Тиждень 8-14 березня

Тиждень 8-14 березня пройшов смачно, піднесено та весняно, в роздумах над правами жінки, зі словом Тараса Шевченка на вустах, із вдячністю Українським Добровольцям, зі смаком Масниці та у заглибленні в різноманітні навколокнижкові активності. За звичаєм розпочнемо з висвітлення п’яти онлайн-зустрічей, які відбулися на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook.

 

Договір оренди землі: підстави для розірвання та судова практика

9 березня відбувся правоосвітній вебінар «Договір оренди землі: підстави для розірвання та судова практика» в рамках проєкту «Право на право», який провів Сергій Бреус, директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Після внесення змін до Закону України «Про оренду землі», які вступили в силу 15 липня 2020 року, істотно змінилася процедура поновлення договорів оренди земельних ділянок.Змін зазнали й договори про встановлення земельного сервітуту, договори про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови.

Яким чином земельні ділянки мають передаватися в оренду? На який термін можна брати землю в оренду? Позитиви і недоліки орендування землі? Які особливості і підводні камені може мати договір оренди? Які права і обов’язки мають орендарі і орендодавці землі? Як убезпечити себе за допомогою законодавства при наданні свого земельного паю в оренду? На ці та інші сумісні запитання дав відповідь сьогоднішній вебінар.

Детальніше про особливості орендування землі з точки зору орендодавців дивіться у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/4gt1kYzxNk/

 

 

Де закодовано сутність українського народу?

11 березня відбулася онлайн-зустріч із Михайлом Орлюком – народним декламатором, актором Героїчного театру «Пам’ять», членом оргкомітету Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», членом Громадської наглядової Ради при Київській ОДА, педагогом, кандидатом технічних наук.

Михайло Орлюк – патріот, залюблений в полум’яне і пророче слово Шевченка. Він щиро переконаний, що в «Кобзарі» Тараса Шевченка закодовано дух української нації. «Кобзар» – святе письмо для кожного українця. Натхненно і палко Михайло Орлюк декламував пророчі вірші Шевченка, розповідав про своє відвідання Керелівки, де вшановували Тараса Шевченка, його матір і батька. Провів історичні паралелі між минулим і теперішнім станом справ в Україні, зробивши цікаві висновки.

Пан Михайло не тільки читав безсмертну поезію Тараса Шевченка, а й аналізував її, аналізував те історичне тло, на якому вони створювалися, зокрема поеми «Кавказ», «Посланіє», «Холодний Яр».

Запис етеру: https://fb.watch/4gspoGa1nK/

«Новинки 2021 та анонси найближчих проєктів від Видавництва «Ранок»

10 березня відбулася онлайн-зустріч із креативною командою видавництва «Ранок». Видавництво представила та була модератором зустрічі Олена Носоненко – керівник відділу реклами та маркетингу підрозділу «Дитяча література» видавництва «Ранок». Це найбільша видавничо-освітня корпорація України, яка майже 25 років робить все для того, щоб дитина була оточена розумними, добрими, корисними та цікавими книгами. Пані Олена розповіла про структуру корпорації, особливості видавничої роботи, представила редакторок відділів дитячої літератури, які в свою чергу, розповіли про якісні й цікаві видання, що побачили світ у видавництві «Ранок».

Видавництво Ранок за свою головну мету вважає сприяння розвитку дитини з найменшого віку. Саме тому у їхньому асортименті книжки-розвивайки для найменших на будь-який смак, а ще книжки-ігри, білінгви, картонки, казки, вірші та інші форми видань для дітей. Цікавою родзинкою стали запитання, відповівши на які, можна було отримати книжки як приз. Щоб дізнатися детальніше про новинки дитячої літератури видавництва «Ранок», дивіться відео:

Запис етеру: https://fb.watch/4gyVW4DZfk/

«Малярство і сучасність: що далі в мистецтві та літературі?»

12 березня відбулася онлайн-лекція «Малярство і сучасність», регламентована як онлайн-роздуми художника, поета, історика, педагога Анатолія Горового. Про проблеми, недоліки й переваги, творчий метод та інструменти мистецтва й культури ХХ ст. йшлося в лекції-роздумі.

Культура постмодернізму – це фактично демонтаж попереднього досвіду. Він розвинувся у 60-70-х рр. ХХ ст. Зараз – доба пост-постмодернізму. Наш гість розповів, з точки зору художника, як це відбувається в мистецтві, в малярстві зокрема, та проілюстрував прикладами художніх творів відомих українських митців-художників ХХ ст., які працювали саме в такому напрямку. Єжи (Юрія) Новосельського, Івана Марчука, Любові Міненко, Анатолія Фурлета, Івана-Валентина Задорожного, Богдана Задорожного, Анатолія Криволапа та багато інших відомих і не дуже відомих широкому загалу імен згадав А. Горовий і дав стислий аналіз їхній творчості, познайомив з їхніми життєвими шляхами. Також художник розповів про свою творчість, про виставки та про творчі плани. Митець впевнений, що сучасна культура має базуватися на синтезі минулого досвіду й сучасних напрямків, поєднувати минулі здобутки із вимогами сучасності.

Запис етеру: https://fb.watch/4gA_Pj26yg/

Конструювання надлюдини по-радянськи. Епізод 2: Ф. Достоєвський як пророк нової російської цивілізації

12 березня у продовження історико-літературної онлайн-лекції «Конструювання надлюдини по-радянськи» старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, кандидата історичних наук Тетяни Євсєєвої, що проводиться Публічними бібліотеками Солом’янки спільно з «Likбез. Історичний фронт» тривав Епізод 2й, який висвітлював історичні підвалини формування російського релігійного соціалізму.

Продовжуючи розмову про конструювання надлюдини, лекторка заглибилася в історію Європейських революцій ХІХ ст., їх причини, особливості та наслідки, зокрема французької революції 1848 року як такої, що поклала початок «весни народів» у Європі. Історикиня зробила історичний аналіз ролі церкви в суспільному житті, розповіла про симбіоз соціалістичного та релігійного світоглядів у ідеології російської інтелігенції ХІХ ст., про роль та історію «єврейської проблеми», про релігійний сіонізм, теорію месіанства в нерозривному зв’язку зі світовою історією.

Про релігійний соціалізм, про ідеї богошукання, про творення надлюдини і формування цієї теорії у творчості Достоєвського і не тільки – фахово і цікаво – у відео. Є над чим замислитися…

Запис етеру: https://fb.watch/4gA7nz4Jd5/

 

А ще протягом цього періоду відбулися інші цікаві заходи в Публічних бібліотеках Солом’янки:

 

8 березня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook – інформування про прихід весни і про книги «Вона прийшла, непрохана й неждана, І я її зустріти не зумів» (Василь Симоненко)

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/2018116454997621/

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • відеоролик «Т.Г. Шевченко: штрихи до портрету»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_65.html

 • відеокартинку «Зі святом весни! Ніжності, краси, любові!»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_8.html

Бібліотека ім. О. Довженкавідеомайстерклас «Святкова бібліосмакота» з виготовлення книжки з печива, згущеного молока, шоколадної пасти:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_8.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала – виставку-портрет «Вдивляється Тарас у душу України»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/9-207.html

Бібліотека ім. В. Нестайка створила інформування про найвідоміших жіноки України «Якби зібрать красунь усіх віків…»

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_8.html#comment-form

 

 

9 березня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна» – інформування «Лауреати Шевченківської премії-2021»:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/2021.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «ПРОчитання & бібліотеку» –

Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook:

 • Інформування про присвоєння заслуженого працівника культури україни директорці Публічних бібліотек Солом’янки Щербині Іванні Юріївні указом Президента України №92/2021. Колеги і друзі від щирої душі вітають шановну Іванну Юріївну з цим високим званням і бажають не зупинятись на досягнутому.

https://www.president.gov.ua/documents/922021-37289

 • власна електронна газета «СОЛОТЕКА», №2, (2021) – це лише стартовий рівень глобальних цифрових компетентностей

https://soloma.libraries.kiev.ua/2021/03/06/22563/?fbclid=IwAR02mAEgCBNkVGaHlJa6xJ0woEYoIxKIbn1lHxhNNr3n50dLT2xsDVmOhfw

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • відеоінформування про те, як святкують Масницю в різних країнах світу, веселе та смачне свято, яке цього року припало на 8 березня і триватиме до 14 березня включно:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/925987851558816

 • інформування «9 березня народився Тарас Шевченко (9.03.1814 — 10.03.1861) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), Національний герой і символ України»

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/2018839824925284/

У блозі Бібліотеки ім. М. Реріха – «Шевченко знаний і незнаний» цікаві факти з приватного життя тараса шевченка:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook – інформування «Розвиднень» – поетичні та прозові твори письменниці-просвітниці любов сердунич, а також статті, призначені для українців, котрі прагнуть пізнати справжній український національний світогляд і рідні звичаї.

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/3711175042269142/

Бібліотека ім. М. Бажана:

 • у блозі – інформування «Україна відзначає Шевченківські дні»

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

 • у facebook – інформування: 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Цього дня 2014 року перші 500 активістів Самооборони Майдану прибули на полігон у Нових Петрівцях під Києвом, щоб сформувати перший добровольчий батальйон.

Пісня бійця «Правого Сектору» на псевдо «Бик»: «Добровольці Божої чоти»

https://www.youtube.com/watch?v=u0XNO0PEqK4

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування «Масляна йде – весну веде»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • книжкову виставку «Тарас Шевченко»

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

 • «Шевченкове слово» – відеочитання

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

Бібліотека ім. О. Довженка – «Тарасові слова – це правда жива» відеодобірка цитат Т. Шевченка:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

Бібліотека №11 – інформування «Тарас Шевченко – духовний пророк української нації…»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі представила творчу майстерню про безліч цікавих оріґамі з паперу

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

 • виставку «Своє життя він присвятив народу»

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_61.html

 • у facebook – книга Людмили Петрановської, сімейної психологині, покликана допомогти батькам знайти спільну мову з дітьми, краще зрозуміти їх, а процес виховання зробити простим і приємним:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3715002395235757

Бібліотека ім. І. Світличного – читання вголос «Співець правди, краси і добра»

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного інформування про захід до Дня народження Тараса Шевченка «Я змалечку читаю «Кобзаря», на якому була присутня малеча з дитячого садочка:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1000

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • на youtube каналі відеоролик «З Шевченка починається весна»:

https://www.youtube.com/watch?v=dkAc5hjweto

 • у facebook – онлайн майстер-клас «Казкове малювання»

казочки «Про фламінго»

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/2293372560801908

У Бібліотеці ім. О. Донченка:

 • літературно-поетична вікторина «Скарби безсмертного Кобзаря»

http://lib-don.blogspot.com/2021/03/blog-post_9.html

 • виставка-посвята «Він підіймав наш дух до волі»

http://lib-don.blogspot.com/2021/03/blog-post_68.html

 

 

10 березня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування про свято та парад рецептів від друзів бібліотеки: «Масниця: у якої господині млинці кращі?»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2019753448167255

 • Перевірте, що Ви знаєте про Масницю, відповівши на питання нашої вікторини

https://view.genial.ly/5fca0b47ec4d5f0d980ce1af/learning-experience-didactic-unit-masnicya?fbclid=IwAR016WPwU481YImPGlP9EB1BDfEiUx_3lk1Mlqesi1ZIi9-4TnN8_OnRCWc

Бібліотека ім. О. Новікова-прибоя – майстер-клас «Сімейний оберіг створюємо самі»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування про Державний Гімн України «Ще не вмерла Україна…»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

Колектив бібліотеки ім. М. Лермонтова на youtube каналі приєднався до Всеукраїнського флешмобу з нагоди Дня народження Ліни Костенко:

https://www.youtube.com/watch?v=ZBovVNnHWxE

Бібліотека ім. І. Світличного у facebook – інформування «У бронзі, граніті, пам’яті народній» Тарас Шевченко — великий поет, геній українського народу:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii/videos/482513409427709

Бібліотека ім. Є. Гуцала провела поетичний флешмоб «Величне слово Кобзаря»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

Бібліотека ім. І. Багряного на youtube каналі провела майстерклас «Поцілунок весни»:

https://www.youtube.com/watch?v=b4_Bx_AA5Zc

Бібліотека «Преображенська» – інформування «Сама Масляна – це диво, різнобарвна та красива»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

Бібліотека ім. О. Донченка:

 • у блозі інформування «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла»

http://lib-don.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

 • у facebook – онлайн-читання творів Тараса Шевченка учнями ліцею КПІ, 5-Б класу:

                             Жовтяк Всеволод 

https://www.facebook.com/100013632644946/videos/1099559333841811

                             Смирна Олександра

https://www.facebook.com/100013632644946/videos/1099563173841427

                             Яцків Вікторія

https://www.facebook.com/100013632644946/videos/1099543960510015

Бібліотека №15 – інформування про Масницю «Гарячий млинчик»:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

 

 

11 березня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна»:

 • інформація щодо надання послуг внутрішньо переміщеним особам з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в лютому 2021 року

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/2021_11.html

 • Заходи бібліотек Солом’янки щодо відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції 1917-1921 років в І кварталі 2021 року

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/1917-1921-2021.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «ПРОчитання & бібліотеку»:

 • віртуальна вікторина до Міжнародного дня сну, який відзначається цього року 12 березня:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_81.html

 • мультиплікаційна відеоказка із серії «Як зацікавити дітей класикою?» Байка Леоніда Глібова «Вовк та ягня»

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_43.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Соломянка – ПДГ»«Інформаційні технології в державному управлінні» Ініціативи Президента України №2, 2021

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/2-2021_11.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування «Меценати Києва: Терещенко Н.А.»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_11.html

Бібліотека ім. О. Гончара – «Малюємо баклажан» заняття гуртка з малювання:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

Бібліотека № 11 – відеопрезентація «Будем Масляну стрічати, люту зиму проводжати»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_11.html

Бібліотека «Соломянська» до Дня українського добровольця створила виставку «Пішли за покликом серця», яка зіткана із спогадів, фотографій та багато іншого…

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_11.html

Бібліотека «Преображенська» на youtube-каналі створила інформування про книжкові новинки:

https://www.youtube.com/watch?v=hkORxNrRRaE

Бібліотека №15 у facebook – «Цікаві приклади для малят розвиваємо логіку та вчимо лічилку»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3541099379447586/3541099106114280/

 

 

12 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Солом’янка – ПДГ»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/4-2021_12.html

 • «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ №2, 2021»

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/2-2021_12.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook запропонувала своїм шанувальникам українську народну відеоказочку «Рукавичка» у виконанні Віри Волинчук:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/438624430742901

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook вірш Т. Шевченка «Чи то недоля, чи неволя…» декламує Тетяна Лобода:

https://www.facebook.com/rerikh.library/videos/782016169397133

Бібліотека ім. М. Лермонтова – відеочитання «Я розповім казку…»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_12.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування «Юрій Андрухович – знакова постать сучасної української літератури»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blogpost_12.html

Бібліотека №13 до Дня метеликів – відеомайстерклас з паперопластики в техніці оріґамі «Природи казкової діти»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_12.html

Бібліотека ім. І. Світличного – інформування «Ялта. Ластівчине гніздо»

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_64.html

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • У блозі – інформування про літературно-мистецьке свято в партнерстві з Національним музеєм літератури України для користувачів бібліотеки – учнів 6-го класу СЗШ №60 Комплексного розвитку дітей «Росток»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_12.html#comment-form

 • у facebook майстер-клас «Весняний букет»

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/733797147249341

Бібліотека «Преображенська» створила вікторину «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_12.html

 

 

13 березня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook продовжила майстер-клас «Друзі! Продовжуємо наші відео-навчання з в’язання»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/270762707923541

Бібліотека ім. М. Реріха на каналі youtube – «Тарас Шевченко в пісенній творчості українців». Концерт учнів Студії по підготовці акторських кадрів при Національній Заслуженій капелі бандуристів України імені Г. Майбороди (директорка Тетяна Лобода):

https://www.youtube.com/watch?v=Lj6ApLrZMs4

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • інформування «Митці України: А. Бучмі – 130»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/130.html

 • «14 березня – День метелика»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/14.html

Бібліотека №11 – інформування «Що ми знаємо про число ПІ

https://publlibrary11.blogspot.com/2021/03/blogpost_13.html

Бібліотека «Преображенська» створила виставку «Йде Весна-королева по світу»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_13.html

14 березня

Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування про те, що до Дня добровольця на офіційному сайті в розділі «Книжки/Українська мілітарна література» розміщено оновлений список книг про сучасну російсько-українську війну, наявних у бібліотеках Солом’янки:

https://soloma.libraries.kiev.ua/2021/03/10/suchasna-ukrainska-militarna-literatura/?fbclid=IwAR1PkT2F_b4XGTzacPIi63UduWsN-tbsJRVTRvfR_kwn4Na3Ses30rTKavw

Центральна бібліотека Соломянки у facebook – інформування про День українського добровольця:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2022946811181252/

Бібліотека ім. М. Реріха на каналі youtube вітання зі святом весни від колективу бібілотеки ім.М.Реріха «Ой прийшла Весна, ой прийшла красна»:

https://www.youtube.com/watch?v=Nvub1NHjTTY

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування «14 березня в Україні відзначається День українського добровольця».

https://www.facebook.com/groups/238855299877705/permalink/1174903539606205/

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування до Всесвітнього дня прав споживача «Споживач має право»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_14.html

Біблоітека №11 – виставку «Інтер’єрна лялька: модне творче хобі»:

https://publlibrary11.blogspot.com/2021/03/blogpost_14.html

Бібліотека «Соломянська» у facebook:

 • інформування «Фізика – надзвичайно захоплююча наука про закономірності природи. Вона повсякчас оточує нас»

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3726431754092821

 • сьогодні Міжнародний день задавання питань, бо саме 14 березня 1879 р. народився Альберт Ейнштейн

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3725974764138520

Бібліотека ім. І. Світличного – недільні відеочитання «Янко сопілкарик» Українську народну казку:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_14.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook створила інформування про казку Івана Андрусяка «Сонячний зайчик», яка розміщена на каналі youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=tJw4L79w93g

Бібліотека «Преображенська» у День народження Альберта Енштейна отримала книжкові подарунки від Українського інституту книги «Хочу все знати!»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_14.html

Бібліотека №15 у facebook створила інформування про захопливу книгу «Пригоди чорної руки» детективного квесту Ганса Юргена Пресса – для юних детективів, що мріють розплутати клубок загадкових подій та вивести на чисту воду лиходіїв:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3544173902473467/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *