Тиждень 29 березня – 4 квітня

Цікавущий і карантинний час 29 березня – 4 квітня проминув під знаком Тижня дитячого читання та був підперезаний Днем Сміху, отже, ми усі мали час зустрітися онлайн із улюбленими письменниками, розважитися, помолодшати і трохи здитиніти. На сторінці на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook, як завжди, на відвідувачів чекали цікаві онлайни, з якими пропонуємо ознайомитися першою чергою.

«Полюби свої емоції: емоційний інтелект у повсякденному житті» Зустріч 2-га

29 березня відбувся вебінар психолога Злати Біневич «Полюби свої емоції: емоційний інтелект у повсякденному житті. Зустріч 2» у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт». Продовжуючи тему емоційного інтелекту, Злата Біневич провела міні-тренінг, під час якого глядачі отримали корисні поради й психологічні техніки, які стануть в пригоді сучасній людині в наш емоційно напружений час.

Скільки базових емоцій має людина? Які дослідження є в цій галузі? Чим корисні негативні емоції для розвитку особистості? Чому важливо не подавляти свої емоції, а працювати з ними? Як розвивати свій емоційний інтелект?

Запис етеру: https://fb.watch/4IeizCEp_u/

«Спільна мова. Як народжуються і живуть слова»

29 березня у рамках Тижня дитячого читання відбулася онлайн-зустріч з письменницею Анастасією Левковою, письменницею, редакторкою, кураторкою літературних проєктів, членкинею Українського ПЕН-клубу, авторкою книжок «Старшокласниця. Першокурсниця» (роман для підлітків у щоденниках), «Ашик Омер», «Спільна мова: як народжуються і живуть слова».

Молода, цікава й талановита письменниця розповіла про своє дитинство, про свій шлях в літературу, про те, що її формувало, про кожну зі своїх книжок, зокрема про нову книгу «Спільна мова. Як народжуються і живуть слова», яку письменниця задумувала ще в 2015 році. Ця книжка — весела й невимушена розмова про інструменти, якими послуговуємося щодня, — про слова. Якими словами й суфіксами найкраще показати свою приязнь, а якими — невдоволення; як постає літературна мова і чи є сенс обмежуватись нею — у книжці зібрані чимало мовних відкриттів та порад. Курйози, каламбури, кумедні ситуації, пов’язані з недоречним використанням слів — тут описані не нудні правила, а живий мінливий процес.

Запис етеру: https://fb.watch/4IdW_VVLHd/

Зустріч з чаклуном… Олегом Чаклуном!

30 березня у рамках Тижня дитячого читання відбулася онлайн-зустріч з дитячим письменником-фантастом Олегом Чаклуном.

Олег Чаклун — казкар, дитячий прозаїк, мандрівник. Книжки Олега Чаклуна неодноразово потрапляли у довгий список премії «Дитяча Книга року BBC», зокрема, у 2014 році – «Банка варення», у 2017 – «Піраміда Синтії», у 2018 – «Монстри, що живуть у шафах». Науково-фантастична повість Олега Чаклуна «Піраміда Синтії» потрапила у фінал премії «Дитяча Книга року BBC-2017».

Олег Чаклун вважає, що дитина, яка читає фантастику, розвивається, пізнаючи світ новітніх технологій, готуючись до майбутнього. Цей напрям у дитячій літературі не тільки цікавий, а й перспективний. Письменник розповів про свої книжки, про історію їх написання, про те, як виникають ідеї та сюжети для його фантастичних книжок.

Запис етеру: https://fb.watch/4IeGWHycYG/

П’ять хвилин для душі від Віталія Іващенка

1 квітня відбулася поетично-гумористична бліц-зустріч з талановитим поетом, кандидатом технічних наук, заслуженим працівником культури України Віталієм Іващенком «П’ять хвилин для душі».

Віршам Віталія Іващенка притаманне широке коло тем. У Всесвітній день сміху глядачі мали можливість послухати гумористичні вірші «для настрою» із його збірки «Усмішки», до якої ввійшли гумористичні мініатюри минулих років і нові. Гумористичні мініатюри прочитав сам автор із притаманним йому вишуканим шармом і доброю усмішкою.

Запис етеру: https://fb.watch/4Ie_iPqjSZ/

Як прийняти особливе дитя

2 квітня відбулася онлайн-зустріч зі Світланою Дідух-Романенко «Як прийняти особливе дитя». У День поширення інформації про аутизм мама 13-річного хлопчика з аутизмом розповідала про свій, досить успішний досвід взаємодії з особливою дитиною.

Коли в родині народжується дитина, батьки хочуть, щоб вона була здоровою і щасливою. Але іноді дитина отримує діагноз – аутизм. Аутизм – це порушення розвитку, яке позначається на комунікації та соціальній взаємодії, а також ускладнює адаптаційні процеси людини. Як пережити цей шок, як допомогти батькам усвідомити й сприйняти цю реальність і зберегти свій психологічний стан в нормі й бути щасливою і робити щасливою свою особливу дитину? Світлана Дідух-Романенко дає слушні, корисні поради батькам дітей з аутизмом, розкладаючи «по поличках» всі особливості цього діагнозу, способи діагностики, способи лікування (не завжди виправдані), особливості соціалізації дітей з аутизмом.

Запис етеру: https://fb.watch/4IfcLexjv4/

Анна Багряна. «П’єси для дітей і домашні театри»

2 квітня відбулася онлайн-зустріч з українською поетесою та письменницею Анною Багряною «П’єси для дітей і домашні театри». Якщо подивитися на літературу, що видається для дітей, то тут явно переважають поетичні та прозові твори, тоді як драматургія є дуже цікавим і більш впливовим на дитячу аудиторію жанром. Сьогодні існує нагальна потреба саме у дитячих п’єсах. Дуже цікаво наша гостя розповідала про дитячу драматургію України, про важливість домашніх театрів як засобу формування багатогранної особистості та про свою нову збірку дитячої драматургії «Над часом»: про історію написання, про твори, які увійшли до збірки.

В Україні в 2018 році вийшла перша антологія п’єс для дітей та підлітків за час незалежності України «Драмовичок». До книги увійшло 20 п’єс – різних за жанром і стилістикою. Є твори, які неодноразово ставилися в Україні та за її межами, а є ті, що лише чекають на світло рампи. Химерні світи драматургії для дітей мають широку палітру сюжетів та образів: історичні, сучасні, позачасові, фантастичні.

Запис етеру: https://fb.watch/4IfqADZxaq/

«Кольори Африки»

30 березня на сторінці Бібліотека імені Реріха відбулася онлайн-зустріч з президентом Громадської Організації «Африканська Рада в Україні» Діало Ісса Садіо та художницею Світланою Шиль до Міжнародного десятиліття зближення культур та Міжнародного десятиліття осіб африканського походження (2015 – 2024). Цікава і змістовна зустріч «Кольори Африки» присвячена знайомству з культурою та традиціями Африки. Безліч цікавих запитань і відповідей привідкрили міжкультурну завісу України та Африки.

Запис етеру: https://www.facebook.com/rerikh.library/videos/504303877641574

Перебуваючи на посиленому карантинному режимі та адаптувавшись до цих умов, Публічні бібліотеки Солом’янки окрім корисних та змістовних онлайн-зустрічей порадували своїх шанувальників іншими цікавими заходами, з якими пропонуємо Вам познайомитись:

29 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Івана Ползунова»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/03/blog-post_29.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – інформування про те, що нова книга Тетяни Пахомової вже у бібліотеці:

https://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_26.html…

На сторінці бібліотеки ім. М. Бажана у facebook – мистецький клуб «Аrt – Fest» нагадує, що 29 березня день пам’яті Квітки Цісик, американської співачки українського походження:

https://www.facebook.com/groups/238855299877705/permalink/1183750725388153/

Бібліотека ім. М. Лермонтова інформує про книжкову новинку «Спокуса підземеллям»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_29.html

У блозі бібліотеки «Солом’янська»:

 • творча майстерня з виготовлення простих саморобок та виробів з паперу власноруч для дітей і дорослих з покроковими інструкціями та описом, оріґамі з паперу тощо:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_29.html

 • інформаційний допис про Рене Грюо, видатного французького ілюстратора провідних будинків моди, якого за правом називали «Маестро елегантності»…

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3768997743169555

Бібліотека ім. І. Світличного у facebook розпочала Всеукраїнський тиждень дитячого читання голосними читаннями віршів Тараса Шевченка у виконанні вихованців та вихователів ДНЗ №712 міста Києва під назвою «Доростаємо серцем до Шевченка»:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii/videos/737845433446149

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook провела казкову вiкторину «Впізнай казку за словами», аби перевірити, чи уважно ви читаєте казки:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/458389422040688

У блозі Бібліотеки «Преображенська» – літературна вікторина «Впізнай книгу»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_29.html

Бібліотека ім. О. Донченка у facebook:

 • поетичний вернісаж «Співачка сонячної віри»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/videos/110582891020979

 • поетичний зорепад «Поезія це скарб усіх віків»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/videos/157594449477564

Бібліотека №15 створила у блозі допис про Астрід Ліндгрен – шведську дитячу письменницю, чиї книги перекладені більш ніж 85-а мовами та видані більше ніж у 100 країнах:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/85-100.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі – онлайн заняття гуртка малювання «Малюємо квасолю»:

https://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_54.html

 • у facebook – історичний кросворд «Іван Скоропадський»:

https://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_29.html

30 березня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – дві віртуальні виставки:

 • «Цікаве дитяче фентезі для підлітків»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_84.html

 • «Коли мій малий зовсім не хоче вчитися…»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/03/blog-post_30.html

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook – сьогодні в пресі:

http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article…

https://litukraina.com.ua/…/mali-epizodi-z-zhittja…/

 • «Україна молода» «Олег Воловина, Професор В. Сергійчук та «Кремлівська статистика»: проблема визначення втрат від Голодомору: відгук з-за океану…»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/3705/196/155313/

 • «День» «Ольга Харченко. Щоб протидіяти домашньому насильству: Міністерство соціальної політики України розпочинає інформаційну кампанію»:

https://day.kyiv.ua/…/shchob-protydiyaty-domashnomu…

 • «Голос України» «Площа окупованої території – 603,7 квадратних кілометри: у Верховній Раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «Україна 603,7», головна мета якого – захист національних інтересів, деокупація Криму і Донбасу»:

http://www.golos.com.ua/article/343894

 • «Урядовий курєр» – «Павло Кущ. Хто врятує українську пресу? : редактори газет у котре звертають увагу, що економічне становище центральних і місцевих видань потребує державної допомоги заради національної безпеки і протистояння ворожій пропаганді»:

https://ukurier.gov.ua/…/hto-vryatuye-ukrayinsku-presu/

Бібліотека ім. М. Лермонтова представила віртуальну виставку книг, які стануть в пригоді тим, для кого філіжанка з ароматним чаєм стала невід’ємною частиною життя:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_56.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування у київському метро тепер можна відвідати виставку віршів:

https://dovlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_30.html

Бібліотека №11 у facebook продовжує знайомити своїх відвідувачів з книжковими новинками. Сьогодні знайомство з книгою Марселя Террі «Проїздом у Києві»:

https://www.facebook.com/biblioteka.kyiv11/photos/a.3015924341751085/4164096613600513/

У блозі бібліотеки ім. В. Нестайка інформаційний допис «Книга завжди і назавжди! Читання та мистецтво»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/03/blog-post_30.html#comment-form

Бібліотека «Преображенська» – інформування: «Тбілісі – всесвітня столиця книги». Щороку міжнародні організації на чолі з ЮНЕСКО обирають книжкову столицю світу. 23 квітня 2021 року, у Всесвітній день книги та авторського права, цю естафету від Куала-Лумпур переймає Тбілісі:

http://child-lib.blogspot.com/2021/03/blog-post_30.html  

Бібліотека №15:

 • у facebook – інформування про оперу «Наталка-Полтавка» за п’єсою І. Котляревського, музика М. Лисенка:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3561744544049736/3561742267383297/

 • на youtube-каналі Book trailer | Ґжеґож Касдепке «Пригоди детектива Нишпорки»:

https://www.youtube.com/watch?v=ewcZMCajAWI

 • у facebook – презентація книжки «ЖАХАСЬКО» автор Ґжеґож Касдепке. Якщо хочете посміятися, прочитайте цю книжку, вона просто космічна:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3561626700728187/

У бібліотеці ім. О. Гончара – віконні виставки «Весна прийшла нові книги принесла»:

https://idiya1.blogspot.com/2021/03/blog-post_64.html

31 березня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Солом’янка – ПДГ» – інформування «Не дай домашньому насильству шанс!»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/03/blog-post_28.html

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

 • чергове питання рубрики ЦКС відповідає: «Як залишити онлайн- заявку на опломбування лічильників?»

https://www.facebook.com/cks.com.ua/photos/a.1692885240990855/2908739592738741/

Сьогодні в пресі:

 • «День» «Павло Паламарчук Руські лицарі, опришки та козаки: львівський скульптор Антон Лубій переніс російсько-українську війну на шахову дошку»:

https://day.kyiv.ua/…/libraries/pdfjs/web/viewer.html…

 • «Голос України» «Сергій Коваленко. Законопроєкт про виплату «карантинних» восьми тисяч гривень прийнято:

http://www.golos.com.ua/article/343962

 • «Урядовий курєр» «Україна Верховна Рада Про ветеринарну медицину: Закон від 4 лютого 2021 року № 1206-IX»:

https://ukurier.gov.ua/…/koronavirus-ne-zmusit-uryadi…/

Корисна інформація:

 • «Як підтвердити свій трудовий стаж при нарахуванні пенсії»:

https://u-news.com.ua/107868-kak-ukrayncam-podtverdyt…

 • «Карантинні виплати для підприємців»:

https://expres.online/…/karantinni-viplati-dlya…

 • Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів»:

https://expres.online/…/karantinni-viplati-dlya…

 • Верховна Рада прийняла законопроєкт, за яким передбачені штрафи за ухиляння від військового призову:

https://kurs.com.ua/…/322565-v-ukraine-za-otklonenie-ot…

 • Централізована база даних: нова ініціатива МОН у галузі позашкільної освіти:

https://education.24tv.ua/tsentralizovana-baza-danih…

Бібліотека ім. М. Реріха до Дня сміху підготувала гумористичну вікторину «Смійтеся на здоров’я!»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/03/blog-post_31.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у блозі – інформування до Міжнародного дня птахів «Вони є втіленням легкості і свободи»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/03/blog-post_31.html

 • у facebook цікаві факти про ворона – наймістичнішого і одного із найпопулярніших символів міфології і літератури:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/512550666406751

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування, що 31 березня 1732 року в Рoхрау (Нижня Австрія) народився композитор Франц Йозеф Гайдн:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1529698643888366  

Бібліотека ім. М. Лермонтова в рубриці «Славетні імена: Князь Ігор» створила інформування про Ігоря Святославича – князя Новгород-Сіверського, якому 870 років від Дня народження і походить він з роду князів чернігівських, син Святослава Олеговича, відомий спорядженням двох походів на половців (1184, 1185):

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/03/blog-post_31.html

У бібліотеці «Солом’янська» – відеомандрівка з Оксаною Забужко «Кожна книга – це місто»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/03/blog-post_31.html

Бібліотека №15:

 • у facebook – інформування: книжка «Волт Дісней» – це історія про дитячі мрії, що здійснюються:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3562824577275066

 • на youtube-каналі – відеовікторина для малят «Яка це фігура?»

https://www.youtube.com/watch?v=2geo-VnqHSw

 • у facebook – відеоінформування «Комікс як мистецтво»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/3913572508725281

 • у блозі – інформування «День Ейфелевої вежі»:

https://babylib.blogspot.com/2021/03/blog-post_31.html

1 квітня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна» – інформування:

 • про рік читання в новий спосіб від Публічних бібліотек Солом’янки. Звіт про онлайн-зустрічі з 28.03.2020 до 27.03.2021:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

 • «Бібліотеки Солом’янки: результати діяльності в березні»:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – літературна вікторина до Міжнародного дня дитячої книги:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування:

 • якось сер Френсіс Бекон сказав «Деякі книги потрібно спробувати, інші проковтнути, а треті – розжувати і перетравити»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2038090919666841/

 • 1 квітня народився Вахтанг Кіпіані – український журналіст, публіцист, історик, головний редактор Інтернет-видання «Історична правда», однойменного тележурналу на каналі ZIK, викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2038089129667020/2038088949667038/

 • про відзначення екологічного свята – Міжнародного дня птахів.

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/274105897647872

 • у День сміху книжки українських гумористів не перестають бути популярними серед читачів. Познайомтеся з цитатами з них:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2037759263033340/2037758959700037/

 • до Дня народження Миколи Гоголя (01.04.1809 – 04.03.1852) – прозаїка, драматурга, поета, критика, публіциста, визнаного одним із класиків літератури:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2037741146368485/2037740966368503/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook у рубриці «корисна порада» – інформування «Як працюватиме метро Києва на локдауні»:

https://www.bbc.com/ukrainian/news-56600819?xtor=…

Бібліотека ім. М. Реріха підготувала книжкові виставки до Дня сміху:

 • «Жартують письменники»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

 • «Веселі історії для дітей»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у блозі в День дитячої книги «Книга для підлітків про життя підлітків»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

 • у facebook пропонує розгадати кросворд і дізнатися багато цікавого про романи Дарини Гнатко:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_45.html

 • до Міжнародного дня птахів пропонує прослухати вірш Олександри Бурбело про повернення птахів до її рідного міста:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/324283415699593

 • серія анімаційного серіалу «Історії небайдужих» – проєкту про українських меценатів в партнерстві із Zagoriy Foundation

https://www.facebook.com/hashtag/%D1%88%D0%BE….

Бібліотека ім. М. Бажана – інформування про «День сміху і жартів»:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • провела майстер-клас «Веселий клоун»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

 • онлайн-читання «Веселі віршики»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

У бібліотеці ім. О. Гончара: 

 • заняття в студії хенд-мейду «Вправні руки». «Готуємось до дачного сезону: шиємо еко-торбинки»:

https://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_3.html

 • «Сміх лікує». Книжкова виставка-рекомендація:

https://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

 • «Як зветься цей птах?». Природнича гра до Міжнародного дня птахів:

https://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

Бібліотека ім. О. Довженка організувала віртуальну виставку «Гумор і кохання – два потужних болезаспокійливих засоби»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

Бібліотека «Преображенська» у блозі та youtube-каналі представила віртуальну книжкову виставку «Різноманітний світ птахів»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

https://www.youtube.com/watch?v=vU2aA20X_34

Бібліотека №11:

 • до Міжнародного дня дитячої книги створила інформаційний допис «Книголюбчики»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_22.html

 • в рамках загальносистемного проєкту «Екологія життя» бібліотекарі пропонують переглянути природознавчу сторінку, дізнатися багато цікавої інформації, перевірити рівень своїх знань з вікториною про птахів «Їхня стихія то політ»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

 • до Дня сміху «Добрий сміх це сонячне світло»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

Бібліотека №13:

 • у фонді бібліотеки є чимало книжок для сміхотерапії. У День сміху пропонуємо вам веселі відеочитання творів з гумором українських письменників з нашого фонду:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

 • а ще веселі відеочитання «Смійтесь, люди, на здоров’я»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post.html      

На сторінці бібліотеки «Солом’янська» у facebook:

 • першоквітневі жартівливі бібліотечні відео-новини:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3780117978724198

 • продовжуємо віртуальну подорож по містах, де народилися сучасні українські письменники:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3780465988689397

Бібліотека ім. І. Світличного:

 • поінформувала про видатних українців-ювілярів квітня:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

 • до Міжнародного дня птахів провела майстер-клас «Птахи нам на крилах весну принесли»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_1.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook:

 • підготувала до Дня сміху цікаві віршики-веселинки:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/161605052487653

 • виставка книг до Дня птахів «Крилаті сусіди»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного пізнавальна вікторина «Як не пошитися в дурні»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1009

Бібліотека ім. О. Донченка у facebook – відеочитання до Дня сміху «Сміємось разом із книгою»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/videos/489433872079185

Бібліотека №15 у facebook:

 • переказ філософської п’єси-казки лауреата Нобелівської премії, всесвітньо відомого бельгійського письменника і драматурга Моріса Метерлінка «Синій Птах»: https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3564399973784193/
 • серія захопливих книг для підлітків відомої німецької письменниці Ізабель Абеді про пригоди дівчинки Лоли стала популярною у всьому світі:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3563984413825749/3563984243825766/

 • онлайн-вікторина «Снігова Королева»:

Libchild15

 • на youtube-каналі – хіт-парад дитячих анекдотів до дня сміху:

https://www.youtube.com/watch?v=azriKINes_Y

 • у facebook – «Сміх-рятівне коло на хвилях життя»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/489949375472684

 • у facebook – «Наші вірні друзі – собаки»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/471765820831406

 • в instagram – вікторина «Торбина сміху»:

https://www.instagram.com/p/CNHDdHcHD8B/?igshid=f7po3zdexzr5&fbclid=IwAR0tfXzWnPdjE1wdKkCIOF9JjE-7uZvo4gnlBbjammLD8bEHlEBxC0X0e9M

2 квітня

У Блозі ЦБС патріотичного спрямування «Ми сильні» – інформація щодо надання послуг внутрішньо переміщеним особам з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в березні 2021 року:

https://solomlib.blogspot.com/2021/04/2021.html

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Солом’янка – ПДГ» – інформування:

з 5 квітня громадський транспорт столиці перевозитиме пасажирів за спецперепустками:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/5.html

 • інформування «Україна: події, факти, коментарі №5, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/5-2021.html

На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – П’ять хвилин для душі від Віталія Іващенка:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/475721720247683

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування про п’ять найвідоміших романів Еміля Золя, які дійсно варто прочитати кожному:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2038221012987165/

 • інформування про те, що 2 квітня народився Ганс Крістіан Андерсен – найвидатніший казкар світу, знаменитий данський письменник:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2038220456320554/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

інформування про новини в пресі:

https://tyzhden.ua/Culture/251733

 • «День» «Олексій Костюченко “Створити міжгалузеве середовище”: В Острозькій академії відкрили Лабораторію досліджень гібридних загроз національній безпеці»:

https://day.kyiv.ua/…/stvoryty-mizhgaluzeve-seredovyshche

 • «Голос України» «Яна Павко. Проблема ґендерної нерівності в умовах кліматичних змін: на сьогодні проблема ґендерної нерівності у зв’язку з негативним впливом зміни клімату дедалі більше привертає увагу і громадськості, і наукових кіл»:

http://www.golos.com.ua/article/344117

 • «Урядовий курєр» «Про пенсії: варто знати цифри й дати: у нашій країні поступово підвищуються вимоги до наявності страхового стажу»:

https://ukurier.gov.ua/…/pro-pensiyi-varto-znati-cifri…/

 • конкурс на здобуття літературної премії для фантастів стартує на Вінниччині:

https://litukraina.com.ua/2021/04/01/konkurs-na-zdobuttja-literaturnoi-premii-dlja-fantastiv….

 • лауреатом Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен (ALMA) за досягнення в літературі для дітей та юнацтва став французький письменник Жан-Клод Мурлева:

https://litukraina.com.ua/2021/03/30/literaturna-premija-astrid-lindgren-ogolosilaperemozhcja/…

Корисна інформація:

 • «Як працюватиме пошта в Києві під час локдауну»:

https://fakty.com.ua/…/20210401-yak-pratsyuvatyme…/

 • «У Києві триває прийом публіцистичних творів на здобуття премії ім. Івана Франка у галузі інформаційної діяльності»:

https://kyiv.media/…/u-kyyevi-tryvaye-pryjom…

 • «У Києві скасували плату за паркування на деяких площадкам міста на період локдауну»:

https://ua.news/…/v-kieve-reshili-sdelat-avtoparkovki…/

 • що потрібно знати, щоб отримати спецпропуск на комунальний транспорт:

https://kyiinfo.com.ua/shho-potribno-znaty-shhob…/

 • як працюватимуть комунальні служби Києва під час локдауну:

https://socportal.info/…/kak-v-kieve-vo-vremya…/

 • у Києві з понеділка курсуватимуть не всі маршрутки – перевізники:

https://www.ukrinform.ua/…/3220234-u-kievi-z-ponedilka…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – інформування «Другого квітня – у Всесвітній день дитячої книги і День народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, пропонуємо поринути в творчість письменника – згадати його казкові історії та їх героїв»:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_45.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова представила відео-презентацію «Моє Місто & Мій Київ»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_2.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування «Історія створення НАТО»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_2.html

Бібліотека №13:

 • до Міжнародного дня ромів, який відзначається у світі 8 квітня, підготувала інформаційний допис «Аромат кочівного вогнища»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_2.html

 • для шанувальників гумору книга Євгена Гуцала «Позичений чоловік»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_47.html

 • Томас Еріксон «В оточенні ідіотів або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти». Ця книга про людей з різними типами поведінки може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_99.html

 • відеочитання з альбому фонду «Українська святочна картка» Петра Корпанюка та Сергія Полегенького:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_79.html

 • читання вголос – «Зробити мову красивою: про правила милозвучності»:

https://www.facebook.com/liferova/posts/3941880552536453

Бібліотека ім. І. Світличного:

 • у блозі в день народження Г.К.Андерсена підготувала комплекс заходів під назвою «Світ великого Казкаря». Серед них – вітринна виставка «Казки, які вчать нас жити, людей любити, добро творити»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_02.html

 • у блозі – інформування: друге квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Це так звані «Люди дощу», для яких не існує норм і правил, звичних для нас. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_301.html

 • у facebookвіртуальна подорож під назвою «Казки Ганса Крістіана Андерсена у скульптурах»:

Бібліотека ім. Є. Гуцала підготувала онлайн-вікторину «Казковий світ Андерсена»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_2.html

Бібліотека ім. І. Багряного:

 • інформування – «Чари слова великого казкаря Андерсена продовжують діяти бо він назавжди!»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1010

 • Хто такі «Люди дощу», що слід знати про аутизм?

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1011

Бібліотека ім. В. Нестайка у рубриці «Казкове малювання» –світ творчості чекає на тебе:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/04/blog-post.html#comment-form

Бібліотека «Преображенська» підготувала літературну вікторину «Класика дитячої літератури»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_2.html

У блозі Бібліотеки ім. О. Донченка – літературна вікторина «Мандри казковими шляхами Г.Х.Андерсена»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post.html

3 квітня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • розмістила у відеоформаті українську народну казочку «Півник та двоє мишенят», у виконанні Віри Волинчук, художнє оформлення Оксани Молчанової, технічне втілення Тамари Безпарточної.

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/487400009082339

 • майстер-клас від Оксани Молчанової, яка провела відео-навчання з в’язання райдужної подушечки:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/442444687055996

 • інформаційний допис до Дня народження українського письменника – Олеся Гончара:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2039565842852682/

Бібліотека ім. М. Бажана – інформування:

 • про Всесвітній день розповсюдження знань про аутизм. Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р.:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/04/blog-post_3.html

 • 2 квітня 1805 р. в Оденсе народився Ганс Крістіан Андерсен – данський письменник, казкар, автор всесвітньо відомих казок «Непохитний олов’яний солдатик», «Гидке каченя», «Снігова королева», «Дюймовочка», «Дівчинка з сірниками», «Принцеса на горошині» та інших:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/04/blog-post_42.html

 • про Всеукраїнський тиждень дитячого читання:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/04/blog-post_46.html

Бібліотека ім. О. Гончара до Дня народження великого Українського письменника представила літературний кросворд «Олесь Гончар»:

http://idiya1.blogspot.com/

Бібліотека ім. О. Гончара у facebook – інформування про «Центр правової допомоги» у Києві:

https://urist24.kiev.ua/?fbclid=IwAR2mfGM7CSxnf5W398LbAN5H3x0YxsvbmsiMsX995G72Cqoh9R7oNCyMwU4

Бібліотека «Преображенська» на youtube-каналі розмістила відеочитання казки Леоніда Талалая «Хоробрий заєць»:

https://www.youtube.com/watch?v=l8Cl3yZCUoE

На сторінці бібліотеки ім. І. Світличного у facebook – інформування про криницю, а також колодязь, які є символами святості, чистоти й високої духовності, а також спадкоємності поколінь і традицій. Вона тілесно і духовно зв’язує предків і нащадків: перші – криницю викопали, другі – з неї п’ють та її бережуть, як святиню:

https://www.facebook.com/%D0%A1%D0%BA%D.

 4 квітня

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «СОЛОМ’ЯНКА – ПДГ» інформування «Громадська думка про правотворення №5, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/5-2021_4.html

Центральна бібліотека Солом’янки ім. Ф. Достоєвського у facebook:

 • інформаційний допис про Андрія Арсенійовича Тарковського – всесвітньо відомого кінорежисера, фільми якого є справжніми світовими шедеврами:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2040416886100911/

 • сьогодні святкує свій день народження Володимир Штанко – український художник-ілюстратор:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2040359806106619/2040359716106628/

 • до Дня народження Квітки Цісик «Журавлі відлетілі»: есеї про легендарну українську співачку та її рід. Автор – Роман Горак:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2040357972773469/

 • 4 квітня 2004 року – день, коли було офіційно активовано український мовний контент розділу Вікіпедії:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2040356406106959/

Бібліотека ім. М. Реріха – інформування:

 • «Північноатлантичний Альянс – гарант захисту миру і стабільності»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_4.html

 • у рубриці «Що прочитати?» роман Валентини Мастєрової «Смарагд»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

На сторінці бібліотеки ім. О. Новікова-Прибоя у facebook:

 • інформування про книжкові новинки в квітні:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2894138837579274/2894138370912654/

 • сьогодні святкує свій День народження одна з найвідоміших українських письменниць Марина Гримич:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page

Бібліотека ім. М. Лермонтова в рубриці «Україна – це супер. Україна це – ексклюзив» створила відео-презентацію про місто Чернігів – «Маленьке місто з великим серцем»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2020/09/blog-post_13.html

Бібліотека №11:

 • підготувала корисну та цікаву інформацію про моркву. Генеральна Асамблея ООН оголосила 2021 рік Міжнародним роком фруктів та овочів, а Всесвітній день моркви, 4 квітня, почали відзначати з 2003 року. «Морква з гідністю сказала : У мене заслуг чимало!» Мета святкування – підкреслити її користь для здоров’я:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_55.html

 • інформування «Нато колективна безпека»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_4.html

Бібліотека ім. І. Світличного у facebook створила ігрову вікторину під назвою «Казкова мозаїка». Отже, пропонуємо охочим помандрувати казковими лабіринтами: https://wordwall.net/uk/resource/13765710/%d0%ba%d0%b0%…..

Бібліотека ім. Є. Гуцала до Всесвітнього дня моркви підготувала відеоролик з цікавими фактами рецептами та книгами про моркву:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_4.html

Бібліотека №15 у facebook:

 • цікаві факти про мережу Інтернет. «Чекаємо в коментарях Ваші факти про Інтернет»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3568047753419415/3568046123419578/

 • новинка «Хочу стати айтішником» – діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3567938216763702/

 • у блозі – інформування про День вітаміну С:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/blog-post_4.html

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook інформує: 4 квітня 1895 року народився український театральний декоратор, один з основоположників української сценографії Олександр Хвостенко-Хвостов:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1532557566935807

У бібліотеці ім. О. Гончара – вікторина «Що ми знаємо про НАТО?»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_4.html

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *