Тиждень 10-16 травня

Тиждень бібліотечних активностей 10 – 16 травня був ознаменований відзначенням пам’ятного ювілею Василя Стефаника, Днем сім’ї, Днем Європи та вшануванням пам’яті жертв політичних репресій. На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулося 4 онлайн зустрічі, з яких і почнемо.

Охорона земель. Основні вимоги до охорони земель

11 травня відбувся правоосвітній онлайн-вебінар «Охорона земель. Основні вимоги до охорони земель», який провела Антоніна Загура – начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З яких складових формується поняття «охорона земель»? Що таке моніторинг забруднення земель? Які складові і завдання моніторингу? Якими законодавчими актами регулюється охорона земель та використання земель? Що вважається порушенням законодавства про охорону земель? Яку відповідальність передбачає законодавство за забруднення земель? Яка методика розрахунку шкоди? Що таке комплексні заходи з охорони земель? З чого складається такий комплекс? Як захищають землі в нашому регіоні, зокрема в Києві? Які є документи з цього питання? Дістаючи фахові відповіді на ці та інші питання з теми охорони земель, ми озброюємося знаннями, які допоможуть берегти наші землі, не засмічувати їх, адже охорона природи, боротьба із тими, хто засмічує навколишнє середовище, є одним із найважливіших завдань сучасної свідомої людини.

Запис етеру: https://fb.watch/5y8bFbQgFJ/


Биківня: шлях до правди

12 травня на відбулася відеолекція «Биківня: шлях до правди» у рамках спільного проєкту НІМЗ «Биківнянські могили» та Публічних бібліотек Солом’янки до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Лектори: Наталія Амонс і Микола Бривко – наукові співробітники НІМЗ.

Пан Микола Бривко розповів про тернистий шлях до правди, який пройшла колишня спецділянка НКВС у Биківнянському лісі з моменту її створення. Це було однією із важливих таємниць радянської влади, яка приховувала свій злочин. Лісовий масив неподалік селища Биківня, нині – північно-східна околиця Києва, є найбільшим в Україні місцем масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли десятки тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних переважно у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

Як свідчать архівні документи, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВС УРСР упродовж 1937-1941 років. В архіві столичної міськради зберігається рішення президії Київської міської Ради трудящих від 20 березня 1937 року про виділення земельної ділянки для «спеціальних потреб» НКВД УРСР. Йдеться, про частину лісового масиву –– площею 4,5 га в районі 19-20 кварталів Дарницького лісництва (дані польських військових топографів свідчать, що насправді розмір поховання – 5,3 га). Ця територія була обнесена високим зеленим парканом – 2-3 м й перебувала під цілодобовою охороною співробітників НКВС. На таємній спецділянці НКВС УРСР у Биківнянському лісі знайшли свій останній спочинок десятки тисяч жертв Великого терору. Хто перший розкрив цей злочин? Як це було зроблено і коли? Яка доля чекала на людей, які допомагали розкривати ці злочини? Як радянська влада викривила правду про биківнянські поховання?

Лекторка Наталія Амонс продовжила лекцію, зосередившись здебільшого на персоналіях тих істориків і журналістів, які відродили розслідування таємниць Биківнянського лісу. Це були Сергій Кисельов, Микола Лисенко, Артур Луковський, які своїми публікаціями посприяли тому, аби правда про биківнянські поховання вийшла на поверхню і стала надбанням громадськості.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5y8hlqUleo/


Бути різною, залишаючись собою!

14 травня відбулася онлайн-зустріч з керівницею проєкту «Журнал “Жінка”» Наталією Кириленко та арт-директоркою видання Оксаною Сотниковою.

З чого починався сучасний журнал «Жінка» – єдине україномовне видання для жіночої аудиторії, котре перетнуло своє перше століття? Який шлях подолало це цікаве й корисне видання для жінок? Хто співпрацював з журналом «Жінка»? Які трансформації відбулися в журналі? Що змінилося, а що залишилося, підтримуючи дух і спрямованість журналу? Не зважаючи на труднощі й виклики часу, керуючись девізом «Contra spem sperо» журнал отримав новий імідж і нове дихання. Він став сучасним, цікавим й інформативним виданням, яке із задоволенням читають тисячі жінок різного віку. Про це розповіла керівниця проєкту «Журнал “Жінка”» Наталія Кириленко.

Про тотальний ребрендинг і те, як змінився журнал – візуально й змістовно, не втрачаючи зв’язку з читачами. І головне – про завдання і місію сучасного видання розповідає арт-директорка видання Оксана Сотникова. Журнал стає яскравішим, сучаснішим і йде в ногу з часом і запитами читачок.

«Ми хочемо плекати самодостатність жінки: вміння прийняти рішення, готовність мати власну думку і не боятись її озвучити – бути різною, залишаючись собою! » – говорить «Жінка».

Запис етеру: https://fb.watch/5y8kUx7LEE/


«Чимчикун. Історії Країни НаДобраніч»

14 травня відбулася онлайн-зустріч з письменницею Олесею Лужецькою, яка запропонувала знайомство з новим українським героєм – Чимчикуном і запросила у Мандрівку Миру! Олеся Лужецька – хранителька фантазійних та реальних історій, двічі щаслива мама і дружина, жіноча трансформаційна тренерка, письменниця. Створила авторську трансформаційну гру «Афродизіак подружніх взаємин». Гра увійшла в Книгу рекордів України. Створила три колоди метафоричних-асоціативних карт. Розробила авторські онлайн-курси і тренінги «Колекція особистого щастя». Менторська програма «Відверта розмова із собою» Майстер-клас «Безконфліктна комунікація. Що ми говоримо? Як нас чують», тренінг «12 кроків до гармонізації взаємин». Видала книгу «Чимчикун. Історії Країни НаДобраніч».

Хто ж такий Чимчикун? Звідки таке ім’я у головного героя? Як воно народилося? Це хлопчик, який має 9 земних років і 900 космічних. Він живе в кожному з нас, переконана письменниця. Він народився в Україні для того, щоб об’єднати українців півночі і півдня, заходу і сходу, інших країн, незалежно від віросповідання та політичних поглядів. Щоб це зробити, він вирушає у Мандрівку Миру. І він допомагає нам сміливо рухатися вперед, чимчикувати. Олеся Лужицька мріє, щоб ми, українці, навчилися читати мову свого серця, відчули свою силу, ростили щастя в собі.

Запис етеру: https://fb.watch/5y8qNJbNC0/

 


Сокира Сатири” Сашка Обрія

11 травня у бібліотеці сімейного читання імені О.Гончара відбулася онлайн-презентація нової збірки “Сокира Сатири” поета Сашка Обрія:

 Запис етеру: https://fb.watch/5zBjGtR6Ub/  


Музей української старовини у Бібліопідвальчику на Відрадному

14 травня Онлайн-екскурсію Музеєм української старовини у Бібліопідвальчику на Відрадному провела завідувачка бібліотекою пані Алла Яхно.

 Запис етеру: https://www.facebook.com/100023319883991/videos/918985828888738/ 


А також протягом тижня Публічні бібліотеки Солом’янки провели інші заходи та підготували цікаві інформування. Отже, знайомтеся:

 

10 травня

У бібліотеці ім. М. Реріха вікторина до Міжнародного дня музеїв

«Чи знаєте ви музеї Києва?»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_10.html

У бібліотеці №11 – інформаційний допис «Іван Малкович – людина з янголом на плечі»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_49.html

Бібліотека №15:

 • в instagram – книга авторки Клавдії Пічман «Хмара»:

https://www.instagram.com/p/COrpJwQtBfz/?utm_source=ig_web…


 

11 травня

У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Каблукова»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • пропонує, якщо вам пощастило вступити до омріяного університету і ви прагнете бути серед лідерів навчання, прочитати книгу Улафа Шеве «Суперстудент. Як навчатися легко із задоволенням, просто змінивши підхід»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/2070371503105449/

 • інформує про історичну особу і літературного персонажа барона Мюнхгавзена:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2069633729845893/

У бібліотеці ім. О. Довженка – відеоролик про 5 сміливих і палких літературних героїнь, які знехтували загальноприйнятими суспільними нормами і умовностями. Отже, переглядаємо відео і знайомимось із нашими героїнями, у яких є чому повчитися:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/5.html

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – вікторина «Веселковий місяць солов’я»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_11.html

 • у facebook – інформування про талановитого зодчого Володимира Ніколаєва, який з 1872 року майже 40 років віддав будівництву багатьох архітектурних споруд у місті Києві:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/330945635036208

 • у facebook – полоністам, які хочуть поглибити свої знання польської мови, допоможе «Практичний польсько-український правописний словник для середнього рівня»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3891140397621955

Бібліотека ім. І. Багряного створила інформаційний допис «Орієнтири у світі професій»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1026

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook:

 • пропонує майстер-клас «Казкове малювання». Моя перша книжка про природу «Метелики»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/211924363818828

У бібліотеці ім. О. Донченка – інформування до Дня Матері «Святе і величне слово Мати»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_11.html

Бібліотека №15 в instagram пропонує прочитати книгу Світлани Богдан «Викрадений перстень»:

https://www.instagram.com/p/COuLdyJHmyB/?utm_source=…


 

12 травня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook інформує про Десятинну церкву, або Церкву Успіння Пресвятої Богородиці – християнську церкву, зведену на Старокиївській горі в Києві у 989 – 996 роках і освячену на честь Божої матері 12 травня 996 року:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2071879339621332/

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

 • у facebook – інформаційний допис на тему: «Іван Марчук – видатна постать української культури. Художник непростого життя, та все ж щасливий. У нього – талант. Божа іскра»:

(цитата художника С. Якутовича)

 • у блозі – пропонує «СучУкрЛіт: що почитати»:

https://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_8.html?spref=fb&fbclid…

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook – новий роман Міли Іванцової «Намальовані люди»!: https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/3897656963620948/

У бібліотеці ім. М. Лермонтова:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_12.html

 • концерт танцювального квартету:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_90.html

У бібліотеці ім. О. Гончара:

 • виставка дитячих малюнків «У кожному малюнку – сонечко»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_67.html

 • заняття гуртка з малювання «Малюємо зайчика»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_79.html

 • акція «Посади кущ – покращуй навколишнє середовище»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

Бібліотека №13 у facebook – книга автора Мирослава Дочинця «Різнотрав’я»:

https://www.facebook.com/photo?fbid=4110100535723425&set=a.1017201551680021

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – дебютний роман Тамари Горіха Зерня «Доця», виданий 2019 року видавництвом «Білка» та відзначений премією Книга року BBC за 2019 рік:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_12.html  

 • у facebook – для юних читачів продовження фантастично-пригодницької серії книг та ілюстрацій від Крессиди Ковелл

«Гиккус Страхітний Окунь III (Третій) – великий майстер бою на мечах, зашіптувач драконів і най-най-най»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3894564880612840

У бібліотеці ім. І. Світличного з нагоди 150-го ювілею Василя Стефаника виставка-портрет «Бетховен українського села»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_476.html

У блозі бібліотеки ім. Є. Гуцала – книжкова виставка «Василь Стефаник: сила справжнього таланту»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_12.html 

Бібліотека ім. І. Багряного – читаємо казки про тварин. Казка-творчість:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1029

Бібліотека ім. В. Нестайка створила інформаційний допис «Скарби нації. Іван Марчук».«Я на кожному кроці бачу красу, і мені її хочеться відтворити. Ніде в світі немає такої гарної землі, як тут» (Іван Марчук):

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/05/blog-post.html#comment-form

Бібліотека №15 в instagram у рубриці «Сімейне читання» пропонує відповідально підбирати літературу для читання всією родиною:

https://www.instagram.com/p/COyGetZN1TC/?igshid


 

13 травня

У блозі ЦРБ «Соломянка – ПДГ» – інформування про Всеукраїнський конкурс есе «Молодь про Конституцію України»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – віртуальна вікторина «Френк Баум»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • пропонує побувати на віртуальній виставці тюльпанів:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/162955185768031

 • інформує про те, що 13 травня народився Роджер Желязни – американський письменник-фантаст, лідер руху Нової хвилі в науковій фантастиці:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2071907492951850/

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – тематичні інформування:

 • «Видатні вчені-математики України»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

 • Михайло Кравчук – творець музики чисел:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_37.html

У бібліотеці ім. Ю. Лермонтова до 150-річчя від Дня народження Василя Стефаника відеочитання новели «Новина»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

У бібліотеці ім. О. Гончара – книжкова виставка творів Василя Стефаника:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

Бібліотека ім. О. Довженка пропонує науково-популярне видання «Україна на карті Європи» від автора Кирила Галушка:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

У блозі бібліотеки №11:

 • інформування «Білий кінь лицарства» про Василя Стефаника:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

 • інформаційний допис до Міжнародного дня сім’ї:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_96.html

Бібліотека №13:

 • у блозі інформаційна сторінка «Я свою душу пустив у душу народу», присвячена Василю Стефанику:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_51.html

 • у facebook – інформування про озеленення території працівниками Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Солом’янського району:

https://www.facebook.com/solorgovua/photos/pcb.5952553018088938/5952549128089327/

Бібліотека «Солом’янська» у facebook:

 • інформує про те, що сьогодні День стрибка жаби. У 1928 році відбувся перший офіційний конкурс стрибків жаб. Свято, що безпосередньо пов’язане з коротеньким оповіданням Марка Твена, яке він написав у 1865 році: «Славнозвісна жаба-стрибунка з калаверасу»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3899053120164016

 • пропонує фентезійну історію «Жорстокий принц» від американської авторки Голлі Блек:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3897386016997393

У бібліотеці ім. І. Багряного літературний кросворд «Сторінки біографії Василя Стефаника»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1028

Бібліотека ім. В. Нестайка у instagram пропонує ще раз перечитати чудову книгу авторки Джоан Роулінг «Гаррі Поттер»:

https://www.instagram.com/p/COz70q1twOd/?igshid=3xv6h1w4kpln&fbclid=IwAR0Oyd4zABX4r4m1wETr-87IaxP6OeY9GPqDiGS5pM1RcF2PD8v9zsjSW4U

Бібліотека «Преображенська» підготувала літературні тести «Василь Стефаник – самобутній письменник-новатор»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_13.html

Бібліотека №15:

 • у facebook – пропонує тим, хто бажає вивчати англійську мову, вступити до Англійського Клубу «The grasshopper». Зустрічі будуть відбуватися в zoom-конференції кожного четверга у 16.00:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2161557647401773/3604531779771012/

 • на youtube-каналі – віртуальна подорож містами Європи «В об’єктиві Європа»:

https://www.youtube.com/watch?v=PN3_Pb5b26g


 

14 травня

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування про черговий випуск інформаційно-реферативного бюлетеню Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ №4, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/4-2021.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформаційний допис на тему: «Жайвороняча доля», присвячений одному з найбільших модерних письменників кінця XIX початку XXст. Василю Стефанику:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2072703796205553/

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – інформаційний допис «Талант світового виміру». Про Михайла Булгакова – письменника з незвичайною долею:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

У бібліотеці ім. О. Довженка – вікторина до Дня Європи:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

У бібліотеці №11 – інформування на тему: «У жорнах репресій». До Дня пам’яті жертв політичних репресій:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

Бібліотека №13:

 • у блозі – музична онлайнекскурсія в етнокімнату-музей предметів побуту української народної старовини «Хата під стріхою», присвячена Міжнародному дню музеїв:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

 • у facebook – інформування про те, що 15 –16 травня в Києві відбудеться VII Міжнародний фестиваль мистецтв «Annede Kyiv Fest», присвячений Дню Європи в Україні:
 • https://www.facebook.com/solorgovua/posts/5956843687659871

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування «Я писав тому, щоб струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена» асиль Стефаник):

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3900384710030857

Бібліотека ім. І. Світличного до Дня Європи запропонувала європейський парад книг видатних дитячих письменників, чиї твори змінили світ, під назвою «Європейські письменники – дітям»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала до Міжнародного дня сім’ї підготувала цікаву ігротеку «Добра родина – славна Україна»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook – короткий екскурс творами письменника Василя Стефаника«Прочитай твір»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/a.127682625557906/295869365405897/

У бібліотеці «Преображенська» – інформування «Павло Скоропадський – розбудовник Української держави»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

У бібліотеці ім. О. Донченка:

 • інформування «Василь Стефаник: сила справжнього таланту»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_14.html

 • тематична книжково-ілюстративна виставка «Європа – багатолика, єдина, далека, близька»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_43.html

 

15 травня

На сторінці Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування: до всесвітнього дня вишиванки, 20 травня, запрошуємо долучитись до флешмобу: прийдіть до бібліотеки у

вишиванці – отримайте світлину!:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2073630839446182/

 • відеоказочка «Про солов’я»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/214856626868293

 • інформування: 15 травня – Міжнародний день сім’ї, який відзначають з 1994 року:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2073630192779580/

 • відеомайстерклас із в’язання вішаків для кухонних рушників:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/205606397888223

У бібліотеці №11 – інформування до Дня Європи «Літературна подорож Європою»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_15.html

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook до Міжнародного дня сім’ї пропонує добірку цікавих дитячих книг:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/988668105035417

Бібліотека «Преображенська» – інформує до Дня Європи «Ми – українці, ми – європейці»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_15.html


16 травня

Бібліотека №15 у wordwall – інтерактивна вправа «Прапор країни»:

https://wordwall.net/uk/resource/16273294/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%bf%d0%be%d1%80-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b8

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – інформаційна сторінка «Травень Чарівник»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_16.html

У блозі бібліотеки ім. О. Гончара – інформування: Україна не забуде злочини тоталітаризму. Тематичний перегляд:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_16.html

У бібліотеці ім. Є. Гуцала – вікторина «Hello, Європо:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/hello.html

Бібліотека ім. І. Багряного у facebook до Дня Європи в Україні розмістила книжкову виставку, на якій представлена література Польщі, нашої найближчої західної сусідки:

https://www.facebook.com/bagrianylib/videos/801002943888742

Бібліотека «Преображенська» пропонує виставку книг до Дня пам’яті жертв політичних репресій «Розп’ятими долями болить Україна»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_16.html

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *