Тиждень 15-21 березня

Тиждень видався насичено поетичним і пізнавальним. Широко відзначали Всесвітній день Поезії, дні Щастя, Землі і Води, Боротьби з расовою дискримінацією, провадили превентивні інформаційні заходи щодо захворювання на туберкульоз. Також на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook тривали різнопланові онлайни

 

Полюби свої емоції: основи емоційного інтелекту

Традиційно у понеділок 15 березня у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар «Полюби свої емоції: основи емоційного інтелекту. Зустріч 1» від Злати Біневич, практичного психолога, психотерапевта, тренера, коуча, автора і співзасновниці кількох тренінгових та психопросвітницьких проєктів, члена Української асоціації психосинтезу та психотерапії. Як тренер та автор освітніх програм для дорослих співпрацює з «Освітнім Хабом міста Києва» та Українською школою урядування.

Під час вебінару ми довідалися, як важливо стати ближчими до себе, вміти розрізняти, називати та приймати власні емоції, як керувати ними та змусити їх працювати нам на благо. Адже нав’язана соціумом звичка блокувати та контролювати власні емоції призводить до важких ускладнень, зокрема психосоматичних. За два тижні очікуємо на другу зустріч з цієї тематики.

Запис етеру: https://fb.watch/4puQmDPa6l

 

 

Відомі і невідомі сторінки Української революції 1917-1921 рр.: Українська Центральна Рада – початок українського поступу

17 березня на сторінці відбулася третя онлайн-лекція наукового співробітника Національного інституту історії України (відділу «Музей Української революції 1917-1921 рр.») Олександра Хоменка. Зустріч зумовлено датою 17 березня: за старим стилем 4 березня в добу Української Народної республіки офіційно відзначався день створення інституції під назвою Українська Центральна Рада.

Багатовікова історія українського державотворення знає чимало героїчних сторінок. Важливою подією в цій історії є період після лютневої революції 1917 р., коли було утворено Центральну раду, яка поставила на порядок денний проблему національнодержавного відродження України та, спираючись на попередню громадсько-політичну думку і програмні положення українських політичних партій, сформувала й активно домагалася запровадження в життя ідеї набуття Україною широкої національно-територіальної автономії.

Багатий фактографічний матеріал, обґрунтований історичними документами, глибокий аналіз, влучні цитати українських політичних діячів та легка і цікава подача матеріалу доречно вплітаються в канву фахової лекції.

Запис етеру: https://fb.watch/4ptGOLL_vq

 

 

Про профілактику, виявлення та лікування туберкульозу

18 березня до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом спільно з Київським міським центром громадського здоров’я та Київським міським центром соціальних служб проведено онлайн-зустріч «Що треба знати про профілактику, виявлення та лікування туберкульозу» за участю фахівців зі здорового способу життя Отто Стойкою та Іриною Цісар. Україна, на жаль, посідає друге місці у світі за рівнем захворюваності на туберкульоз, хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, або паличка Коха. Основним джерелом інфікування є хвора людина.

Як уберегтися від туберкульозу? Які найефективніші методи профілактики цієї хвороби? Чого боїться збудник туберкульозу? Хто є в зоні ризику зараження? Як поводитися, якщо ти захворів? Що таке кашльовий етикет? Про ці та про багато інших корисних речей можна дізнатися, подивившись відеозустріч із фахівцями.

Запис етеру: https://fb.watch/4ptQnryKDa

 

Весна як ресурс

18 березня відбулася онлайн-зустріч із мовознавицею, письменницею та виконавицею Санею Малаш «Весна як ресурс». Поезія, як весна: іноді сонячна і весела, іноді – сумна, дощова або сніжна. Але прекрасна.

Самобутня і неповторна, позитивна і розумна сучасна молода письменниця прочитала свої вірші і прозу, трішки розповіла про свою творчість та книжки «Любові багато не буває», «Злі історії з добрим фіналом» та «Душа обирає наосліп», поділилася жалями редактора, закарбованими в її прозовому творі «Редактор до Бога ридає». А наостанок побажала своїм слухачам завжди любити себе і не втрачати відчуття своєї цінності попри все, а також порадувала глядачів виконанням пісні на вірші Ліни Костенко.

Запис етеру: https://fb.watch/4pw4MjgRgP

 

Поетичний марафон до Всесвітнього дня поезії

21 березня до Всесвітнього дня поезії відбувся поетичний марафон, а насправді всіх присутніх накрило теплою вечірньою хвилею поезії. Атмосферу вечора створювали сучасні українські поети: Сашко Обрій (Київ), Олександр Козинець (Київ), Марина Панфьорова (Буча), Олена Іськова-Миклащук (Хмельниччина), Дмитро Луняка (Київ), Леся Шаповал (Київ), Тетяна Яровицина (Київ), Ігор Рубцов (Київ), Тетяна Лавинюкова (Київ), Вікторія Шевель (Переяслав), чиї книжки можна взяти на прочитання у бібліотеках Солом’янки.

Родзинкою марафону стали відеопоезії у власному виконанні гостей та відеокліпи пісень відомих виконавців на слова українських поетес: Миколи Шевченка – «Дощові Мадонни» на слова Тетяни Лавинюкової, В’ячеслава Купрієнка – «До тебе їду» на слова Лілії Батюк-Нечипоренко (Київ) та «Я дійду» Світлани Дідух-Романенко (Бориспіль). А також у виконанні наших гостей лунали улюблені поезії класиків української літератури, та у запису – «О жовтий квіт мелодії розстань» Бориса Олійника, покладений на музику Ігорем Якубовським та Сергієм Морозом. Щиро вітаємо улюблених авторів зі святом Поезії, дякуємо за розраду Словом та зичимо життєвих незабутностей і безліч нових чудових книжок! Зустрінемося в бібліотеках Солом’янки!

Запис етеру: https://fb.watch/4pxSPjrYFs

Протягом тижня для шанувальників Публічних бібліотек Солом’янки були запропоновані також інші, не менш цікаві заходи. Отже, пропонуємо їх вашій увазі:

 

15 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Академіка Потебні»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/03/blog-post_15.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook інформувала про те, що переможницею Women in Arts-2021 в літературі стала Софія Андрухович.

https://www.facebook.com/hashtag/%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%96%D1%8F_%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Бібліотека ім. О. Гончара провела заняття гуртка з малювання «Малюємо перець»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blogpost_15.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування про літературні новинки від закордонних авторів, на які варто очікувати українському читачеві 2021 року:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/2021.html

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – майстерклас із виготовлення книжної закладки власноруч з підручних матеріалів:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_15.html

 • у facebook – інформування про книги письменника Андрія Кокотюхи, яких чимало в бібліотеці, і про ретро-книгу «Вигнанець і чорна вдова», яку отримав фонд бібліотеки від Українського інституту книги

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/470853660719546

Бібліотека ім. І. Багряного – інформування «Києво-Печерська Лавра – святиня українського народу». Інтерактивна карта:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1001

Бібліотека №15 у facebook рекомендує читачам книгу Стефані Берджис «Дракон із шоколадним серцем» адже це чарівна й наснажлива пригода, сповнена доброї та справжньої дружби, заради якої варто здолати всі перешкоди!

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3545302295693961/

 

 

16 березня

На сторінці Бібліограф Достоєвського у facebook:

 • інформування – Київський молодіжний центр починає відкривати доступ до власних онлайнових курсів

https://kmr.gov.ua/uk/content/kyyivskyy-molodizhnyy-centr-nadaye-vilnyy-dostup-do-svoyih-onlaynovyh-kursiv?fbclid=IwAR1Cma6lmxOOKsudRVBVInVJ44JcMHebl42-tRqisdDSuC_TajOoqv6SC1c

 • у Києві запустили колл-центр для батьків через хвилю дитячих самогубств

https://socportal.info/ru/news/volna-detskikh-samoubiistv-stolichnaya-vlast-poshla-na-otchayannyi-shag/?fbclid=IwAR1FqmNPI-k7pgtl_D6dInYcDrt1eACrfrrOEYn2L7VFPK4kjqWbfFzq89c

Бібліотека ім. О. Новікова-прибоя створила книжкову виставку Емми Андієвської «Прорив у виміри фантастики», яка, успішно реалізувавши свій творчий потенціал у філософії, поезії, прозі, мистецтві, вважає, що «кожен є творцем свого життя»…:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/03/blogpost_16.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова створила віртуальну виставку книг «Неймовірні історії кохання»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_16.html

Бібліотека ім. О. Гончара провела заняття гуртка з малювання «Малюємо часничок»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_16.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook пропонує:

 •  оповідання Олени Комової «Як я був поетом»:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/580095112902053

 • інформування про вітринну виставку, присвячену весні «Весна іде – красу несе!»

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/photos/pcb.3694401557275149/3694396750608963/

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook розмістила від арт-студії «Казкове малювання» онлайн майстер-клас з виготовлення черепашки за книжечкою «Тварини і рослини» від авторів В. Гуріної, В. Біляєвої:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/901909437251834

Бібліотека №15 у facebook рекомендує книгу Лоїса Лоурі «Хранитель», яка розповідає про ідеальний світ хлопця Джонаса, у якому все прекрасно, адже той перебуває під цілковитим контролем:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3546028148954709/

 

 

17 березня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook – інформування про неперевершений романс на вірші Олександра Олеся «Чари ночі»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2025493724259894

Бібліотека ім. М. Реріха провела математичну вікторину «Математика – інструмент пізнання світу», яка допоможе зрозуміти, наскільки розвинена ваша логіка!:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

У блозі бібліотеки ім. М. Лермонтова – віртуальна виставка «Граємо і математику вивчаємо»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

Бібліотека ім. О. Гончара провела заняття гуртка з малювання «Малюємо гарбуз»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

Бібліотека ім. О. Довженка провела БібліоПоетичну хвилинку: онлайн-вірш «Весна прийшла»

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

Бібліотека №13 до Року математичної освіти в Україні підготувала тематичну інформаційну виставку «Математичний всесвіт»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

Бібліотека «Соломянська» у facebook – інформування про те, що 17 березня 1903 р. народився Юрій Дольд-Михайлик український письменник, сценарист:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3734967753239221

У блозі бібліотеки ім. І. Світличного аудіоказка Лариси Ніцой «Страшне Страховисько»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_80.html

Бібліотека «Преображенська» – інформування про новинки від Українського інституту книги. Серія для поціновувачів якісних ілюстрацій:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_17.html

 

18 березня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна»:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/2021-20182021-2021.html

 • Про задоволення культурних потреб ромів в бібліотеках Солом’янки в І кварталі 2021 року

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/2021_18.html

У блозі ЦРБ «ПРОчитання & бібліотеку»:

 • вікторина, присвячена Міжнародному дню Щастя (International Day of Happiness). Його було проголошено ООН 28 червня 2012 року:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_10.html

 • Майстер-клас з в’язання ажурного шалика:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_15.html

Бібліотека ім. М. Реріха на youtube-каналі створила книжкову відеовиставку до Всесвітнього дня поезії «СЛОВО У ДУШІ – ДУША У СЛОВІ»

https://www.youtube.com/watch?v=5Ja3IHJQIFM

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування про те, що учасники творчої лабораторії «На зустріч один одному» взяли участь у цікавій екскурсії до творчої майстерні художниці Олени Заславської:

https://librarylermontova.blogspot.com/2021/03/blogpost_18.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook створила інформування з нагоди Дня народження геніальної поетеси Ліни Костенко:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1650828301771987&set=gm.261972858837288

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • інформування про відгук читачки бібліотеки Тетяни Гришакової на збірку поезій «Промінню сонця солодар» поета Миколи Стасюка:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_18.html

 • книжкову виставку «Расизм – негативне явище»

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_8.html

 • день інформування «Форми прямого народовладдя»

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_48.html

Бібліотека №11:

 • у блозі тема, присвячена Всесвітньому дню Землі «У долонях всесвіту – Земля»

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_18.html

 • у блозі «Туберкульоз – глобальна небезпека для людства» до Дня боротьби з туберкульозом

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_6.html

 • у facebook новинки книг бібліотеки. Книга «До музики» про становлення молодих піаністів, про їхні мрії, думки, переживання і про становлення творчої особистості взагалі.

https://www.facebook.com/biblioteka.kyiv11/videos/2859364414352085

Бібліотека №13 до Всесвітнього дня поезії підготувала відеодекламування «Поезія – слово! Поезія – пісня! Поезія – вільна душа!». Українська поетеса Інна Ковальчук завітала на гостину до бібліотеки, а також продекламувала свої вірші «Осінь, як осінь», «Мова», «Київ» та інші зі своєї нової поетичної збірки «Під знаком Діви»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_18.html

Бібліотека «Соломянська» у facebook створила інформування про математика та філософа Герарда Меркатора, якого сучасники назвали «Птолемеєм свого часу»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/147032720629322

Бібліотека №15 у facebook:

 • «Пустотливі промінці». Для маленьких читачів веселі та кумедні віршики українських поетів:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/195203465316080

 • до Всесвітнього дня поезії книжково-ілюстративна виставка «Веселі дзвіночки»:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/21.html

 • інформація про книгу «Дивосміт». Покликання Морріган Кроу» – авторки Джесіки Тарнсенд. Яка пропонує читачеві поринути в приголомшливі фентезійні пригоди чарівного світу міста Невермур:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3548273068730217/

 

 

19 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Соломянка – ПДГ» – інформування «Громадська думка про правотворення №4, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/4-2021_19.html

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • інформування про те, що на youtube-каналі вірш Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур», у прочитанні Таї Щурук https://youtu.be/e7q23iWbauU
 • інформування про День народження Максима Тадейовича Рильського – поета періоду розстріляного відродження, який пережив непростий період тиску зі сторони тоталітарного совітсько-радянського режиму:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2027519014057365/

 • інформування до Всесвітнього дня поезії:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2026575707485029/2026582250817708

 • 19 березня народилася Ліна Костенкопоетеса філігранного слова, взірець неповторності, безперечний моральний авторитет для українців:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2026495764159690

Бібліотека ім. О. Довженка провела вікторину до Всесвітнього дня поезії «Поезія – душі порив, життя натхнення»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_19.html

Бібліотека №13 до Всесвітнього дня водних ресурсів провела день інформування «Екологія крізь краплю води» та підготувала виставку-нагадування «Жива вода дає життя всьому живому в світі»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_19.html

Бібліотека «Соломянська» у facebook – інформування до Дня народження видатної Української поетеси Ліни Костенко:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/157723399444377

Бібліотека ім. І. Світличного:

 • аудіочитання твору Ліни Костенко «Бузиновий цар»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_19.html

 • до Всесвітнього дня Землі виставка-застереження «Не руйнуй гармонії земної»

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_96.html

У блозі бібліотеки ім. В. Нестайка – «Скарби нації. Ліна Костенко» до Дня народження видатної поетеси сучасності:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_19.html#comment-form

Бібліотека «Преображенська» на youtube-каналі розмістила серію книг, які здобули головний приз на Міжнародному конкурсі коміксів в Ангулемі 2014 року. Жоріс Шамблен, Орелі Нейре «Щоденники Вишеньки»:

https://www.youtube.com/watch?v=xJpt6Vz1O7A

 

 

20 березня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • казочка Юрія Ярмиша «Чого синичка повеселішала» у виконанні Віри Волинчук, технічне втілення Тамари Безпарточної:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/1731604630354161

 • інформування до Міжнародного дня щастя. Інвентаризація цінностей: «Що робить нас щасливими?»

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2028478690628064/

 • продовжуємо наші уроки з в’язання гачком і сьогодні будемо опановувати техніку «філейного» в’язання (майстер-клас):

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/143211804362963

 • презентація книги «Пізнай свою дружину» Гері Смолі, яка вирізняється з-поміж багатьох наших книг із сімейної психології, бо написана вона чоловіком для чоловіків:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2027543094054957/

Бібліотека ім. М. Лермонтова у Міжнародний день щастя звернула увагу читачів на книгу Анастасії Шевердіної «Крамниця щастя»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_20.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • у блозі до Всесвітнього дня поезії представила аудіозбірку «Дитячий віршограй», до якої увійшли кращі твори української поезії, які навчають дітей добру, ввічливості, повазі та любові до нашої Батьківщини, до її природи, до рослин і тварин:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_20.html

 • у facebook – бібліоігротека для наймолодших читачів, яким запропоновано поєднати рядки вірша з портретом дитячого письменника:

https://www.facebook.com/biblioigroteka/photos/pcb.1817381985086013/1817381268419418/

Бібліотека ім. І. Багряного до Міжнародного дня землі – інформування «Чим кожен з нас може допомогти планеті?»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1002

 

 

21 березня

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook до Всесвітнього дня поезії провела онлайн-читання віршів юної поетеси Олександри Бурбело і її бабусі Тамари Корсунської:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/1135928496852290

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook:

 • інформування про те, що 21 березня святкує день народження Леся Воронина – українська письменниця, перекладачка, журналістка, член Асоціації українських письменників:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1522842241240673&set=gm.1179047155858510

 • інформування до Всесвітнього дня поезії:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1523009474557283

Бібліотека «Соломянська»:

 • у блозі створила інформування до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінаці:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_21.html

 • у facebook до Всесвітнього дня поезії:«Поезія це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі.» (Ліна Костенко)

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • інформування про День народження Лесі Ворониної – улюбленої письменниці багатьох дітей, перекладачки та радіоведучої. Біблоітека створила виставку творів письменниці:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_21.html

 • віртуальна виставка «Поезія… – безсмертний дотик до душі»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_82.html

Бібліотека ім. І. Багряного на youtube-каналі представила «Сльози моря» – віршовану литовську легенду про підступність і кохання, автором якої є Тетяна Олійникова. Вона ж і виконує власний твір:

https://www.youtube.com/watch?v=VdKOYjqTdR4

Бібліотека ім. В. Нестайка – інформування «Скарби нації. Микола Пимоненко – академік живопису»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_21.html#comment-form

Бібліотека №15:

 • створила книжкову виставку «Країна казок»:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/blog-post_61.html

 • а на youtube-каналі розмістила відеоказки:

https://www.youtube.com/watch?v=YocFDIvyyGk

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *