Тиждень 19-25 квітня

Надворі весніє. Жорсткий карантин триває. Ще один тиждень активної дистанційної роботи 19-25 квітня прожито.  На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулися 6 онлайн-зустрічей, а у zoom-кімнатах — Музична руханка та антистресовий zoom-вебінар, про які ми вже готові розповісти.


Як відшукати головне і вкладати свої ресурси в нього?

19 квітня відбувся онлайн-вебінар тренерки з м’яких навичок, коуча, методологині освітніх програм, експертки з лідерства, співзасновниці Тренінгової агенції «PRO Trainings» Вікторії Дівоньки.

Як визначити, що головне для мене саме зараз? Які питання треба поставити собі в певний момент? На що треба звертати увагу і чим керуватися, визначаючи пріоритети? Що таке ресурс людини? Як поповнювати свій ресурс? Де шукати джерела наповнення своїх ресурсів? Як почути себе й свої бажання? Для чого людині насправді лінощі? Що таке задоволення? Що таке неврози і чому вони є в нашому житті? Як уникнути їх? Як допомогти не тільки собі, а й своїм дітям і всім, хто нам не байдужий. Якщо ви хочете знайти відповіді на ці та інші питання й отримати фахові підказки, дивіться відео.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/56xLv8UjII/


Війна і міфи: руйнування хибних уявлень і стереотипів про події Другої світової війни. Зустріч 4

20 квітня відбулася четверта історико-просвітницька онлайн-лекція ветерана збройних сил, викладача історії воєнного мистецтва в Національному університеті оборони України Ростислава Пилявця.

Про що нас попереджає досвід розв’язування воєн? За 30 років незалежної української держави український народ не став об’єднаним, на жаль. Чому? Що заважає? Яких фатальних помилок припустилося керівництво України? І до яких наслідків це призвело і призводить зараз?

Аналізуючи досвід політиків напередодні Другої світової війни, історик проводить історичні паралелі із сучасною агресією Росії проти України та вказує на циклічний розвиток історії. І що може статися, якщо політичні діячі не зроблять ефективних висновків з уроків історичних подій минулого? Емоційна розповідь фахового історика Ростислава Пилявця примушує увімкнути мозок і замислитися над багатьма фактами.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/56xOcRMIkB/


Козацька Україна на міжнародній арені

21 квітня відбулася популярна онлайн-лекція «Козацька Україна на міжнародній арені», яку провів Тарас Чухліб, український історик, громадський діяч, геополітик, культуролог, краєзнавець, доктор історичних наук, очільник Науково-дослідного інституту козацтва.

З лекції ми дізналися, як жили українці у XVII ст., як комунікували з іншими країнами. У ній розкрито проблему утвердження Українського гетьманату як суб’єкта міжнародних відносин Центрально-Східної, Південно-Східної та Східної Європи раннього нового часу. В контексті відносин між Варшавою, Москвою, Стамбулом і Стокгольмом висвітлюється міжнародно-політичний статус козацької держави протягом XVII ст. — на початку XVIII ст. Українська держава активно діяла на міжнародній арені, про що свідчать численні дипломатичні контакти з Росією, Туреччиною, Кримським ханством, Молдавією, Валахією, Семиграддям (Трансільванією), Швецією та іншими державами. Історик розповів про цікаві історичні факти, наприклад, що Україна допомогла створити прототип НАТО у XVII ст. (1684 році) антиосманську політичну лігу, про Переяславську 1654 року та ще про багато цікавого з нашої історії.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/56xTh_xJLJ/


Дитячі письменники — бібліотекарям

22 квітня Публічні бібліотеки оголосили про започаткування нового проєкту «Дитячі письменники — бібліотекарям» — серії зустрічей українських дитячих письменників з бібліотекарями на базі ЦРБ імені Ф. Достоєвського Солом’янського району м.Києва. Метою зустрічей є промоція книги та читання, популяризація сучасної української літератури серед дітей та підлітків.

Першою нашою гостею у рамках цього проєкту стала осяйна Тетяна Стус письменниця, дитяча психологиня, керівниця Лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ», громадська активістка промоції дитячого й підліткового читання та сфери реформування шкільної літературної освіти, засновниця проєкту «BaraBooka. Простір української дитячої книги». Зустріч видалася життєдайною, цікавою та, судячи з реакції глядачів, надзвичайно вдалою і потрібною фаховій аудиторії, адже до неї підключилися багато бібліотекарів з різник куточків України!

Відеозапис етеру: https://fb.watch/56yAMEnr7V/


Від індивідуального здоров’я до здоров’я громади. Огляд найкращих практик

22 квітня відбулася онлайн-зустріч із фахівцями зі здорового способу життя Отто Стойкою та Іриною Цісар. Цікава й інформативна лекція фахових медиків відповідає на багато питань, які виникають у будь-якої свідомої людини, яка хоче якнайдовше залишатися здоровою й дієздатною. Наскільки впливає суспільство на стан здоров’я людини? Яка роль самої людини у впливі на стан свого здоров’я?

Лікарі з’ясували, які чинники впливають на формування звички дотримуватися здорового способу життя, як відшукати мотивацію для цього, які переваги має здоровий спосіб життя, які книжки можна прочитати з цієї теми, які складники входять до поняття «здоровий спосіб життя». І взагалі – що таке цей здоровий спосіб життя? Отто Стойка й Ірина Цісар дали корисні й дієві рецепти для тих, хто хоче бути здоровим без ліків. Своїм прикладом наші лектори демонструють переваги здорового способу життя і доводять як добре, коли батьки демонструють позитивний досвід здорового життя своїм дітям. Тоді діти навіть не питають себе: треба це мені чи ні, а живуть здоровим і насиченим життям.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/56yR0TkyZb/


«Серцелиття» Мальви Кржанівської

23 квітня відбулася поетична онлайн-зустріч із молодою талановитою, різнобічною поетесою, дизайнеркою Мальвою Кржанівською «Серцелиття».

Наша гостя спокійно й ненав’язливо розповідала про літературу в своєму житті, про егрегор будь-якого народу, про патріотизм та націоналізм, про покликання вчителя, про майбутнє України. В теплу й невимушену бесіду з глядачами поетеса вплітала свої вірші, у яких оспівується справжня любов, така, що окрилює людину й закарбовується в серці. Її лірика сповнена глибини, рефлексій, філософської задумливості та щемливого хвилювання. А її вірші про війну на сході України – не розпачливі плачі й голосіння, а підтримка і віра в найкраще, яка піднімає бойовий і патріотичний дух. Зустріч вийшла цікавою, корисною і зворушливою.

Запис етеру: https://fb.watch/56yOJRuOJ4/


«Зворушливі книжки» Єви Сольської

22 квітня на платформі Бібліотека для дітей на Шулявці у facebook відбулася зустріч із сучасною дитячою письменницею Євою Сольською. Письменниця розповіла про себе: де народилася, де вчилася, чи подобалося ходити до школи, як почала писати книжки і для кого, як зрозуміла, що всередині сама як дитина, і ось тепер пише дитячі історії та казочки (ці питання завжди цікавлять дітей).

Одразу торкає юні серця гарно проілюстрована серія «Зворушливих книжок» Єви Сольської: лише розгорнувши книжку, читач переноситься у казковий світ. Ці чудові книжки бібліотека отримала від Українського інституту книги. Тож кожен охочий може завітати до нас і взяти їх до прочитання. Також пані Єва розповіла про новинки, які невдовзі вийдуть друком. З нетерпінням чекаємо на них!

Запис етеру: https://fb.watch/57RL-TKJEK/


Також цього тижня відбулися 2 цікаві зустрічі у zoom-форматі:

«Руханка-читанка» з Ігорем Якубовським

21 квітня Центральна бібліотека Солом’янки на освіти 14,а у форматі zoom-конференції заснували музично-поетичний проєкт «Руханка-читанка» з тренером-координатором Ігорем Якубовським. Мета проєкту, який створено в рамках культурно-освітньої і грайливо-просвітницької програми «Живослов», розвивати в дітях віком від 5 до 12 років художньо-мистецькі, літературно-музичні та рухливо-естетичні культурно-освітні навички. Діти під час занять граючись навчаються, а навчаючись граються – читають віршики, потім їх проспівують, імпровізуючи музично і останній етап – рухаються під ці віршовані новостворені мелодії. Отже, твориться справжня магічно-казкова «Руханка-читанка». У результаті цих уроків-руханок ми маємо піднесення позитивного радісного стану учасників дійства, також діти стають більш активними та відкритими, мають можливість гармонійного творчого розвитку, є більш адаптивними до умов сучасного мінливого середовища. Діти продовжують бути дітьми, в яких формується здорова психіка, що є запорукою правильного сприйняття та відчуття світу. Запрошуємо всіх охочих на уроки-руханки, щоб самим відчути і познайомитись з цим дійством.

«Ми і наше середовище – 2021: антистресові практики на кожен день». Тренінг 3

22 квітня відбувся третій zoom-тренінг психологині Наталії Щербини. Тема зустрічі та сама: «Ми і наше середовище – 2021: антистресові практики на кожен день», але наповнення різнопланове. Нагадаємо, антистресові тренінги в рамках циклу внутрішніх семінарів за темою «корпоративна психологія» покликані допомогти бібліотекарям Солом’янки та іншим учасникам створити карту власних ресурсів, які можна використовувати для покращення свого психічного і фізичного стану під час впливу стресу.

Цього разу учасники тренінгу проходили тест на визначення рівня стресостійкості і соціальної адаптації, вправлялися у подоланні стресу, аналізували такі стабілізуючі фактори як вдячність і любов та навіть отримали домашнє завдання! Наступні тренінги Наталії Щербини заплановано на 29 квітня та 6 травня.

Зареєструватися до участі можна за посиланням: https://forms.gle/EVLoUBWNESYKLdMd7


Окрім цікавих онлан-лекцій та інших проєктів Публічні бібліотеки Солом’янки приготували для своїх шанувальників наступні заходи, серед яких:

 

19 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування – «Місця укриття населення Солом’янського району від дії засобів ураження»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/blog-post_19.html

У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: Історію пишемо самі» інформування – «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Багратіона»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/04/blog-post_19.html

Публічні бібліотеки Солом’янки на youtube-каналі – виставка ретро листівок «Нарцис квітка весни»:

https://www.youtube.com/watch?v=87E3c8-Ola0

На сторінці Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – друга частина вікторини «Кмітлива дитина!»:

https://view.genial.ly/607da1fd3498050d6fc5d8ba/learning-experience-didactic-…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Корисна інформація:

 • «Виплати деяким категоріям киян до річниці Чорнобильської катастрофи»:

https://socportal.info/ru/news/komu-iz-kievlyan-polozheny-vyplaty-po-sluchaiu…

 • «Недоліки і переваги онлайн-навчання, про які варто знати батькам»:

https://detector.media/blogs/article/187125/2021-04-17-lokdaunvukraininedoliky

 • «Українцям збільшили штрафи за помилковий виклик спецслужб»:

https://fbc.ua/news/politikauk/ukrayintsyamzbilshilishtrafizapomilkovijviklik

 • «В Україні збільшилися разові виплати для учасників бойових дій»:

https://sport.politeka.net/322662-ukraincypoluchatvyplatydo-4500-grivenkomu

 • «З 1 травня дорожчає електроенергія»:

https://fbc.ua/news/ekonomikauk/z-1-travnyadorozhchayeelektroenergiya/

 • «В ООН заявили, що жінки в Україні отримують меншу пенсію»:

https://ogo.ua/articles/view/2021-04-18/115133.html

 • «Хто зможе вийти на пенсію в 60 років»:

https://sud.ua/ru/news/ukraine/197946-v-minsotspolitiki-obyasnili-kto-smozhet-uyti-

 • «Голова Верховної Ради підписав закон про виплату «лікарняних» у разі хвороби або травми: Закон повертає права застрахованих осіб у разі настання тимчасової непрацездатності за страховим випадком «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві»:

https://www.ukrinform.ua/rubricsociety/3230478-razumkovpidpisavzakonproviplatu

 • «Виплати фізичним особам-підприємцям можна оформити вже сьогодні: список класифікаторів видів економічної діяльності (КВЕД)»:

https://kurs.com.ua/novost/341824-viplatiflpmozhnooformituzhesegodnjaspisok

Сьогодні у пресі:

 • «Голос України» – «Ігор Тьомін: Громади чекають на чіткі й зрозумілі правила гри: міські голови налаштовані на конструктивну і плідну співпрацю в питаннях вдосконалення законодавчої бази місцевого самоврядування»:

http://www.golos.com.ua/article/344845?fbclid=IwAR1indX1NxdB

 • «Урядовий кур’єр» – «Кабінет Міністрів: Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови: розпорядження від 7 квітня 2021 р. № 296-р»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-04-16/74_6942.pdf

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у блозі – інформування до Міжнародного дня книги і авторського права. Тбілісі книжкова столиця 2021: «Ваша наступна книга це…?»

http://novgorodska.blogspot.com/2021/04/2021-23.html

 • у facebook книжкова родина «СучУкрЛіт» поповниться романом Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2905463099780181/2905462909780200/

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування: 19 квітня світ відзначає творче й натхненне свято «День поезії і творчого мислення»:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1542679239256973&set=gm.1196659587430600

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – інформування «Що обрати: сім’ю чи кар’єру?»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2017/04/blog-post_69.html

Бібліотека ім. О. Гончара: у блозі створила тематичну довідку про «Міжнародний день часнику, або Часниковий день»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_19.html

У бібліотеці ім. О. Довженка:

 • інформаційний допис до Дня поезії і творчого мислення  «Творче мислення – єдиний спосіб прожити саме своє життя, а не чиєсь іще» (Е. Бахрах):

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blogpost_19.html

 • книга дня: «Ієрихонська троянда» від Вікторії Шаблівської:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_81.html

Бібліотека №11 у facebook представила книгу Артуро ПересаРеверте «ЄВА»:

https://www.facebook.com/biblioteka.kyiv11/videos/292210072309105

Бібліотека №13:

 • запропонувала пройти тест про історичне минуле прадідусів та прабабусьперевірити свої знання, щодо предметів старовини та побуту наших предків:

https://haisyn.city/tests/139782/test-na-znannya-pobutu-nashih-prababus-ta-pradidusiv…

 • інформування – у 1961 році Новоніжинська вулиця стала проспектом Чубаря (а пізніше з 1992 року Відрадним проспектом):

Бібліотека «Солом’янська» запропонувала книжку «Чорнобиль: етюди з натури». Це розповідь про Чорнобиль ізсередини:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3829697160432946

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook:

 • інформаційний допис казкової повісті В. Купрієнка «Мишасько і розгардіяш»!:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/515503682795181

 • цікава гра-шифрування «Вернісаж весняних квітів»:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/375751316935706

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook – інформування про фотозамальовки «Хвилею зеленою здіймається навесні Батиєва гора…»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/1877178962443865

Бібліотека «Преображенська» представила новинку від Українського інституту книги. Таіс Золотковська «Мені (не) потрібен собака»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_19.html

Бібліотека ім. О. Донченка у facebook – інформування про книгу Луї Стовелл «Дракон у бібліотеці»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/photos/a.799026550466949/1373751329661132/

Бібліотека №15 у facebook – тобі цікаво, що таке мистецтво і як все влаштовано в ньому? Тоді читай книгу Сари Галл «Як розуміти мистецтво»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/484936349371859


20 квітня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна» інформування – Заходи Бібліотек Солом’янки щодо напряму «Гендерна рівність»:

http://olga-solom.blogspot.com/

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» віртуальна виставка «Використання коміксів у навчанні»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_42.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • поінформувала про отримання книг від Українського інституту книги, серед новинок книга Сергія Гридіна «Чужий»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2053661168109816/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

 • інформування – В Солом‘янському районі створили онлайн мапу стадіонів:

https://www.facebook.com/format20Solomiyanski/photos/a.212697023873100/247200620422740/

 • у газеті «Вечірній Київ» «Василь Осьмак та його архітектурна спадщина у Києві»:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/51890/?fbclid=IwAR1zu9xq1B…

 • «Історичні будинки: прихована краса київських парадних»

https://vechirniy.kyiv.ua/news/51893/?fbclid=IwAR0Dvu2ft9hpYMDWPms4AGT0EE…

 • у журналі «Освіта» «Учителям пропонують матеріали до уроку пам’яті Чорнобиля»:

http://osvita.ua/school/82274/?fbclid=IwAR3yjq8STRWAN-kO2PXL-03KtE8kF…

Корисна інформація:

 • «Кияни назвали найкомфортніший для життя район: рейтинг»:

https://gloss.ua/citynews/133842-kievljanenazvalisamyjkomfortnyjdljazhizni

 • «Киянам нагадали про кліщів та назвали адреси, куди звертатися в разі укусу»:

https://parlament.ua/news/kiyanamnagadaliproklishhivtanazvaliadresikudi

 • «В Києві назвали нову дату проведення пробного ЗНО в 2021 році»:

https://gloss.ua/citynews/133846-vkievenazvalidatuprovedenijaprobnohovnov

 • «Україна втратила позицію в Індексі свободи преси»:

https://www.slovoidilo.ua/2021/04/20/novyna/suspilstvo/ukrayinavtratylapozycziy

 • «Мінкульт презентував стратегію з медіаграмотності»:

https://uatv.ua/minkultprezentuvavstrategiyuzmediagramotnosti/

 • «В Україні почало працювати радіо для школярів»:

http://vsviti.com.ua/news/125223?fbclid=IwAR0xz4i85rlPK4GHHvn59xqRcW2ihrAc2jjxfF

 • «Рух Чесно запустив Музей агітації та політичного трешу»:

https://www.ukrinform.ua/rubricpolytics/3231663-ruhcesnozapustivmuzej

Сьогодні в пресі:

 • «Країна» «Олег Бажан: Керівництво розводило рибу в забрудненому радіонуклідами ставку-охолоджувачі. Збували її людям: Аварія 1986-го на Чорнобильській атомній електростанції була одинадцятою за чотири роки: [інтерв’ю з істориком] / зап. Михайло Танасійчук»:

https://gazeta.ua/articles/historyjournal/_kerivnictvorozvodiloribuv

 • «День» «За три роки нічого не змінилося: попри схвалення національної стратегії кількість вихованців закладів інституційного догляду не зменшується

https://day.kyiv.ua/uk/article/denukrayiny/zatryrokynichogonezminylosya

 • «Голос України» «Важливий крок назустріч рівним правам і можливостям: Верховна Рада ухвалила законопроект № 3695 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною»:

http://www.golos.com.ua/article/344963?fbclid=IwAR0p3nnZ9E2PN5NdvTdm5

 • «Урядовий курєр» «Цивілізований світ підтримує Україну: проте наша держава сподівається не лише на словесну, а й на практичну допомогу»:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/civilizovanijsvitpidtrimuyeukrayinu/

 • інформування – у квітні 1632 року митрополит Петро Могила заснував Києво-Могилянську колегію, що пізніше отримала статус академії:

https://www.facebook.com/media.NV/videos/2828433237420696

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook:

 • пропонує вікторину та цікаві факти з історії дорожнього руху! Буде корисно для дітей, дорослих, а особливо для велосепедистів!:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blogpost_14.html

 • на youtube-каналі – «Приємні дрібниці», художня виставка Світлани Грамм:

https://www.youtube.com/watch?v=WjSsQWVyju0

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – інформування «Добрі серця це сади, добрі думки це коріння, добрі справи це фрукти. Подбайте про свій сад і бережіть його від бур’янів» Генрі Лонгфелло:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/938285990255660

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування про те, що 20 квітня 1934 року в Нью-Йорку відбулася прем’єра кінофільму «Встань і посміхайся», в якому дебютувала 6-річна Ширлі Темпл:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=127141262805348&set=gm.1197241900705702  

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – віртуальна вікторина «Наша Земля унікальна»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі – інформаційний допис «Міжнародний день китайської мови, або  День китайської мови в ООН»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

 • у блозі – інформування «Ранок починається з книги»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_23.html

 • у facebook – презентація книги Світлани Талан «Букет улюблених квітів»:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=552924132347376&set=a.105807657059028

 • у facebook – книга Тосікадзу Кавагуті «Доки кава не охолоне»:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=552895855683537&set=a.105807657059028

У бібліотеці ім. О. Довженка:

 • до Дня Матері-Землі Еко-вікторина:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

 • книга Пітера Воттса «Сліпобачення»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_0.html

Бібліотека №11 присвятила сторінку детективному жанру «Час народження детективу»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

У бібліотеці №13:

 • інформування для вибагливих читачів. Мортімер Адлер та Чарльз Ван Дорен «Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_93.html

 • книга Кирила Булаховського «Цікаве мовознавство», в якій описано, що таке мова, скільки мов є у світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато іншого:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_44.html

 • на youtube-каналі – урок в’язання гачком №14:

https://www.youtube.com/watch?v=Y4e6k1BsDfA

У бібліотеці «Солом’янська»:

 • творча майстерня. Робимо книжечки своїми руками:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

 • у facebook – інформування: 20 квітня 1841 року, 180 років тому, було вперше опубліковано детективне оповідання Едгара По «Вбивства на вулиці Морг»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3832409840161678

Бібліотека ім. Є. Гуцала – інформування про «Еко-замінники у вашому домі»:

https://learningapps.org/watch?v=pa6fctwpk21&fbclid=IwAR1qPYSdlN4…

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook провела онлайн майстер-клас «Казкове малювання» використавши із журналу «Карамельки» казочку «Морські змагання»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/204383891450478

Бібліотека «Преображенська» розмістила у своєму блозі допис «Детектив зарядка для ума», адже 20 квітня вважається «датою народження» жанру детективу:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

Бібліотека ім. О. Донченка створила інформування про Івана Скоропадського – гетьмана козацької держави:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

Бібліотека №15:

 • у facebook провела вікторину до 205-річчя від дня народження Шарлотти Бронте:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/134330885334405

 • у facebook – інформування про 165річчя від дня публікації казки «Коник-Горбоконик» Петра Павловича Єршова:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.35831601685…

 • у блозі – майстер-клас «Павич – дуже красивий птах»:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/blog-post_20.html

 • на wordwall – вікторина «Казка за казкою»: 

https://wordwall.net/uk/resource/13916324/%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d…


21 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеню Україна у відгуках зарубіжної преси №7 (137), 2021:

http://pdgsolom.blogspot.com/2021/04/7-2021.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку»:

 • віртуальна вікторина по творчості Бориса Стругацького російського письменника, сценариста, перекладача, який створив у співавторстві з братом Аркадієм Стругацьким кілька десятків творів, які стали класикою сучасної наукової та соціальної фантастики:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_24.html

 • віртуальна літературно-біографічна гра «Правда/Неправда», присвячена Дмитру Донцову українському літературному критику, публіцисту, філософу, політичному діячу: 

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_52.html

 • 20 квітня найбільше дитяче видавництво України – «Абабагаламага» – відзначає 29 років! До цієї дати підбірка новинок видавництва, які ви можете взяти в нашій бібліотеці:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

У блозі бібліотеки ім. М. Реріха інформування «Наймасштабніше рукотворне лихо». Книжкова виставка до 35 роковин Чорнобильської катастрофи:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_24.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у блозі – інформування до Дня пам’яток історії і культури «Велична святиня височіє над Дніпром»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

 • у facebook романи з історичним підґрунтям «Жінка в темряві. Зелений Клин» Максима Бутченко – це розповідь про українців, які переселилися протягом пів століття до Зеленого Клину на Далекий Схід:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2906960699630421…

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

 • інформаційний допис «Вчені України: Верхратському І. Г. – 175»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/175.html

 • інформаційний допис про рослини в кімнаті «Оазис в оселі»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

У бібліотеці ім. О. Гончара – тематична довідка «Всесвітній день міграції риб»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

У бібліотеці Ім. О. Довженка:

 • інформування до Всесвітнього дня творчості та інновації «Створюй щось нове. Будь інноваційним»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

 • вікторина «Бібліомузон»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_51.html

У бібліотеці №11 – книга-вікторина «Шарлотта Бронте заслужений тріумф»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

Бібліотека №13 у facebook:

 • відеомайстер-клас з анімацією «Нехай земля квітує всюди природу збережемо, люди» з виготовлення аплікації макету Землі у віночку з метеликів:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/905402116913776

 • у блозі – інформування: норвезькому вченому Трюльсу Вюллеру належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в книзі Р. Мюллера «Фізика часу. Усе відбувається зараз»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_60.html

 • у блозі – для найменших поціновувачів українських народних казочок анімаційний «Колобок»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • у блозі – пропонує відеопрезентацію книги англійської письменниці Шарлоти Бронте «Джен Ейр», якій 21 квітня  виповнюється 205 років від дня народження:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_52.html

 • у facebook – продовжує рубрику «Загадковий світ розслідувань», в якій знайомить своїх читачів із серією цікавих книг Сера Стіва Стівенсона «Агата Містері»:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/516446926214837

 • у facebook – інформування до Всесвітнього Дня Землі, адже Планета Земля – наш дім, прекрасний і неповторний і нам необхідно піклуватися про нього, дбайливо оберігати, поводити себе, як порядні господарі:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/282506723490917

Бібліотека ім. І. Багряного:

 • на youtube-каналі – майстер-клас «Весняний сад» з виготовлення весняних квітів:

https://www.youtube.com/watch?v=NJ_-doLOYGw

 • на learningapps – знайомимо наших маленьких читачів зі світом тварин, а допоможе нам у цьому журнал «Колосок», матеріали якого ми використали у пізнавальній грі «Де тут тигр, а де синичка?»:

https://learningapps.org/view19395233?fbclid=IwAR2pqMOlswziW5kilyjhMuZ…

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • в instagram – допис про книгу Рейбоу Ровелл «Фанатка»:

https://www.instagram.com/p/CN7kmjsHf6r/?igshid…

 • у facebook – весняна поробка, без паперу, клею і картону. І це – легко! Потрібно лише знайти ножиці, серветку, резинку та переглянути відео-майстер-клас:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/542279357156717

Бібліотека «Преображенська» з нагоди Всесвітнього дня міграції риб, який відзначають 21 квітня, пропонує пройти тест та згадати про незвичайних та цікавих мешканців підводного царства:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

Бібліотека ім. О. Донченка створила книжково-ілюстративну виставку «Наш дім – Земля»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_21.html

Бібліотека №15:

 • у facebook – вивчаємо англійську:  

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2161557647401773/3584359578454899/

 • Сьогодні для наймолодших читачів майстер-клас «Жабенятко»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/775680850041909

 • інформування про книги-ювіляри:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/467650871228456


 

22 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» черговий випуск інформаційно-аналітичного журналу Україна: події, факти, коментарі, №7, 2021:

http://pdgsolom.blogspot.com/2021/04/7-2021_22.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» віртуальна вікторина «Джек Ніколсон»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

Публічні бібліотеки Солом’янки на youtube-каналі – буктрейлер на роман Тамари Горіха Зерня «Доця»:

https://www.youtube.com/watch?v=kctUDTj8dQw

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформаційний допис: Іммануїл Кант – родоначальник німецької класичної філософії, народився 22 квітня 1724 року в східній частині Прусського королівства, у м. Кенігсберг:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Корисна інформація:

 • «У Києві запускають курс про гармонію в шлюбі»:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/51914/?fbclid=IwAR1zu9xq1B_

Сьогодні у пресі:

 • «Україна молода» «Лариса Салімонович: Суцільний “прівєт” : через плутанину в законодавстві східні регіони можуть залишитися без україномовного радіо»:

https://www.umoloda.kiev.ua/number/0/2006/156458/

 • «День» – «Інна Лиховид: З об’єктивом — на Полісся: стартує конкурс фотографій «Природа Подесення»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/denukrayiny/zobyektyvomnapolissya

 • «Голос України» «Владислав Леошко, Руслан Стефанчук: «Спільними зусиллями ми зупинимо російську збройну агресію»: до Маріуполя з робочою поїздкою прибули Руслан Стефанчук, пані Малгожата-Марія Госєвська і пан Паулюс Саударґас»:

http://www.golos.com.ua/article/345138?fbclid=IwAR2WR90MvHRZniR8gC5ND69w

 • «Урядовий курєр» «Наша країна не дасть знищити себе: Президент Володимир Зеленський виступив зі зверненням до громадян України»:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/zvernennyaprezidentaukrayinishodobezpekovoyi

Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у facebook напередодні 35 роковин Чорнобильської трагедії – твір автора Володимира Яворівського «Марія з полином наприкінці століття»:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/3839115172808461/

 

 • на youtube-каналі – «Прип’ять місто, якого немає»:

https://www.youtube.com/watch?v=nicJrqgxYPo

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook:

 • інформує, що сьогодні святкує свій День народження Олена Рижко – українська письменниця, поетеса, літературознавиця, яка пише про підлітків і для підлітків:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/280630037020332

 • інформування про квітневий Міжнародний день Матері-Землі:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2907484096244748/…

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook:

 • інформаційний допис – 22 квітня 130 років від дня народження Павлини Цвілик (1891-1964), відомої майстрині косівської кераміки:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=128517066001101&set=gm.1198504667246092

 • 22 квітня Всесвітній день Землі – свято у справі захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=128332832686191&set=gm.1198451440584748

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

 • віртуальна книжкова виставка «Чорнобиль немає минулого»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_22.html

 • інформаційний допис «Вражаючий світ: Скульптури»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_58.html

Бібліотека ім. О. Довженка:

 • запропонувала прочитати книгу: «Джури козака Швайки» від автора Володимира Рутківського:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

 • інформування – «У долонях Всесвіту – Земля» з нагоди Міжнародного дня Матері-Землі:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_96.html

Бібліотека №11:

 • представила інформаційну сторінку «День Матері – Землі»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_19.html

 • у facebook – книги Алі Сміт «Готель», «Світ»:

https://www.facebook.com/biblioteka.kyiv11/videos/4234494329894074

Бібліотека №13:

 • презентувала книжку норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди», в якій описані різні аспекти співіснування людської ойкумени та світу відходів:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_23.html

 • до Всесвітнього дня Матері-Землі виставка-застереження «Природа – душа Всесвіту»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_91.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook:

 • поінформувала про те, що 245 років тому, а саме 22 квітня 1776 року народилася Анна Луїза Жермена де Сталь, французька письменниця:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3838540986215230

 • Громовиця Бердник українська журналістка, письменниця, дослідниця традиційної культури після зустрічі та спілкування з «останнім карпатським мольфаром» Михайлом Нечаєм написала книгу «Знаки карпатської магії», який став головним героєм твору:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3837791072956888

У бібліотеці ім. І. Світличного:

 • «Математичні лабіринти» із циклу публікацій «Математична мозаїка» цікаві математичні лабіринти для дітей першого класу, які допоможуть покращити та закріпити навички додавання та віднімання:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_22.html

 • українська народна відео-казка «Про двох братів і сорок розбійників»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_61.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • пропонує книгу Ніколаса Ленці «1000 таємниць планети Земля», адже наша Земля сповнена  таємниць та чудес. Факти, про які розповідає ця книжка, вражають і дивують:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/100.html

 • у рубриці «Книги для наймолодших читачів» знайомство з серією книг Еліни Заржицької «Китеня Тимко»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_96.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного пізнавальна вікторина «Життя без відходів»:

http://bibliotekabagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1018

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook – інформує, якщо слідувати простим правилам – можна зберегти планету!:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/142281921188434  

Бібліотека «Преображенська» презентує новинку від Українського інституту книги – «Вімпі Стів. В’язень Майнкрафта!  Її написано фанатами гри  

«сімейкою Майнкрафт», до якої входять професійні гравці: підлітки Ендрю та Натан, а також їхній батько Рон:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_22.html

У бібліотеці ім. О. Донченка – екологічна вікторина «Зруйнуємо природу загинемо самі»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_22.html

У бібліотеці №15:

 • на wordwall – весняна вікторина:

https://wordwall.net/uk/resource/14955408/%d0%b2%d0%b5%d1…

 • у facebook – інформування до Дня Землі:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/758984024784049


23 квітня

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Урядовий курєр» «Наталя Писана: ЗНО-2021 пройде в максимально безпечних умовах: вакцинація від коронавірусної хвороби — неодмінна умова участі вчителів у цьогорічній сесії»:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/zno-2021-projdevmaksimalnobezpechnihumovah/

 • «Кримська світлиця» «В окупованому Криму редактора газети оштрафували за публікацію доповіді в ООН зі згадкою Менджліс»:

http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=23203&fbclid=…

 • «Україна молода» «Тарас Здоровило: Вгамувати ворога разом»:

https://www.umoloda.kiev.ua/number/3720/2006/156528/…

 • «День» «Оксана Миколюк: До оборони — готові: понад 40% українців впевнені у нашій перемозі в разі нападу Росії»:

https://day.kyiv.ua/ru/article/den-ukrainy/do-oboroni-gotovi?fbclid=IwAR0ReDWuf1WZa…

 • «Голос України» «Руслан Стефанчук: «Справжні друзі пізнаються в біді»: Руслан Стефанчук разом із пані Малгожатою Госєвською та паном Паулюсом Саударґасом відвідали Донеччину:

http://www.golos.com.ua/article/345174?fbclid=IwAR1P42QqaCi_h0szDMvQzVU…o

Корисна інформація:

 • «”Укрпошта” змінила правила оплати платежів»:

https://biz.today.ua/ru/chtoby-rasplatytsya-v-ukrpochte-teper-dostatochno-s…

 • «Набрав чинності закон про реструктуризацію валютних кредитів»:

https://sud.ua/ru/news/laws/200079-nabrav-chinnosti-zakon-pro-…

 • «Малозабезпечені українські родини отримають від держави гроші на відкриття бізнесу»:

https://www.seeds.org.ua/malozabezpecheni-ukra%D1%97nski-rodini-…

 • «В одному з найвідоміших замків Данії запрацював україномовний аудіогід»:

https://www.depo.ua/ukr/svit/v-danii-v-odnomu-z-nayvidomishikh-zamkiv-zapratsyuvav…

 • «Кому і за що вручатимуть першу премію Drahomаn Prize»:

https://life.pravda.com.ua/culture/2021/04/23/244658/

 • «Нові правила військового обліку»:

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/prizov-2021-shcho-govorit-zakon-…

 • «Оголошено імена лауреатів премії журналу «Березіль» 2020 року»:

https://litgazeta.com.ua/news/oholosheno-imena-laureativ-premii-zhurnalu-berezil-…

 • «Оголосили конкурс ідей на розвиток критичного мислення»:

https://shotam.info/oholosyly-konkurs-idey-na-rozvytok-krytychnoho-myslennia…

 • «В Україні побили світовий рекорд з озеленення планети»:

https://kiev.vgorode.ua/news/sobytyia/a1160196-4-1-milliona-derevev-v-ukraine-

 • «Держкомтелерадіо здійснює моніторинг інтернет-магазинів для недопущення забороненої видавничої продукції»:

https://ua.interfax.com.ua/news/telecom/739680.html?fbclid=IwAR0fwCAvO6NUS…

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування до Дня іспанської мови, однієї із шести офіційних мов ООН:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • інформує, що сьогодні Міжнародний день англійської мови, який відзначається щорічно 23 квітня:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • вітає психологів України з їхнім професійним святом:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257

 • кросворд – «Чарівний світ Східних казок»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2055877744554825/

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook до Всесвітнього дня книги та авторського права представляє книгу дитячих віршів Тетяни Строкач «Краплинки доброти»:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462/3841724712547507/

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування про те, що 23 квітня народився Григорій Тютюнник– український письменник, журналіст, публіцист, педагог:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=128842162635258&set=gm.1199018917194667

Бібліотека ім. О. Довженка:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_37.html

 • інформування – «Книга непідвладна часу»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_23.html

Бібліотека №11 створила привітальний допис з нагоди Всеукраїнського дня психолога:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4018484774876127&set=a.3019910091400272

У блозі бібліотека №13:

 • відповіді-підказки на кросворд, який напередодні був запропонований розгадати. Сьогодні – відповіді. А тема кросворду – синоніми. Отже пропонуємо, щоб ви перевірили свої знання:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_30.html

 • інформування – посібник Клінта Емерсона «100 життєво важливих навичок», що містить практичні поради та інструкції, якими у своїй діяльності послуговуються працівники спецслужб:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/100.html

 • відповіді на кросворд про прикметники:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_42.html

 • 23 квітня святкує свій день народження Андрій Курков – сучасний український письменник, журналіст, кіносце­нарист, один з найбільш цікавих і прославлених діячів сучасного українського літературного процесу:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_76.html

 • у facebook – інформування: сьогодні 23 квітня Міжнародний день англійської мови:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2056141681195098/

Бібліотека ім. І. Світличного у facebook запрошує у відеомандрівку світом неймовірних та незвичайних професій людини:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii/videos/283183623281277

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook нагадала про те, що 26 квітня 2020 року минає 34 років з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Все далі віддаляють нас роки від страшних квітневих подій 1986 року. Чорнобиль – біль України, біль усього світу:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/882455335565834

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook вводить постійну рубрику «Книжкові вподобайки»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/a.127682625557906/…

У блозі бібліотеки «Преображенська» казки від Андрія Куркова:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_23.html

Бібліотека ім. І. Світличного на youtube-каналі запросила на перегляд української народної казочки «Про двох братів і сорок розбійників» від тітоньки Наталки:

https://www.youtube.com/watch?v=voaaNWkKIFc


 

24 квітня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook пропонує переглянути 1шу серію казочки Сергія Міхалкова «Троє поросят» у неперевершеному художньому оформленні Оксани Молчанової, виконанні Віри Волинчук і технічному втіленні Тамари Безпарточної:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/3463682460399576

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя – інформаційний допис про Миколу Боголюбова – непересічну постать, велич науки:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/04/normal-0-false-false-false-ru-x-none-x.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування про аккаунт бібліотеки в Instagram, адже інста – це стильно і зручно:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/instagram.html  

Бібліотека №13:

 • інформування «Чорний біль нашої землі» до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_24.html

 • інформаційний допис «Пам’ять про Чорнобиль незгасна»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала розмістила пізнавальне відео для дітей «Вербна Неділя». Не я б’ю — верба б’є:

https://www.facebook.com/elena.kruglova.376/videos/1977850115686589

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook розмістила книжкові вподобайки. Перша книжкова вподобайка від активного читача Андрія Сергійовича. Андрійко від щирого серця радить прочитати книгу Марії Морозенко «Найвірніші»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/299197001587017

Бібліотека ім. О. Донченка у facebook радить прочитати книгу Барбари Космовської «БУБА. Мертвий сезон»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/photos/a.799026550466949/1377167779319487/


 

25 квітня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку»:

 • «Великодній декор: пасочка». До свята вчимося в’язати пасочку!:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_50.html

 • віртуальна вікторина «Іван Мазепа»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.htm

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook рекламний постер на книгу Дмитра Кешелі «Родаки»!:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462/3847318775321434/

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя інформує: у фонді бібліотеки є книги Ніни Фіалко: «Кохання з першого погляду» і «Зламані жоржини», а від сьогодні книжкові полиці СучУкрЛіт поповняться ще однією новинкою – «Колискова для Софії»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2909858302673994/2909856259340865/

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • до Дня Чорнобильської трагедії підготувала відео-презентацію – «26 квітня 1986 року: як все починалось»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/26-1986.htm

 • представила книгу Ш. Кові «7  звичок високоефективних підлітків»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

Бібліотека ім. О. Довженка у facebook запрошує у сонячний недільний ранок трошки погратися з англійською, а саме перевірити свої знання з лексики:

https://view.genial.ly/6083a2edd127fd0d375f7b19/interactive-content-anglijska-z-bibliotekarem-check-your-vocabulary

Бібліотека №11:

 • у блозі – історичний екскурс «Ударив чорний дзвін»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

 • в instagram – інформування: «Робінзон Крузо»  роман Даніеля Дефо, вперше опублікований у квітні 1719 року і коротко названий за іменем головного героя:

https://www.instagram.com/p/COFyRqlnbPo/?igshid=1jctyb0gr5wts&fbclid….

Бібліотека №13 представила книгу Луція Аннея Сенеки «Діалоги»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – інформування «Чорна сповідь твоя, Україно»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

 • у facebook інформування: архітектор Олександр Шілле будував Київ:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3846347418767920

Бібліотека 15:

 • у блозі – інформаційний допис до 185-річчя «Капітанської дочки» Олександра Пушкіна:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/185_25.html

 • у facebook інформування: 23 квітня 1961 року – народився письменник журналіст, кіносценарист Андрій Курков:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

 • у facebook книга-ювіляр. До 95-річчя «Вінні-пуха…» О. А. Мілна:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/1377524382623617

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *