Поради майбутнім батькам

15 лютого на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар тренерки з м’яких навичок, коуча, методологині освітніх програм, експертки з лідерства, співзасновниці Тренінгової агенції «PRO Trainings» Вікторії Дівоньки «Як полегшити адаптацію до нового режиму при народженні дитини? Поради майбутнім батькам».

З появою дитини життя виходить на новий рівень віртуозного балансування. Поява дитини — водночас і щастя, і виклик для подружжя. Перший рік після народження дитини – найскладніший у фізичному й емоційному плані. Психолог дала конкретні, дієві й насправді нескладні у виконанні поради для збереження балансу сил, енергії, ресурсності, які допоможуть молодим батькам отримувати від батьківства тільки позитивні моменти і пережити кризові моменти «дорослішання». І запам’ятаймо головне правило: «Щаслива мама – щаслива дитина».

Запис етеру: https://fb.watch/3QOCZprKnJ/

Зустріч з автором. Сергій Сингаївський

Надвечір 15 лютого у рамках Міжнародного десятиліття зближення культур та до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулася онлайн-зустріч «Збройні конфлікти на території інших країн» із Сергієм Сингаївським, автором книжки «Дорога на Асмару».

Сергій Сингаївський розповів, як потрапив до Ефіопії, про радянську «братню допомогу» народу Ефіопії, про жахи виснажливої братовбивчої війни в цій африканській країні, про те, як у нього виник задум написання книги – історії кохання у далекій країні серед голоду та війни. За словами автора, ця книга не про війну, хоча є думки, що це перший український роман на тему імперіалістичних війн Радянського Союзу в країнах «третього світу», ця книга про любов, що протистоїть нелюдинолюбству.

Запис етеру: https://fb.watch/3QOAX4d8iO/

Моя чужа війна

16 лютого відбулося онлайн-спілкування з учасниками бойових дій в Афганістані “Моя чужа війна” до Дня виводу радянських військ з території Афганістану. Онлайн-зустріч – це погляд на війну в Афганістані очима безпосередніх учасників з відстані прожитих років і пам’яті. Гості розповіли кожен про свій шлях до Афганістану – Ігор Рубцов як солдат строкової служби служив на сході країни, а В’ячеслав Купрієнко – як офіцер радянської армії – на заході Афганістану. Що схожого випало на долю «воїнів-інтернаціоналістів» і сучасних учасників бойових дій? Що їх відрізняє? На цю тему також говорили наші гості.

Запис етеру: https://fb.watch/3QOV3Tcn1N/

Онлайн-презентація книжки Павла Степанова «Обратно»

17 лютого відбулася онлайн-презентація книжки Павла Степанова «Обратно». Це – перша українськомовна презентація молодого російськомовного письменника – уродженця міста Луганська Павла Степанова. Для Павла Степанова досвід (як позитивний, так і негативний) – необхідна реальність, яку він приймав і робив висновки.

Роман «Обратно» – друга книга молодого автора (жанр: триллер\ детектив, російською мовою). Автор розповів про довгий шлях до книги, про свій досвід, про філософські й літературні шукання. Концепція твору прийшла авторові уві сні: він побачив Олену – головну героїню роману, яка вільна від усіх соціальних зв’язків. Вона є результатом експерименту групи вчених, одержимих ідеєю створити свідомість, що існуватиме поза фізичним тілом. Вона – головна загадка міста, що застрягла між двома світами, диво і прокляття одночасно. Вона проникне в голову кожного, хто стане на її шляху. Вона змусить сумніватися у власній реальності. Що ж із цього вийшло – читайте в романі. Кожна репліка, кожна дія, кожен результат, що відбувається на сторінках твору – переосмислення того, що відбулося з автором. Автор демонструє, наскільки феноменальними і водночас реальними є можливості людського розуму.

Запис етеру: https://fb.watch/3QQbIfccmw/

Здоров’я та пандемія COVID-19

18 лютого відбулася онлайн-зустріч із фахівцем зі здорового способу життя Отто Стойкою, лікарем-методистом Київського міського центру громадського здоров’я, к.м.н. «Здорові звички для відновлення після COVID-19». У більшості (80%) людей хвороба проходить у легкій формі, у 15% – у важкій формі, 5% хворих мають фатальний перебіг.

Якщо ви перехворіли на ковід і одужали – ви вже герой! Але треба трохи старань з вашого боку, щоб відновитися і повернутися до повноцінного якісного життя. Отто Стойка визначив декілька необхідних умов для відновлення організму після хвороби: здорове харчування, повноцінний сон, який впливає на імунітет та є профілактикою стресу і депресії, рухова активність. Детальніше про поради щодо відновлення організму після COVID-19 дивіться у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/3QQ_P6GOqo/

«Лісова пісня» в ляльках

18 лютого відбулася онлайн-зустріч із майстринею Наталією Тхоржевською. Пані Наталія є членом організаційного комітету і активною учасницею проєкту – лялькової інтерпретації драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», присвяченого 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Проєкт такого типу (створення сюжетних ілюстрацій до творів) – це новинка у мистецькому просторі. Але якщо американці створили мультиплікаційний фільм і навіть комп’ютерну гру за мотивами “Лісової пісні”, то чому б не створити «ляльковий спектакль» у нашому рідному стилі? Вийде ляльковий фільм «Ляльки і Лесина поезія», який озвучує саме Наталія Тхоржевська. До проєкту подали свої роботи 74 майстрині (до «Лісової пісні») і 20 майстринь – до поезії Лесі Українки.

Докладніше про мистецтво виготовлення ляльки-мотанки та про проект, присвячений ювілею Лесі України дивіться у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/3QRyLvsnyS/

З Україною не тільки душею, а й словом

19 лютого відбулася онлайн-зустріч із Вікторією Бричковою – Абу Кадум – українською поетесою, яка мешкає в Йорданії. Теплу поетичну зустріч з нотками болю, скорботи, суму й ностальгії поетеса присвятила сьомій річниці розстрілів на Майдані, шостій річниці виходу з Дебальцевого та Дню рідної мови, що є дуже символічним для українки поетеси, що живе далеко від рідної землі.

Більшість віршів поетеси присвячені саме рідній землі, її людям, захисникам. Ряд поезій, зокрема, написаний на вшанування українського лікаря, громадської активістки та учасниці Революції Гідності Аміни Окуєвої. Поетеса багато пише й про захисників України, що боронять нас на Сході, в зоні АТО. Часто у віршах мова ведеться від особи бійця, який вийшов з війни, але війна не вийшла з нього. Детальніше про творчість української поетеси Йорданії дивіться у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/3QRiSfYDTc/

Історії та тексти: Контрактова площа

21 лютого, у Всесвітній день екскурсовода, відбулася онлайн-зустріч «Історії та тексти: Контрактова площа» із києвознавицею Владиславою Осьмак, під час якої ми пройшли Києвом разом з києвознавицею і отримали відповіді на наші запитання та безліч цікавої інформації. Контрактова площа, за спостереженнями Владислави Осьмак, – рекордсмен з кількості текстів, в яких у різні часи згадувалося це місце в якихось подіях або розповідалося про її повсякдення. Цікаві факти про Контрактову площу, що в Києві на Подолі, дізналися ті, хто цікавиться історією Києва, історією Подолу та ті, хто любить Київ.

Коли засновано Контрактову площу? В яких історичних документах згадується це місце? Чим воно цікаве? Яке місце займає площа в історії та культурі Києва? Як змінювалася Контрактова площа з плином часу від часу свого заснування? Які твори української літератури описували споруди Контрактової площі? Відповіді на усі ці питання можна дістати, переглянувши відео.

Запис етеру: https://fb.watch/3QRMxjm28R/

Також з 15 по 21 лютого Публічні бібліотеки Солом’янки взяли участь у вшануваннях пам’яті українців, які віддали свої життя в різні часи.

Тиха акція «Ангел пам’яті», присвячена пам’яті Героям Небесної Сотні, – оффлайн

За традицією бібліотека імені Новікова-Прибоя спільно з учнями СШ № 64 бере участь у тихій акції «Ангел пам’яті», присвяченій пам’яті Героїв Небесної Сотні, яка була ініційована співачкою Анжелікою Рудницькою та мистецькою агенцію «Територія А». Школярі власноруч виготовили паперових ангелів і в день пам’яті за загиблими під час подій на Майдані вийшли на вулицю і розвішували їх на деревах. Кожного року до акції приєднується все більше небайдужих.

http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/64.html

Також бібліотеки Солом’янки порадували своїх читачів і шанувальників такими заходами:

15 лютого

На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав:
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/posts/1115778572201225

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування «імена, з якими ми живемо. Вулиця Олександра Богомазова»:
https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

На сторінці Бібліограф Достоєвського у facebook – інформування про проєкт закону України 5002 від 01.02.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»:
https://www.facebook.com/groups/156317151100664/permalink/3823453321053677/

Бібліотека ім. М. Реріха – у Всесвітній день онкохворої дитини звітувала про благодійну акцію «Від серця до серця» з виготовлення вітальної листівки:
http://rerixlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека ім. М.Бажана:

Бібліотека ім. Ю.Лермонтова – інформування «На тих Афганських рубежах»:
https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека ім. О.Гончара«Малюємо редиску». Заняття гуртка з малювання:
http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека сімейного читання ім. О.Гончара у facebook – інформування про лаву у формі серця, встановлену в парку «Відрадний» до Дня Закоханих:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1679150922265114&set=pcb.1679151065598433

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування «Вшановуємо пам’ять дитячої письменниці Анне-Катріне Вестлі»:
https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека 11 – інформування до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. «Заплакало небо дощами…»:
https://publ-library11.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека «Солом’янська» – онлайн-виставка «Час і досі не загоїв рану» До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав:
http://biblioformat.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека ім. В. Нестайка – інформування «Крізь пекло до Афганської війни»:
http://lib-kudr.blogspot.com/2021/02/blog-post_60.html#comment-form

Біібліотека «Преображенська» – інформування «Афганська війна в людських долях»: http://child-lib.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

Бібліотека ім. О. Донченка – інформування «Мій біль – Афганістан»:
http://lib-don.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html

16 лютого

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook – відео-інформування: «Новинки книжкового світу»: https://www.facebook.com/groups/1822798014679693/permalink/2569833799976107/

Бібліотека ім. Ю.Лермонтова – інформування про ювілеї «Час пригадати»:
https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_16.html

Бібліотека ім. О.Гончара – «Рідна мова – життя культурного основа». Книжкова виставка: http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_16.html

Бібліотека ім. Є.Гуцала – відеопрезентація книг «Новинки книжкового світу»:
http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_20.html

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook провела онлайновий майстерклас «Казкове малювання»:
https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/216917953448121

17 лютого

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook до Міжнародного дня рідної мови започатковує мотиваційну акцію «Рідніша за рідну» (серію приватних історій про перехід на українську та щодня упродовж тижня публікуватиме реальні історії реальних людей):
https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2001699026639364

На сторінці Бібліограф Достоєвського у facebook – інформування про літературні конкурси: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013892564569

Бібліотека ім. М.Реріха на youtube каналі поширила віртуальну книжкову виставку до Дня Героїв Небесної сотні – прозові, поетичні твори сучасних українських авторів та спогади очевидців подій на Майдані під час Революції гідності 2013-2014 рр. Тема виставки: «Де впаде сотня, стануть мільони»: https://youtu.be/6Ckc4yQMGbk

Бібліотека імені івана Світличного у facebook інформує про продовження циклу вітринних виставок-рекомендацій під рубрикою «Бери і читай…»:
https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii2016/posts/771506113451001

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування «Цікаві факти про День кота»:
https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2001651299977470/

Бібліотека ім. М. Реріха:

У блозі Бібліотеки ім. О. Новікова-Прибоя – інформування про майстер-клас в рік Бика. «Символ року – своїми руками»:
http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека ім. М.Бажана – інформування до Міжнародного дня спонтанного прояву доброти:
http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека ім. О.Гончара«Малюємо помідор». Заняття гуртка з малювання:
http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека ім. О.Довженка – відео-читання «Зимова бібліопоезія»:
https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – челендж з онлайн-читання уривків з книжок Сашка Дерманського:
https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3657027927699871

Бібліотека ім. І. Світличного:

Бібліотека ім. Є. Гуцала представила виставку декоративно-прикладного мистецтва «Краса духовної єдності» митців-переселенців з Донбасу Надії Самикіної та Юрія Бєлана:
http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека «Преображенська» провела онлайн-гру «Знайди кота»:
http://child-lib.blogspot.com/2021/02/blog-post_17.html

Бібліотека Новікова-Прибоя у facebook розмістила презентацію третього блоку фотоальбому «Майдан Революції Гідності: 2013 – 2014. Герої не вмирають», присвяченого пам’яті Героїв Небесної Сотні:
https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/753790702211343

18 лютого

Бібліотека ім. М. Реріха провела вікторину з нагоди Дня народження Лесі Українки, якій 25 лютого цього року виповнюється 150 років (1871-1913):
http://rerixlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_18.html

Бібліотека ім. М.Лермонтова – інформування «Україна. Майдан. Свобода»:
https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_18.html

Бібліотека ім. О.Гончара:

 • майстер-клас від майстрів прикладного мистецтва Надії Самикіної та Юрія Бєлана – подружжя зі Сходу (м. Кіровське). «Подарунок для…»:
  http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_43.html

Бібліотека ім. О. Довженка до Міжнародного дня рідної мови провела мовну онлайн-вікторину «Наша мова – візитівка нації»:
https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_18.html

Бібліотека 11:

інформування до Міжнародного дня рідної мови «Мова – духовний скарб народу»:https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3660371314032199

Бібліотека ім. Є.Гуцала – інформування «Герб України – символ держави»:
http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_18.html

Бібліотека ім. І. Багряного у facebook присвятила сторінку пам’яті Герою Небесної сотні Дмитру Максимову, який загинув 18 лютого від вибуху гранати. Вічна йому пам’ять..!: https://www.facebook.com/bagrianylib/posts/2878138599093265

Бібліотека ім. В. Нестайка присвятила інформаційну сторінку видатній українській поетесі Ганні Чубач. «У дитячих віршах я відкриваю себе…»:
http://lib-kudr.blogspot.com/2021/02/blog-post_18.html#comment-form

Бібліотека “Преображенська” у facebook познайомила своїх читачів з новинками літератури:
https://www.facebook.com/lib.pirogov/photos/pcb.1611245152406219/1611239339073467/

Бібліотека ім. О. Донченка:

Бібліотека 15 у facebook – інформування до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні:
https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3520822464808611/3520822331475291

Бібліотека 13 – інформування до Міжнародного дня рідної мови «Єднає рідна мова»:
http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_86.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування «Памяті Небесної Сотні»:
https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3660371314032199

19 лютого

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування про те, що 19 лютого – День Державного Герба України:
https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2002947399847860

Бібліотека 13 – майстер-клас до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Свіча пам’яті»:
http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_19.html

Бібліотека ім. І.Світличного – інформування до Дня пам’яті Героїв небесної Сотні «Сторінками мужності…»:
http://kievchaplib.blogspot.com/2021/02/blog-post_19.html

Бібліотека «Преображенська» на youtubeканалі розмістила відеочитання: Дональд Біссет «Казка про морського царя та китів»:
https://youtu.be/ro33dhuw3JI

Центральна Бібліотека Солом’янки у facebook:

 • іформування про те, що в приміщенні ЦРБ імені Ф. Достоєвського експонується виставка живопису художниці, дизайнерки середовища Марини Пархоменко:
  https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/272187547613088

 • Героям Небесної Сотні присвячується…: відеоряд книжок з фонду, підкріплений піснею «Йордань 2014 року» на слова Ростислава Радишевського, музика та виконання Ігоря Якубовського:
  https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/444027680051590

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя – інформування «Державний герб – символ боротьби і свободи»:
http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/blog-post_19.html

Бібліотека 13 – відеочитання «Слова у рідній мові – квіти калинові»:
http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_88.html

Бібліотека 13 інформування від Бібліопідвальчика на Відрадному до Міжнародного дня рідної мови:
https://www.facebook.com/100023319883991/videos/869376863849635

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування про передачу 19 лютого 1954 року Кримської області до складу Української РСР:
https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3662673020468695

Бібліотека ім. І. Світличного у facebook – інформування на тему: «…про воєнні події на Сході країни можна дізнатися не тільки з новин, але і з книг»:
https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii2016/videos/258657989002664

 

20 лютого

Центральна Бібліотека Солом’янки у facebook:

Бібліотека ім. М. Лермонтова – відеочитання до Міжнародного дня рідної мови «Що за дивна сила слова?»:
https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_20.html

Бібліотека 13 – онлайн-інформування «Що може зробити кожен для подолання пандемії COVID 19?»:
https://www.facebook.com/UNICEFUkraine/videos/1117347415377692

Бібліотека «Соломянська» у facebook – інформування про роман Софії Андрухович «Амадока», який був виданий 2020 року «Видавництвом Старого Лева»:
https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3664579476944716

Бібліотека ім. І. Світличного – виставка-вшанування «Герої, які змінили хід історії»:
http://kievchaplib.blogspot.com/2021/02/blog-post_20.html

У блозі Бібліотеки ім. Є Гуцала:

Бібліотека ім. Є Гуцала у facebook – онлайн-інформування до Міжнародного дня рідної мови:
https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/283182669863526

Бібліотека «Преображенська» – інформування «Небесна Сотня воїнів Майдану»:
http://child-lib.blogspot.com/2021/02/blog-post_20.html

Бібліотека 15 у facebook – інформування “З історії роботів: від найдавніших механічних пристроїв до сучасних складних машин”:
https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/200636588482077

21 лютого

У блозі ЦБС патріотичного спрямування «Ми сильні» – інформування «Гідність, свобода, відвага, єдність, честь!» до Дня пам’яті Героїв Революції Гідності: https://solomlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_21.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

Бібліотека ім. М. Бажана:

Бібліотека «Соломянська» у facebookінформування до Міжнародного дня рідної мовиhttps://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3667079513361379

Бібліотека ім. І. Світличного:

Бібліотека ім. В. Нестайка – інформування до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні – «МАЙДАН У КНИГАХ»:
http://lib-kudr.blogspot.com/2021/02/blog-post_64.html#comment-form

Бібліотека ім. Є Гуцала:

Бібліотека «Преображенська» – до Міжнародного дня рідної мови лінгвістична гра «Сила і краса рідної мови»:
http://child-lib.blogspot.com/2021/02/blog-post_63.html

Бібліотека 15 у facebook:

 • віртуальна виставка до Дня рідної мови для учнів старших класів:
  https://fb.watch/3RSk37ZihN/

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *