Тиждень 22 — 28 березня

Бібліотиждень 22 – 28 березня в умовах локдауну виявився бурхливим та украй насиченим інформаційно. Навіть важко було зібрати всі дистанційні бібліоактивності докупи і відзвітувати. Проте спробуємо. На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook традиційно відбувалися цікаві різнопланові онлайн-зустрічі. Їх було 4.


Сила і вразливість відкритої людини

22 березня у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар Вікторії Дівоньки, тренерки з м’яких навичок, коуча, методологині освітніх програм, експертки з лідерства, співзасновниці Тренінгової агенції «PRO Trainings», з якою ми спілкувалися про відкритих людей. Розкриваючи поняття «відкрита людина», тренерка проаналізувала її психологічний портрет та вказала слабкі й сильні сторони такої особистості. Водночас, зробила порівняльний аналіз відкритих і закритих особистостей, а також торкнулася підліткової психології, формування особистості в підлітковому віці. Дала поради підліткам та їхнім батькам щодо формування гармонійної особистості, яка знає свої межі, має гідність і водночас відкрита до конструктивного спілкування.

Запис етеру: https://fb.watch/4A7JL_P0tC/


Онлайн-спілкування з українською письменницею Світланою Талан

25 березня відбулося онлайн-спілкування зі знаною українською письменницею Світланою Талан, авторкою романів у жанрі «реальних історій», відомих в Україні та за її межами, переможницею численних конкурсів, володаркою літературних премій, Золотою письменницею України (2015). У незалежному опитуванні та голосуванні романи письменниці «Коли ти поруч», «Розколоте небо» та «Оголений нерв» увійшли до тридцятки кращих творів останнього десятиліття. Роман «Оголений нерв» увійшов в десятку творів, написаних бездоганною українською мовою. Два романи авторки «Матусин оберіг» та «Букет улюблених квітів» знаходиться серед десяти кращих книг сучасності (2019). А за підсумками 2019 р. роман «Букет улюблених квітів» посів почесне місце серед бестселерів українською. Про ці романи ми й спілкувалися в етері із нашею гостею, а також ставили безліч запитань улюбленій авторці.

Запис етеру: https://fb.watch/4A7RKCEkt7/


Онлайн-зустріч з редакцією журналу «Джміль»

У четвер 25 березня відбулася зустріч з редакцією дитячого журналу «Джміль», а саме: з головною редакторкою журналу Ганною Остапенко, редакторкою журналу Наталею Людкевич, з авторками Вірою Правоторовою, Іванкою Вінтоняк та художницею-ілюстраторкою Наталею Серветник.

Журнал «Джміль» – унікальний дитячий журнал, призначений для роботи дорослого з дитиною у родині, дитячому садку та початковій школі. Журнал розвиває творчі здібності, виховує ерудовану, активну і щасливу людину. Саме таке видання мудрі батьки шукають для своєї дитини, а педагог – для своїх вихованців. «Джміль» – це більше, ніж дитячий журнал. Створений видавництвом «Світич» на основі перевірених практикою науково-обґрунтованих освітніх технологій, «Джміль» легко навчає, розвиває та виховує дошкільнят і молодших школярів. Журнал виходить як в електронному форматі, так і в традиційному паперовому вигляді. Журнал має місію – допомагати дорослому розмовляти з дитиною. «Джміль» читають і передплачують професіонали дошкільної та початкової освіти – і практики, й науковці тому що це часопис, який не містить реклами, кожний квадратний сантиметр журнальної площі слугує для розвитку дитини. Колектив редакції журналу – натхненні й небайдужі люди, які люблять свою справу і вкладають душу в кожен випуск журналу.

Глядачі дізналися про історію створення журналу «Джміль», про здобутки, рубрики, будні та сміливі плани, побачили найперший номер видання (1997). Теплу й цікаву зустріч доречно доповнювали вірші і розповіді авторів, які співпрацюють з журналом.

Запис етеру: https://fb.watch/4A809gK-6f/


Презентація збірки поезій «Прохолодне одвічне джерело Іппокрени» Ірини Небеленчук

26 березня відбулася поетична онлайн-зустріч з поетесою з міста Кропивницького Іриною Небеленчук. Крім того, пані Ірина також викладач Кіровоградського обласного інституту післядипломної освіти імені В. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, авторка понад 200 наукових праць з викладання літератури, з-поміж яких 23 посібники.

Сповнені мудрості й почуттів поетичні твори Ірини Небеленчук, які лягли в основу її нової збірки «Джерело Іппокрени», невеликі за обсягом, але їм притаманна глибока ліричність, яка передає переживання, думки і почуття авторки. Такі поезії духовно збагачують читачів, котрі уміють сприймати, відчувати і розуміти ліричні твори. Поетична зустріч з глядачами відбувалася у вигляді діалогу: авторка читала свої нові вірші і відповідала на запитання глядачів про поезію, про педагогічну й наукову діяльність. Багатогранність цієї жінки захоплює, адже це і не дивно – головним девізом її життя є слова Конфуція «Гідна людина не йде слідами інших людей, вона обирає свій шлях». Ірина Небеленчук доводить це своїм життям. Це продемонстрував і відеоролик «Філософія душі Ірини Небеленчук», який ми мали змогу переглянути наприкінці етеру.

Запис етеру: https://fb.watch/4A8vYVe8Sw/


А ще протягом тижня Публічні бібліотеки Солом’янки порадували нас такими заходами:

 

22 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Солом’янка ПДГ» – інформування для інститутів громадянського суспільства запрацювала електронна платформа. Відтепер організації з громадського сектору, які хочуть співпрацювати з міською владою, можуть зробити це через портал vcentri.com:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Августина Волошина»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування:

 • про реальні виклики епідеміології професійно і дуже цікаво в новій книзі М. Остергольма та М. Олшейкера «Смертельний ворог»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2029916840484249

 • всесвітній день водних ресурсів запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН 22 березня 1993 року:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2029309777211622

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя – інформування про те, що в цьому році відзначається 400 років від дня народження кримськотатарського поета Ашика Умера. За легендою народний співець народився в родині поважного ремісникакушніра середньовічного міста Гезлеві (Євпаторії) «В книгу судеб лик мой свято занесен»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/03/400.html

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook:

 • інформування про те, що 22 березня 1842 року в селі Гриньки Кременчуцького повіту народився Микола Лисенко – український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч:

https://www.facebook.com/groups/238855299877705/permalink/1179100105853215/

 • відеоінформування – 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який почав відзначатися з 1993 року:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1523745387817025

Бібліотека ім. М. Лермонтова – відео-презентація «Морський світ: Чорне море»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2020/05/blog-post_85.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування «Вода – це найбільші ліки на землі»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

Бібліотека №11:

 • у Всесвітній день води – інформування «Воді була дана чарівна влада стати соком життя на Землі»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_27.html

 • до Всесвітнього дня поезії пропонуємо вам добірку книжок, серед яких ви обов’язково знайдете для себе поетичні рядки, що відгукнуться відлунням у вашому серці.

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

У блозі бібліотеки «Солом’янська» – майстер-клас «Поробки своїми руками» до ваших послуг:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook:

 • створила відеоролик «Де вода – там життя»:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/185590319814792

 • запропонувала послухати оповідання О. Ільченка «Мандрівка Дощинки» про краплинку води, яка вирішила помандрувати:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/874289290089932

 • «Крапелька життя» – 22 березня люди всієї планети відзначають Всесвітній день водних ресурсів. Основна ідея – закликати країни всього світу розробити заходи для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на внутрішньонаціональному рівні, об’єднати громадськість:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/photos/pcb.3710236795691625/3710228105692494/

У бібліотеці ім. В. Нестайка – пізнавальна вікторина «Де живуть краплинки?»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html#comment-form

У блозі бібліотеки «Преображенська» – вікторина «Символ життя на Землі – ВОДА»http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_22.html

Бібліотека №15:

 • на youtube-каналі:
 • відеоінформування «Читаємо на карантині»:

https://www.youtube.com/watch?v=23lvGw7zSSU

 • «Вода джерело життя»:

https://www.youtube.com/watch?v=MS8xCRWWzDA

 • у facebook – книга «Легенда про Сігурда і Гудрун» за редакцією Дж. Р. Р. Толкіна. Сповнена драматичного напруження Толкінова версія величної нордичної легенди, дві споріднені пісні, витворені на основі ретельного вивчення стародавньої поетичної традиції Ісландії та Норвегії з точним збереженням віршових форм, що дає змогу передати енергетику старовинних пісень:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3552523718305152/

 • в instagram – відеоролик про книгу «Я люблю тебе, мамо» від авторки Меланії Джойс:

https://www.instagram.com/p/CMtyHcPH6TK/…

 

23 березня

Цетральна бібліотека Солом’янки у facebook створила інформування про Еріха Селіґмана Фромма – соціального психолога, філософа, психоаналітика, представника «Франкфуртської школи», одного із засновників неофрейдизму та фрейдо-марксизму:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2029316343877632

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

 • корисна інформація: куди можна віддати речі в Києві:

https://nashkiev.ua/…/koudavkievemozhnootdat

 • сьогодні в пресі «Новое время страньі». Во Франции закрыли «представительство» террористической организации «ДНР»:

https://nv.ua/…/vofranciisudzakrylpredstavitelstvo

 • «КП в Украине» – «Украина ужесточает правила въезда, а «красная зона» стран мира больше не действует»:

https://kp.ua/…/691649-ukraynauzhestochaetpravyla

 • «Кримська світлиця» – «Мустафа Джемілєв: РФ Поступово перетворюється на велику Північну Корею»:

http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article

 • «День» – «Лесине слово долає мовні перепони : У ВНУ розробили англомовний аудіогід для університетського Музею патронеси вишу»: https://day.kyiv.ua/…/lesyne-slovo-dolaye-movni-perepony
 • «Голос України» – «Віктор Бондар. На тлі підвищення цін декому можуть поновити компенсацію: український уряд стурбований підвищенням цін на харчові продукти»:

http://www.golos.com.ua/article/343550

https://ukurier.gov.ua/…/derzhavapidstavitplecheu…/

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – відеоінформування «Книжкові новинки в бібліотеці!»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/2844671419089748

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook:

 • інформує про те, що 23 березня Всесвітній метеорологічний день. Тема Всесвітнього метеорологічного дня 2021 року – «Океан, наш клімат і погода» – зазначає прагнення ВМО об’єднати океан, клімат і погоду в рамках системи Земля:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1524412544416976

 • пропозиція переглянути на youtube-каналі кінофільм «Гори димлять» – історичний двосерійний мінісеріл режисера Бориса Небієрідзе 1989 року, сюжет якого заснований на україномовному перекладі Степана Трофимука однойменної повісті Ярослава Галана:

https://www.youtube.com/watch?v=zJO3lJ1l_4A

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – історична вікторина «ХочуЗнатиБільше: Історія»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_23.html

У Бібліотеці ім. О. Гончара:

 • вікторина «Дискримінація»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_23.html

 • еко-вікторина «Всесвітній день Землі»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_40.html

Бібліотека ім. О. Довженка – «Чому ми любимо детективні романи?» Топ-5 детективів від сучасних українських авторів:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/5.html

Бібліотека № 11 – інформування:

 • православна Церква 23 березня вшановує пам’ять святого преподобного отця печерського Нестора Літописця:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_23.html

 • до Всесвітнього дня театру «Театр – це життя, і треба вчитися грати свою роль» (Вільям Шекспір)

https://publ-library11.blogspot.com/2021/03/blog-post_66.html

 • про книгу Галини Вдовиченко «Містельфи» в якій
  описані цікаві та захопливі пригоди маленьких створінь, які дуже подобаються дітям і навіть дорослим!:
  https://www.instagram.com/p/CMvMWlYHN7i/?utm_source=ig_web_copy_link

Біліотека «Солом’янська» у facebook поінформувала:

 • про захопливі та фантастичні книги українського письменника Сергія Гридіна, які цікаві й дорослим, і малим:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/453954162540496

 • 23 березня День цуценят, який вперше був відзначений в США. Тож вітаємо Вас і ваших улюбленців зі святом:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3750834214985908

 • про враження та відгуки від книги Люко Дашвар «Галя без голови». Що це за жанр мелодрама чи детектив? Ми так не і визначилися. Тож варто перечитати цю книгу, щоб дізнатися, про що там насправді:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3750576338345029

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook розмістила відеоролик з цікавими фактами про математику, адже 2021 рік оголошено роком математики в Україні:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/462184915048122

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook – онлайн майстер-клас «Казкове малювання». Казочка «Хоробре каченя» від автора Б. Житкова:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/439803473939984

Бібліотека №15:

 • на youtube-каналі – буктрейлер Луї Стовелла «Дракон у бібліотеці»:

https://www.youtube.com/watch?v=7wcKROfDxNs

 • у facebook маленька інформхвилинка про видатного Українця Івана Котляревського:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3553367894887401/

 

24 березня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • разом зі Світланою Молчановою провела майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/345138776926698

 • інформування про те, що 24 березня Всесвітній день боротьби проти туберкульозу:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2031353993673867

Бібліотека ім. М. Реріха – інформування «Що потрібно знати про туберкульоз»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_24.html

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook – інформування про роман Олександра Козинця «Картка Марії». Після його прочитання, вам, найімовірніше, захочеться шоколадних круасанів, нових подорожей, зустрічей та відкриттів:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/3751429871576992

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у блозі – інформування, що Президентом Танзанії уперше в історії стала жінка Самія Сулуху-Хассан :   

http://novgorodska.blogspot.com/2021/03/blog-post_24.html

 • на youtube-каналі в тиждень дитячого читання презентувала книгу Анастасії Левкової «Ашик Омер».

https://www.youtube.com/watch?v=GQoNxYNA-EI

Бібліотека ім. М. Бажана – інформування:

 • у Всесвітній день боротьби з туберкульозом:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/03/blog-post_24.html

 • 24 березня 1900 року в невеликому селі Мар’янівка Київської губернії, в селянській родині народився Іван Козловський – видатний український оперний співак, який став легендою світового мистецтва:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/03/blog-post_88.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова – інформування «Театральні прем’єри Києва»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_24.html

Бібліотека ім. О. Гончара заняття гуртка малювання «Малюємо кабачок»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blogpost_24.html

Бібліотека №13 – інформування:

 • «Поезія кохання» від автора В. Іващенка:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_24.html

 • книжкові новинки від бібліотеки №13:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/03/13_24.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – відеоінформування:

 • твори британської письменниці Крессиди Коовелл обожнюють читати дітлахи. Відома серія її книжок «Як приборкати  дракона», за мотивами якої знято мультфільми «Як приборкати дракона-2» та серіал «Дракони», не затримується на полицях:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/489823912388620

 • всесвітньо відомий американський письменник-фантаст Айзек Азімов народився в сусідній Білорусі. За заслуги перед жанром його названо 8-м Гросмейстром фантастики:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/1179028739197581

 • привітання всіх працівників театрів театральних режисерів, акторів, сценографів, технічних працівників сцени та білетерів з Міжнародним днем театру:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/2761798807464616

Бібліотека ім. І. Багряного пропонує своїм читачам потренуватися у відгадуванні загадок та розгадати кросворд, присвячений українській поетесі з Карпатських гір Марії Підгірянці, з нагоди її 140-річного ювілею:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1004

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook – інформування «Тиждень дитячого читання розпочався!» Читайте, і тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги!

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/pcb.264563911869776/468127831196690

Бібліотека №15:

 • у facebook – відеоінформування «Як правильно читати книги для саморозвитку»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/233800398484933

 • на youtube-каналі, в рамках тижня дитячого читання, відеоролик «Легенда дитячої літератури»: https://www.youtube.com/watch?v=f99rwbTk1bo
 • у facebook – «Історія доктора Дуліттла» автор Г’ю Лофтінг. Книга про незвичайного лікаря Доктора Дуліттла, який помандрував до далекої Африки на запрошення своїх чотирилапих друзів лікувати мавпочок:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3554346458122878/

25 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «ПРОчитання & бібліотеку» віртуальна вікторина до Міжнародного дня театру:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_25.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • представила підручник Юрія Трофімова «Інженерна психологія», який допоможе всім зацікавленим читачам опанувати основи цієї захопливої царини знань:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2027581354051131/

 • інформування до Дня пам’яті В’ячеслава Чорновола, який 25 березня 1999 року загинув в автомобільній аварії. Роки життя (1937-1999) був лідером Народного Руху України, будівничим храму української незалежності.

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2031355707007029/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

 • інформування про аварійні служби міста та Солом’янського району:

https://www.facebook.com/vidradny.admin/photos/gm.1354770324712679/132322841851669/

https://litukraina.com.ua/…/ukraina-i-litva…/

 • «Український тиждень» – «Роман Малко. Доки король вищий за закон: чому в Україні досі плодяться політично мотивовані справи й чи можливо це зупинити?»:

https://tyzhden.ua/Politics/251699

 • «Україна молода» – «Катерина Бачинська. Хворих більшає, місць у лікарнях меншає: в Україні зафіксували рекордну кількість загиблих від коронавірусу…»:

https://gazeta.ua/…/_ulikarnyahnemayemisc…/1022079

https://ukurier.gov.ua/…/fopizchervonihzon…/

Бібліотека ім. М. Реріха на youtube-каналі – відеоролик про «Кольори Африки» від художниці Світлани Шиль! «Галерея «ARTRerikh – «AFRIKAN COLORS» https://www.youtube.com/watch?v=InZBhc80C8Q

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook:

 • інформування про те, що відвідувачі читального залу можуть скористатись нотами та текстами популярних пісень. У виконанні сучасних українських музикантів також можна послухати пісні на вірші Т. Шевченка, О. Теліги, В. Стуса:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/127121709371473

 • інформування про книгу «Колискова від тата». Збірка включає тексти і ноти колискових з чудовими ілюстраціями Наталі Бендус. До книги додається диск із записом колискових у виконанні татусів:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/551276385843989

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • у блозі – інформування про те, що 25 березня «Міжнародний день читання Толкіна»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_30.html

 • у facebook – «Хлопчики та дівчатка! Також мамусі та татусі! З 25 по 31 березня в бібліотеці буде проходити Тиждень дитячого віртуального читання під гаслом «Шалене читання»:

https://www.facebook.com/biblioteka.lermontova.kiev/photos/a.1127770451075634/1127770417742304/

Бібліотека ім. О. Довженка – відеоінформування про хобі видатних літераторів:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/5.html

Бібліотека № 13:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_43.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала до Тижня дитячого читання запропонувала віртуальну виставку «Агов! Динозаврики» та чекає маленьких відвідувачів в бібліотеці після закінчення карантину:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_25.html

Бібліотека ім. В. Нестайки у facebook – майстер-клас «Ромашки».

Біла ромашка – символ чистих легенів та боротьби із туберкульозом.

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1993 році засновано Всесвітній день боротьби з туберкульозом або День білої ромашки:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/150529793534201

Бібліотека №15:

 • інформування «Бібліотека для дітей»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3556143297943194/

 • відеоролик «Машенька на новий лад»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/250312780148876

 • на youtube-каналі дозвілля на канікулах майстер-клас. Панно «Балерина»:

https://www.youtube.com/watch?v=qsZ0Jcb1WWA

 

26 березня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна» – інформування «Карантин: крах чи нові можливості? Дієві інновації бібліотек»:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/03/blog-post_26.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Солом’янка – ПДГ»:

 • інформування про те, що у Києві на час локдауну відновили роботу безоплатні онлайн-платформи для дітей та дорослих:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/blog-post_26.html

 • на базі Урядового контактного центру працює окрема спеціалізована «гаряча лінія» для консультування осіб з інвалідністю:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/blog-post_18.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування про Роберта Лі Фроста – американського поета, який народився 26 березня 1874 у Сан-Франциско, у творах якого часто зображуються сцени із сільського життя в Новій Англії початку двадцятого століття, які він використовував для вивчення складних соціально-філософських тем:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2033291856813414/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook – про цікавинки в газеті «Україна молода»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/3710/2006/155653/

Бібліотека ім. М. Реріха у facebookінформування про книгу Валентини Мастєрової «Суча дочка». Це історія про те, якою цнотливо-чистою може бути жіноча душа!

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462/3756276561092323

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – інформування про День народження українського журналіста, письменника, драматурга, засновника і співголови журналістських клубів «Не Таємна вечеря» та «Театрал Закарпаття» – Олександра Гавроша:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/1429505024055100

У Бібліотеці ім. М. Бажана:

 • книжкова виставка «Театральні здобутки України» до Всесвітнього дня театру, який відзначається 27 березня:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/03/blog-post_26.html

 • відеоінформування про Надію Лопухову – художницю, яка створила цікаві ілюстрації до дитячих книжок:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/03/blog-post_91.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова – онлайн-читання «Містерія казки запрошує…»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_26.html

У блозі Бібліотеки №13:

 • до Міжнародного дня театру відео майстер-клас з виготовлення театральної сумочки із паперопластики:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_26.html

 • книжкові новинки до Міжнародного дня театру:

http://publiclibrary-13.blogspot.com/2021/03/blogpost_79.html

 • інформування про книжку «Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек» Джесса П. Шаткіна – визнаного американського спеціаліста, кандидата наук, фахівця у галузі громадського здоров’я, заступника директора з питань освіти в Центрі дослідження дитинства Гассенфелдської дитячої лікарні медичного центру Нью-Йоркського університету «Ланґон», викладача дитячої та підліткової психіатрії та педіатрії на медичному факультеті Нью-Йоркського університету:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_40.html

 • відеочитання «Козацькі бувальщини» Павла Браницького:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/03/blog-post_38.html

 • у facebook 26 березня оприлюднено онлайн-презентацію Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія» та основних результатів досліджень читання й книжкової галузі, виконаних на замовлення Українського інституту книги у 2020 році:

https://www.facebook.com/UkrainianBookInstitute/photos/a.501758413550084/1435034196889163/

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування: 26 березня в усьому світі «Фіолетовий день». Яким буває фіолетовий колір? Фіялковим, лавандовим, ліловим, бузковим, розкішним, яскравим, екстравагантним…

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3758736834195646

Бібліотека «Преображенська» та Easy School UA спільно підготували вікторину по творчості відомого письменника Джона Р. Р. Толкіна. Друзі, ви маєте змогу пригадати літератературні твори та попрактикуватися у вивченні англійської мови. Бажаємо успіхів!:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/english-time-lesson-3.html

 

27 березня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • розмістила відеоказку Олега Буцень «Пісня весни» у виконанні неповторної Віри Волинчук:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/469288670888392

 • привітала всіх із Міжнародним днем театру! А тим хто причетний до нього подякувала за насолоду від цього дивовижного дійства та розмістила перелік улюблених вистав читачів та друзів бібліотек Солом’янки:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/2034059666736633/

 • майстер-клас із в’язання «В’язання іграшки-амігурумі». Дякуємо, друзі, що Ви продовжуєте майструвати разом з нами:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/477617553273532

Бібліотека ім. М. Лермонтова створила відеопрезентацію про письменника Генріха Манна, ім’я якого стало відомим після виходу роману «Країна киселевих берегів» (або «Земля обітована»):

https://librarylermontova.blogspot.com/2021/03/blogpost_27.html

Бібліотека ім. О. Гончара провела інтерактивну гру «Хто це сказав?: про театр» до дня театру. Цей День був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році:

http://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_68.html

Бібліотека ім. О. Довженка у facebook запросила у Міжнародний день театру переглянути лялькову виставу за мотивами казки «Ріпка»:

https://www.facebook.com/DovzhenkoLibrary/videos/1846170712212156

Бібліотека №13 у facebook – інформування: 26 березня МКІП спільно з Українським інститутом книги презентували Стратегію розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія»:

https://www.facebook.com/MKIPUkraine/photos/a.386596198132237/2726674777457689/

Бібліотека ім. І. Світличного:

 • до Міжнародного дня театру провела віртуальну мандрівку «Храми Мельпомени України»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_27.html

 • у рубриці “Недільні читання” «Казка про Жар-птицю та вовка». Українська народна казка:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/03/blog-post_59.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала до Міжнародного дня театру запросила всіх охочих в онлайн-подорож до незвичайних, найфантастичніших театрів світу. Вони містичні, величні, чудернацькі, казково прекрасні:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_27.html

В бібліотеці ім. І. Багряного:

 • у блозі пізнавальна вікторина до Міжнародного дня театру:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1005

 • на youtube-каналі – майстер-клас з виготовлення весняного букету, який не в’яне:

https://www.youtube.com/watch?v=yg41Bv7BzIM

 • у facebook – презентація книжечки «Детектив Кефірчик і перший труп» від авторки Малгожати Стренковської–Заремби:

Бібліотека «Преображенська» на youtube-каналі розмістила відеочитання: Меріенн Макдональд «Вистава починається!»:

https://www.youtube.com/watch?v=O7bv_g2oJnQ

На сторінці бібліотеки №15 у facebook – інформація для охочих вивчати англійську: «Заходь в Інстаграм, шукай «library_15» дивись та вивчай англійську кожного дня!»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3559368140954043/3559368014287389/

 

28 березня

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування:

 • 28 березня 1941 р. пішла з життя Вірджинія Вулф – Всесвітньо відома британська письменниця, літературна критикиня. Її твори це не розвиток подій, а світ емоцій, почуттів та уяви:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3764601093609220

 • Данте Аліг’єрі написав багато творів, але світову славу принесла йому «Божественна комедія». Він розпочав писати її у далекому 1290 році, а закінчив 700 років тому у 1321 р. У трьох частинах «Пекло», «Чистилище» та «Рай», автор описав свою мандрівку до Бога:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3764292680306728  

Бібліотека ім. Є. Гуцала запропонувала цікаву вікторину про динозаврів:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/03/blog-post_28.html

У блозі Бібліотеки ім. М. Лермонтова – відео-презентація поетеси Марійки Підгірянки – таланту з Карпатських гір:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_28.html

Бібліотека №15:

 • у блозі «Поетичні самоцвіти українським дітям». Тиждень дитячого читання – свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з цікавими людьми та героями книг:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/blog-post_28.html

 • у facebook – розгадайте кросворд та дізнайтесь, як зветься помічник учнів, котрий щодня їх кличе на уроки:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3559835440907313/

 • у facebook – інформування – першим українським істориком та основоположником історіографії у Київській Русі вважається видатний філософ та вчений – літописець Нестор, який народився у 1056 році:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3559781434246047/

 • у facebook – ранкова вікторинка для книголюбів:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3559776574246533/

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *