Тиждень 26 квітня – 2 травня

Натхненний квітуванням дерев передвеликодній тиждень 26 квітня – 2 травня пройшов вельми активно і насичено. 5 онлайн-зустрічей та 2 zoom-и та безліч навколокнижкових активностей та плідної роботи на інформаційне поле України – саме таким був цей карантинний період.

 

Як здолати інерцію досвіду та вивести себе на новий тип мислення

26 квітня відбувся онлайн-вебінар «Як здолати інерцію досвіду», який провела психолог Злата Біневич у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт».

Що таке досвід? Як зробити висновки й уроки з негативного досвіду і не зациклитися на ньому, втрачаючи іноді безліч можливостей? На ці та інші питання дала відповідь психолог, давши конкретні поради й покрокову інструкцію, основним в якій є трансформація негативного досвіду й конкретні дії для зміни ситуації. Іноді декількох простих кроків досить, щоб наслідки травматичних ситуацій припинили чинити на наше життя згубний вплив. Детальніше дивіться у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/5fwD9Wumvz/


Чорнобиль в українській літературі: посттравматичний синдром

27 квітня відбувся літературознавчий огляд від письменниці, літературознавиці, викладачки, кандидатки філологічних наук Тетяни Белімової «Чорнобиль в українській літературі: посттравматичний синдром». Захід, присвячений аналізу сумнозвісних подій 35-ї річної давнини, відбувся за підтримки кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

Творів на тему Чорнобиля відразу ж після аварії з’являлося немало. З одного боку, це була природна письменницька реакція на подію. В тодішньому Радянському Союзі вже майже про все було написано: партія оспівана, народ-будівник комунізму прославлений. Тема Чорнобиля була надзвичайно свіжою, до того ж, трагічною, страшною, болючою. І, певна річ, надто привабливою для багатьох. Тому твори на цю тему з’являлися оперативно, особливо поетичні твори Л. Костенко, Д. Павличка, Б, Олійника, І. Драча. Серед пострадянської літератури на тему Чорнобильської катастрофи літературознавиця згадала низку творів: «Марія з полином у кінці століття» В. Яворівського, «Оформляндія, або Прогулянки в зону» Маркіяна Камиша, «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи» С. Плохія, «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» Світлани Алексієвич, зробивши розгорнутий порівняльний аналіз цих творів, тенденції й закономірності зміни сюжетних акцентів.

Запис етеру: https://fb.watch/5fxbientgj/


«Про що вона мовчить»

29 квітня відбулася онлайн-зустріч з Іриною Ніколайчук, літературознавицею, літературною критикинею, лекторкою освітніх платформ, співзасновницею «Creative Women Publishing» – першого жіночого видавництва в Україні. Видавництво виникло в березні 2020 року з флешмобу «Що б ти зробила, якби не боялась?» і об’єднала сотні й тисячі жінок Києва, України й світу, трансформуючись і розширюючись і набираючи обертів.

Пані Ірина розповіла про книжку «Про що вона мовчить», яка написана жінками для жінок і промовляє до світу 48-ма голосами жінок, які наважилися розповісти свою особисту історію, аби інші також перестали мовчати. «Creative Women Publishing» створює жіноче коло, дає можливість жіночим голосам звучати все гучніше, щоб їх почули.

Також гостя розповіла про те, які інструменти допомагають креативному видавництву працювати й розширювати свою роботу, які ще книжки пропонує читачу перше жіноче видавництво, які плани мають креативні й сучасні видавці. Цікаво?

Дивіться відео: https://fb.watch/5fzam9qamX/


Постпсихологічна Автодидактика та високотемпературні стани переживання прекрасного Валерія Курінського (облаштування майстерні автодидакта всередині нас)

30 квітня відбувся вечір пам’яті Валерія Курінського – українського педагога, автодидакта, науковця, філософа, музиканта, письменника, поета та поета-пісняра, композитора, дослідника, художника, перекладача з десятків мов, людини енциклопедичних знань, життя якого було настільки багатогранним, що могло б умістити в собі сотні інших життів. Він здавався людиною-оркестром, людиною-святом. Його рідні, творчі побратими, друзі та учні, які зібралися сьогодні у студії, згадували про цю непересічну, розумну й енергійну людину.

Валерій Курінський був недостатньо зрозумілий і оцінений в тому суспільстві, в якому він з’явився. Про це зазначив один з учасників вечора, драматург Дмитро Корчинський. А дарма, бо його автодидактичне вчення є однією з найрадісніших автодидактик, які тільки подаровані світові. Зустріч надзвичайно цікава й корисна тим, що знайомить нас із такою великою багатогранною особистістю і розширює уявлення про можливості розвитку людини. Адже автодидактика – це, по суті, самоосвіта. І постать Валерія Курінського доводить, що можливості людини надзвичайні і безмежні. Головне – бажання і праця.

Запис етеру: https://fb.watch/5fzCXfoFJU/


«Jazz in Library»

У четвер, 29 квітня, до Міжнародного дня джазу, на сторінці Бібліотека імені Реріха у facebook відбувся приголомшливий онлайн-концерт із київським музикантом, джаззменом Віктором Кабєєвим. Усіх охочих поринути у магічну стихію джазу запрошуємо переглянути відеозапис етеру, адже описувати словами велич музики – марна справа.

Запис етеру: https://fb.watch/5fy39asLcc/


Також було проведено дві zoom-зустрічі:

 

«Руханка-читанка» з Ігорем Якубовським

Традиційно у середу 28 квітня о 16.00 Центральна бібліотека Солом’янки на освіти 14, а у форматі zoom-конференції провела другий онлайн-урок «Руханка-читанка» з тренером-координатором Ігорем Якубовським. У результаті цих уроків-руханок ми маємо піднесення позитивного радісного стану учасників дійства, також діти стають більш активними та відкритими, мають можливість гармонійного творчого розвитку, є більш адаптивними до умов сучасного мінливого середовища. Діти продовжують бути дітьми, в яких формується здорова психіка, що є запорукою правильного сприйняття та відчуття світу. Запрошуємо всіх охочих на уроки-руханки, щоб самим відчути і познайомитись з цим дійством.

 

«Ми і наше середовище 2021: антистресові практики на кожен день»

27 квітня відбувся четвертий zoom-тренінг психологині Наталії Щербини. Тема зустрічі та сама: «Ми і наше середовище 2021: антистресові практики на кожен день», але наповнення різнопланове. Нагадаємо, антистресові тренінги в рамках циклу внутрішніх семінарів за темою «корпоративна психологія» покликані допомогти бібліотекарям Солом’янки та іншим учасникам створити карту власних ресурсів, які можна використовувати для покращення свого психічного і фізичного стану під час впливу стресу. Наступний тренінг Наталії Щербини заплановано на 6 травня.

Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/EVLoUBWNESYKLdMd7


 

Також протягом минулого тижня Публічними бібліотеками Солом’янки були проведені заходи, з якими ви зможете познайомитись, відвідавши наші сайти та інші інтернет-сторінки:

 

26 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування про появу чергового випуску Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ) Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Конституційний процес в Україні №4, 2021:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/4-2021.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» вікторина «Малий і Карлсон»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_60.html

У блозі ЦРБ «Київ І Солом’янка: історію пишемо самі» «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Бориса Гаріна»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

Цетральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування про те, що 26 квітня 1890 року народився Микола Зеров – поет-неокласик, літературознавець, літературний критик, перекладач, випускник Імператорського університету святого Володимира, професор кафедри української літератури:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2058377867638146/

 • вікторина про Івана Мазепу вже на сторінці бібліотеки! Тож запрошуємо охочих перевірити свої знання!:

https://view.genial.ly/…/learningexperiencedidactic

 • інформування: Вільям Шекспір – англійський драматург єлизаветинської епохи, актор і поет

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Корисна інформація:

 • «Букерівська премія назвала 6 книг, які змагатимуться за перемогу цьогоріч»:

https://life.pravda.com.ua/culture/2021/04/26/244688/

 • «Історики знайшли репортаж про Голодомор в американській газеті Chicago American за 1935 рік»:

https://enovosty.com/news/news_incidents/full/2104-istoriki-obnaruzhili-reportazh…

 • «В Україні запровадили премію імені Бориса Патона»:

https://rubryka.com/2021/04/25/v-ukrayini-zaprovadyly-premiyu-imeni-borysa-patona/…

 • «День в історії: 21-25 квітня 1944 року стався найбільший бій між УПА і НКВС»:

https://bastion.tv/den-v-istoriyi-21-25-kvitnya-1944-roku-stavsya-najbilshij-bij-mizh-upa-…

 • «Як працюватимуть Сервісні центри МВС на Паску та травневі свята»:

https://ukranews.com/news/771741-servisnyj-tsentr-mvd-grafik-rabotu-na-majskie…

 • «Книжковий Арсенал 2021» переноситься на 23 червня»:

https://iviche.com/news/knyzhkovyy-arsenal-2021-perenosytsia-na-23-chervnia/…

 • «Діалоги про війну. В Україні запустили новий освітній відеопроєкт для дітей»:

https://ms.detector.media/trendi/post/27158/2021-04-26-dialogy-pro-viynu-v-ukrai…

 • «35 років Чорнобильській катастрофі. Топ-10 самих значимих фактів про трагедію XX століття»:

https://focus.ua/ukraine/481032-35-let-chernobylskoy-katastrofe-top-10-…

 • «Оприлюднено графік додаткової сесії ЗНО-2021»:

https://vseosvita.ua/news/opryliudneno-hrafik-dodatkovoi-sesii-zno-2021-40708.html…

Сьогодні в пресі:

 • «Літературна Україна»:«Юрій Андрухович. Перед брамою: [про створення Базиліки Святої Родини Антоні Ґауді]»:

https://litukraina.com.ua/2021/04/26/jurij-andruhovich-pered-bramoju/…

 • «Що подивитися та почитати про Чорнобиль: УІНП радить 11 книг і фільмів»:

https://litukraina.com.ua/2021/04/23/shho-podivitisja-ta-pochitati-pro-chornobil-uinp-…

 • «Голос України» «Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 35-ої річниці Чорнобильської катастрофи»:

http://www.golos.com.ua/news/134630?fbclid=IwAR3f2fRRjEs67Y5VY…

 • «Урядовий курєр» «Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери: постанова від 14 квітня 2021 р. № 404»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-04-24/79_6947.pdf…

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook запрошує переглянути екологічний майстер-клас «Великодній кошик»:

https://www.youtube.com/watch?v=-KOXQrTnguU

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook:

 • інформування про письменницю Оксану Сайко, яка за освітою медик і журналіст, авторка оповідань про підлітків, про їхні проблеми, пригоди, шкільне життя, про дружбу й перше кохання. Бібліотечний фонд окрім книг: «Нетутешній» і «Птахи завжди повертаються» поповнилось ще однією повістю «Волоцюги»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2910753315917826/…

 • сторінка до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, яка розділила життя багатьох людей на «до» та «після»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/252181936607748

На сторінці бібліотека ім. М. Бажана у facebook – перша книга про історію Чорнобилю від 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи», автор Сергій Плохій:

https://www.facebook.com/photo?fbid=1545383435653220&set=gm.1199044750525417

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

 • «Місце зустрічі… Парк «Орлятко»: візуальна екскурсія чудовим куточком Солом’янського районупарком «Орлятко»

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_59.html

 • «Мрійниця великої душі» – інформування про поетесу тонкого ліричного обдарування – Ірину Жиленко:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

У бібліотеці ім. О. Гончара – інформаційний допис про те, що 26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

Бібліотека ім. О. Гончара пропонує пройти тест-вікторину за твором В. Шекспіра «Гамлет»:

https://vseosvita.ua/test/gosettings?code=gvh647

Бібліотека ім. О. Довженка:

 • запропонувала книгу про Скандинавію: «Ведмеже місто» від Фредріка Бакмана:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_93.html

 • до Дня трагедії в Чорнобилі – «Стежками Чорнобильського лиха»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_38.html

У блозі бібліотеки №11 – історична година «Ударив чорний дзвін»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_25.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook запрошує вшанувати Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/516088312726612

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook – книга Марії Сущенко «Екскурс у Чорнобиль»:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/505047597315729

У бібліотеці ім. І. Багряного – історичний кросворд «Чорнобиль: спустошена земля, понівечені долі».:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1019

У бібліотеці ім. В. Нестайка:

 • у блозі – інформаційний допис «Світ творчості чекає на тебе!»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html#comment-form

 • у facebook – інформування: 26 квітня 1986 року світ став свідком жахливої ​​катастрофи в історії людства, наслідки якої досі віддаються жахливим відлунням…

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/288351962951498

У блозі бібліотеки «Преображенська» інформування «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

У бібліотеці ім. О. Донченка до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії:

 • книжково-ілюстративна виставка «Судний день нашої історії»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_26.html

 • інформування «Чорнобиль не має минулого часу»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_86.html

Бібліотека №15:

 • у facebook – майстер-клас «Пасхальна курочка»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/1128589497661800

 • у блозі інформування «Біль душі під іменем Чорнобиль»:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/normal-0-21-false-false-false-ru-x-none.html

 


27 квітня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» бібліотекар пропонує прочитати книгу Володимира Шовкошитного «Чорнобиль: я бачив»

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • кросворд про дивовижні пригоди хлопчика Пітера Пена, який не хотів дорослішати:

https://crosswordlabs.com/embed/2021-04-27-230

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Корисна інформація:

 • «У світі зафіксували підвищення індексу соціальної нерівності»:

https://fbc.ua/news/suspilstvo/u-sviti-zafiksuvali-pidvishhennya-indeksu-sotsialnoyi…

 • «Субсидії в Україні за новими правилами: у кого відберуть допомогу»:

https://nua.in.ua/novosti/ukraina/subsidi%D1%97-v-ukra%D1%97ni-za-novimi-pravilami-…

 • «Хто і як зможе купувати землю в Україні: роз’яснення Мін’юсту»:

https://sud.ua/ru/news/ukraine/200461-khto-ta-yak-zmozhe-kupuvati-zemlyu-v-ukrayini…

Сьогодні у пресі:

 • «Країна» «Дружина звинувачувала Наполеона в безплідді»:

https://gazeta.ua/articles/history-journal/_druzhina-zvinuvachuvala-napoleona-v-bezplid…

 • «Україна молода» «Тарас Здоровило. Росія слабне: уперше ТКГ прийняла за основу пропозиції України щодо порушення режиму тиші»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/3721/2006/156615/?fbclid=IwAR2b9gx…

 • «День» «Борис Соколов: Москва Прага: все ще попереду!: ЄС і США будуть підтримувати Чехію, а це означає, що найближчим часом нас можуть чекати нові висилки російських і західних дипломатів»:

https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-planety/moskva-praga-vse-shche-poperedu…

 • «Голос України» «Володимир Бугров: «Освіту треба розглядати як підсистему соціуму й економіки»: [інтерв’ю з ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка з науково-педагогічної роботи, кандидатом філософських наук, професором] / зап. Анатолій Гоглов, Анна Луканська»:

http://www.golos.com.ua/article/345287?fbclid=IwAR1QpVDB2jx5kcjcih…

 • «Урядовий кур’єр» «Зона відчуження має стати територією відродження: Дякуємо тим, хто пожертвував здоров’ям, і вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя, ліквідовуючи наслідки аварії на ЧАЕС:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/zona-vidchuzhennya-maye-stati-teritoriyeyu-vidrodz…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook:

 • пропонує своїм шанувальникам ознайомитися з традиціями святкування Великодня в Україні із книг, які є у фондах бібліотеки:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/1723054317882829

 • інформує про письменника Андрія Кокотюху, якого називають батьком «українського готичного детективу», який у 2012 році отримав нагороду «Золотий письменник України» та має багато інших нагород і почесних відзнак:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2911343049192186/…

Бібліотека ім. М. Бажана на youtube-каналі:

 • інформує, що 27 квітня 1810 року Людвіг ван Бетховен написав фортепіанну п’єсу «Багатель № 59». Вона була опублікована лише в 1865 році німецьким музикознавцем Людвігом Нолем, який дав п’єсі її сучасну назву – «До Елізи». Отже, насолоджуймось вічністю:

https://www.youtube.com/watch?v=5h8Fxwnshyw&t=124s

 • у facebook – 27 квітня 205 років від дня народження Олександра Беретті архітектора і педагога, академіка архітектури, яскравого представника класицизму в Києві. https://www.facebook.com/photo/?fbid=13149970903617…

 • у facebook – на виконання Міської цільової програми підвищення організації та безпеки дорожнього руху в м. Києві до 2022 року пізнавальна вікторина для дітей «Безпека на дорозі»:
 • https://learningapps.org/display?v=p3pzxbfoa21&fbclid=IwAR1anuO27xsGgWF…

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

 • інформування «Ярослав Гашек і Київ»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

 • «Вражаючий світ: Архітектура». Інформування про засновника органічної архітектури американця Френка Ллойда Райта.

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_3.html

У блозі бібліотеки ім. О. Гончара:

 • день порятунку жаб. Еко-акцент:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

 • інформування – «Теплі твори Ірини Жиленко для дітей»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_74.html

Бібліотека ім. О. Довженка:

 • запропонувала книгу Оксани Забужко: «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blogpost_89.html

 • 27 квітня День народження – Мері Волстонкрафт авторки-активістки, яка майстерна у багатьох жанрах:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

Бібліотека №11 у facebook – поінформувала про найцікавіші книги світу:

https://www.facebook.com/biblioteka.kyiv11/videos/476252786945672

Бібліотека №13:

 • презентувала книжку Ю. Буйських «Колись русалки по землі ходили… Жіночі образи української міфології» для тих, хто прагне поглибити свої знання з української культури:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_95.html

 • створила вікторину «Міста України з красномовними назвами»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_36.html

У бібліотеці «Солом’янська» роман Сергія Лещенка «ЮПАК», який отримав відзнаку «Книга року ВВС»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

Бібліотека ім. І. Світличного створила флеш-повідомлення «Цікаво про математику та математиків»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • у блозі – виставка-інсталяція «Великдень іде – свято в душі несе!»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_37.html

 • у facebook – у рубриці «Книги для наймолодших читачів» книга «Де народжуються плюшеві ведмедики?» автора Татуся Бо та художниці Світлани Балух:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/413893496529783

 • у facebook – великодня казочка «Зайчик-писанкар» А. Павленко:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/videos/286345356473715

Бібліотека ім. І. Багряного запропонувала пригадати деякі епізоди із священної книги християн – Біблії:

https://learningapps.org/view19551466

Бібліотека ім. В. Нестайка створила допис про дитячі книжки до найсвітлішого свята – Великодня!:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html#comment-form

У бібліотеці ім. В. Нестайка:

 • на wordwall – розважальна гра про книжковий світ:

https://wordwall.net/ru/resource/15298518/%d0%b7%d0%bd%d0%…

 • у facebook – світовий бестселер Джоана Ґ. Робінсона «Коли Марні була поруч»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/a.127682625557906/…

 • онлайн майстер-клас «Казкове малювання», аплікація «Яйце до Пасхи»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/143994511017689

У бібліотеці «Преображенська» книга Андрія Кокотюхи «Жабеня, ставок і море»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_27.html

У бібліотеці №15 на wordwall – вікторини:

 • «Здорові зуби»:

https://wordwall.net/uk/resource/15244598/%d0%b7%d0%b4%d0%be%d1%80%…

 • «Пригоди Чиполліно» Джанні Родарі:

https://wordwall.net/uk/resource/15165013/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b3%…

 • у блозі – інформування: одному із найкращих творів Л. Українки «Лісова пісня» 185 років:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/185_27.html


 

28 квітня

У блозі ЦБС патріотичного спрямування «Ми сильні» інформація бібліотек щодо надання послуг внутрішньо переміщеним особам з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в квітні 2021 року:

https://solomlib.blogspot.com/2021/04/2021_28.html

У блозі ЦБС «Соломянка бібліотечна» інформаційна тема: «Там, де життя ставало попелом», присвячена трагедії на Чорнобильській АЕС:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» інформаційний допис «Книги про Крим, написані після окупації»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blogpost_28.html

На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування про те, що у Публічних бібліотеках Солом’янки відбулися пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок неї:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/photos/a.167360627043029/1159805337798548/

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя інформування про те, що головним символом Пасхи є яйце, як початок всього, як символ крові Христа і Воскресіння:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – інформування про те, що у квітні 2021 року письменницьке подружжя Тимур та Олена Литовченки були нагороджені патріотичною медаллю Івана Мазепи за створення художньої історичної епопеї «101 рік України» в 10-ти книгах.

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/923313931838532

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook інформує про те, що 28 квітня виповнюється 80 років Василю Лопаті – митцю дивовижного таланту та працьовитості, українському художнику, графіку, відомому ілюстратору української класичної літератури, прозаїку:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=132140925638715&set=pcb.1201998133563412  

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

 • у рубриці «відео-читання» – книжечка від видавця Будза І.Ф. «Жив собі пес» за мотивами української народної казки «Сірко»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

 • інформування: Андрій Кокотюха сучасний український письменник, сценарист, журналіст, автор понад 75 художніх, документальних та науково-популярних книжок. Кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї твори є лідерами продажів в Україні:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_10.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі познайомила про традиції святкування Великодня у різних країнах світу:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

 • у блозі до Міжнародного дня джазу провела музичну вікторину «Jazz. Відомі композиції»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/jazz.html

 • у facebook книги, в яких етика для кожного, на щодень:

https://www.facebook.com/photo?fbid=557357165237406&set=a.105807657059028

 • у facebook – книга Галини Вдовиченко «Найважливіше – наприкінці»:

https://www.facebook.com/photo?fbid=557536051886184&set=a.105807657059028

 • у facebook – дитячі новинки від Українського Інституту Книги:

https://www.facebook.com/photo?fbid=557541928552263&set=a.105807657059028

 • у facebook – інформування про те, що цього дня у світі відзначають День «Поцілуй свою другу половинку»:

https://www.facebook.com/photo?fbid=557546235218499&set=a.105807657059028

 • інформування про Всесвітній день охорони праці – 2021:

https://www.facebook.com/photo?fbid=557548268551629&set=a.105807657059028

У бібліотеці ім. О. Довженка:

 • книга дня: «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» (уклад. Вахтанг Кіпіані):

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_59.html

 • інформування: 28 квітня виповнюється 95 років від дня народження відомої американської письменниці Гарпер Лі – авторки легендарного роману «Убити пересмішника», який було відзначено Пулітцерівською премією:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_53.html  

У бібліотеці №11:

 • у блозі – вікторина «Ритми джазу»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

 • у facebook – корисна інформація: «Скільки цього року коштуватиме великодній кошик?» Читайте в газеті «Урядовий кур’єр»:

https://ukurier.gov.ua/uk/news/skilki-cogo-roku-koshtuvatime-velikodnij-koshik/…

У бібліотеці №13:

 • «Книжкові цікавинки про людину»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_55.html

 • відеочитання – книги А. Хадановіча «Таткові нотатки»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_96.html

 • великодній відео майстер-клас «Магія Великодня». Створюємо разом веселу святкову атмосферу:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_72.html

У бібліотеці «Солом’янська»:

 • творча майстерня для дітей – рукотвори своїми руками. Перед святом пасхи вироби у вигляді великодніх яєць, пасхальних кроликів, курчат на весняну тематику:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/04/blog-post_0.html

 • у facebook – твори М. Гоголя від письменника-перекладача Юрія Винничука.

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3853306268072035

У бібліотеці ім. І. Світличного – віртуальна вікторина «Райський півострів»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • провела майстер-клас із паперової пластики «Барвиста писанка»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

 • запропонувала відгадати «Великодній сканворд»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/04/blog-post_89.html

 • на youtube-каналі – великодня казка «Писанка» Зірки Мензатюк:

https://www.youtube.com/watch?v=7DQJgJ4hBIE

Бібліотека ім. І. Багряного створила інформаційний допис до 80-річчя від дня народження Ірини Жиленко, представивши її вірш «Гном у буфеті»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1020

У блозі бібліотеки ім. В. Нестайка – великодні свята в картинах українських художників:

http://libkudr.blogspot.com/2021/04/blogpost_28.html#commentform

Бібліотека ім. В. Нестайка в instagram запропонувала книгу Марка Леві «Викрадач тіней»:

https://www.instagram.com/p/CONOir9HepH/?igshid=1y03xjozbzinl&fbclid///

Бібліотека ім. О. Донченка до свята Пасхи створила книжково-ілюстративну виставку «Великоднє світло душі»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_28.html

Бібліотека №15:

 • у блозі – інформування про те, що 28 квітня народилася Ірина Жиленко українська поетеса, дитяча письменниця, журналістка та мемуаристка:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/blog-post_38.html

 • у facebook – проста і цікава саморобка для наймолодших діток до Великодня «Курчата»:

https://www.facebook.com/smaylik.org/videos/2263761520423916

 • на youtube-каналі – майстер-клас «Бедрик»:

https://www.youtube.com/watch?v=BmaIbUYbOUM


 

29 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування: вийшов черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ) Національної бібліотеки імені В.І.Вернадського «Громадська думка про правотворення» №7, 2021

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/7-2021_29.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» віртуальна вікторина до Міжнародного дня танцю. Його відзначають у день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра, який увійшов в історію як «батько сучасного балету»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_95.html

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Україна молода» «Світлана Мичко. За нами правда: на науковій міжнародній конференції спростували вигадки про Романа Шухевича»:

https://www.umoloda.kiev.ua/number/0/2006/156674/?fbclid=IwAR1QpVDB2jx5kcjcih…

 • «День» «Іван Капсамун. Загроза не зникне: чому найбільша небезпека від Кремля на півдні і що потрібно робити у відповідь Україні?»

https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/zagroza-ne-znykne?fbclid=IwAR1QpVDB2jx5kcjc…

 • «Голос України» «Олена Горбунова. Земельній реформі дали зелене світло: пленарне засідання Верховної Ради України 28 квітня 2021 року»:

http://www.golos.com.ua/article/345409?fbclid=IwAR2b9gx…

 • «Урядовий кур’єр» «Любомира Коваль. З 1 травня 100% субсидій стануть готівковими»:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/z-1-travnya-100-subsidij-stanut-gotivkovimi/…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook представила новий роман «Золотої письменниці України» Дарини Гнатко «Лора. Історія одного божевілля»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2912829865710171…

Бібліотека ім. М. Лермонтова:

 • напередодні Великодня запрошує дітей до майстер-класу «Пасхальна веселка»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html

 • інформування про традиції святкування Великодня у інших країнах світу:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/04/blog-post_98.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі інформування про значення символів на писанках

«Розмалюю писанку, розмалюю»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/04/blog-post_86.html

 

 • у facebook заняття студії хенд-мейд – «Шиємо еко-мішечки»:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/127693212684554

 • у facebook – гурток малювання «Малюємо виноград»:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/463594331600365

Бібліотека ім. О. Довженка:

 • вивчити англійську з бібліотекарем – «Story Time English with a Librarian. Word Stress in some English words»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/story-time-english-with-librarian-word_29.html

 • «Танець – поема, в ній кожен рух – слово». З нагоди свята танцю відеоролик про видатних українських танцівників і хореографів:

Бібліотека №13 до Великодня підготувала святкову полицю «Йде Великдень по Землі»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html

Бібліотека №13 у facebook – інформування: у Києві вже 2 травня на території Гідропарку відкриють першу чергу найбільшого парку динозаврів в Україні:

https://www.facebook.com/solorgovua/photos/pcb.5880124235331817/…

Бібліотека «Солом’янська» у facebook проінформувала про те, що 29 квітня 1875 року з’явився на світ письменник Рафаель Сабатіні. «Він народився з даром сміху та відчуттям того, що світ божевільний»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3857664650969530

Бібліотека ім. І. Світличного запропонувала пройти вікторину та перевірити свої знання «Як добре ви знаєте українські танці?»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/04/blogpost_29.html

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • в instagram – дивовижний роман Стівена Чбоскі «Привіт, це Чарлі! або Переваги соромязливих»:

https://www.instagram.com/p/COPxLUyn4C6/?igshid=1c275h150abei&fbclid…

 • на wordwall – гра-вікторина на встановлення відповідності «Письменник – твір»:

https://wordwall.net/ru/resource/15300539/%d0%b2%d1%96%d0%b4….

У бібліотеці «Преображенська» – майстер-клас з виготовлення великодньої листівки-писанки, прикрашеної витинанкою:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html

На сторінці бібліотека ім. О. Донченка у facebook опубліковано монографію художниці та мистецтвознавці Олесі Авраменко до 120-річчя життєвого і творчого шляху видатної художниці України Катерини Білокур:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/photos/pcb.1380134119022853/…

Бібліотека №15:

 • на youtube-каналі – до 10-річчя книги, книга-ювіляр Марини Павленко «Русалонька із 7-В. В тенетах лабірінту»:

https://www.youtube.com/watch?v=EXSmAC64i4g

 • у facebook – майстер-клас «Метелики»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/459685005117369

 • у блозі – інформування про Отфрида Пройслера – німецького письменника, автора казок для дітей:

https://babylib.blogspot.com/2021/04/blogpost_29.html

 • на wordwall – вікторина «Тореадори з Васюківки» В. Нестайка:

https://wordwall.net/uk/resource/15259018/%d1%82%d0%be%d1%80% 


 

30 квітня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» інформуваня про те, що вийшов інформаційно-аналітичний бюлетень на базі оперативної інформації «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс», №4 (166), квітень 2021:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/04/4-2021_30.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • до Міжнародного дня джазу пропонує джазові експерименти «Книжки і джаз: чий полон сильніший?»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/1824960514354301

 • традиції святкування Великодня в інших країнах світу. Який символ цього свята в Австралії? Де ховається Великодній зайчик?:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/526171331903790

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» віртуальні виставки:

 • «Відпочинок: медитація, мотивація, розвиток»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_93.html

 • «Робота: тайм-менеджмент, ефективність, ресурси»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/04/blog-post_30.html

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Корисна інформація:

 • «В Україні реабілітували останнього розстріляного в СРСР бійця УПА Івана Гончарука»:

https://hromadske.ua/posts/v-ukrayini-reabilituvali-ostannogo-rozstrilyanogo…

 • «МКІП оголосило конкурс на створення дитячої книги про медіаграмотність»:

https://detector.media/infospace/article/187578/2021-04-29-mkip-ogolosylo-konkurs…

 • «Кабмін посилив соцзахист дітей-сиріт з інвалідністю»:

https://invak.info/…/kabminposilivsoczakhistditej

 • «Президент підписав закон про виплату лікарняних»:

https://zn.ua/ECONOMICS/zelenskij-podpisal-zakon-po-vyplate-bolnichnykh.html…

 • «Реєстрацію ФОПів переведуть в онлайн»:

https://www.facenews.ua/news/2021/503542/?fbclid=IwAR2b9gx_Edf_vdZh7zo089XQY…

 • «Нова пошта» розпочала доставляти товари з онлайн-магазинів Німеччини в Україну»:

https://7dniv.rv.ua/suspilstvo/nova-poshta-rozpochala-dostavliaty-tovary-z-onlayn…

 • «Зеленський підписав закон про опалювальні тарифи»:

https://fbc.ua/news/ekonomika-uk/zelenskij-pidpisav-zakon-pro-opalyuvalni-tarifi/…

Сьогодні у пресі:

 • «День» «Інна Лиховид. Остання святошинська дача: громада столиці вимагає від КМДА та Мінкультури якнайшвидше присвоїти садибі Сергієнка охоронний статус:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ostannya-svyatoshynska-dacha…

 • «Голос України» «Олена Івашко. Усе залежить від внутрішньої мотивації вчителя й учня: Аліна Архіпова, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, директор Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 31 Миколаївської міської ради перемогла у третьому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» у номінації «Керівник закладу освіти»:

http://www.golos.com.ua/article/345516?fbclid=IwAR2b9gx…

 • «Урядовий кур’єр» «Україна. Кабінет Міністрів. Про реалізацію експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі: постанова від 28 квітня 2021 р. № 418»

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-04-29/83_6951.pdf…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook пропонує переглянути роботи художника Владислава Бевзенка, картини якого зачаровують і випромінюють добро:

https://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_12.html?fbclid=IwAR2G1kXr…

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook інформує про те, що 30 квітня – Міжнародний день джазу щорічна подія, організована ЮНЕСКО, відзначається з 2012 року:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1549869518537945&set=gm.1203144466782112

У блозі Бібліотеки ім. О. Довженка:

 • «Місто мрії»: конкурс малюнків до Дня захисту дітей:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_44.html

 • з нагоди Дня народження – українські пригоди бравого письменника Ярослава Гашека:

https://dovlib.blogspot.com/2021/04/blog-post_30.html

Бібліотека №13 пропонує книги:

 • Метт Рідлі «Геном», де автор просто і доступно подає історію генетики:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_52.html

 • Еріх Фромм – «Втеча від свободи», в якій розкривається суть свободи, чим вона є для сучасної особистості:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_68.html

 • відеочитання «Замки і палаци Криму» з книги Анни Третяк «Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/04/blog-post_85.html

Бібліотека ім. І. Багряного на youtube-каналі розмістила до Великодня виставку творчих робіт гуртка «Таланти і шедеври»:

https://www.youtube.com/watch?v=TXnmsxRR8do

У блозі бібліотеки «Преображенська» книга від Антуанетти Делілль «Усе про коней… і не тільки»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/04/blog-post_30.html

У блозі бібліотеки ім. О. Донченка – інформування «Традиції свята Великодня»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/04/blog-post_30.html

 


 

1 травня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» останній передвеликодній майстерклас. Вчимося плести малесенького зефірного зайчика!:

http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_1.html

Бібліотека ім. О. Довженка у святковому відеоролику вітає всіх із Великодніми святами:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook 2 серія казочки Сергія Міхалкова «Троє поросят» у чудовому художньому оформленні Оксани Молчанової, виконанні Віри Волинчук і технічному втіленні Тамари Безпарточної:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/145591497461417

У бібліотеці ім. І. Світличного – віртуальна виставка «Українська народна писанка. Традиції поза часом»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook провела майстер-клас з розпису великодньої писанки воском:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/256734142818688

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – виставка до Великодня «Розквітає Великодній світ»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова вітає всіх із світлим святом Великодня!:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

У бібліотеці №11 – інформаційна сторінка «Великодні барви»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post.html


 

2 травня

У бібліотеці ім. І. Світличного святкова віртуальна виставка «В кожне серце із небес лине нам: Христос Воскрес»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_02.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала щиро вітає всіх із Великоднем!:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/posts/3829105390471431

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *