Тиждень 17-23 травня

Тиждень 17-23 травня видався насиченим на бібліоподії, зумовлені вшануванням пам’яті жертв політичних репресій, згадками про початок німецько-радянської війни та депортації кримських татар у 1944 р; святкуванням Дня Музеїв і Дня Вишиванки, відзначенням Дня слов’янської писемності і культури, Дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, а також іншими цікавими приводами. На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки та сторінках інших бібліотек у facebook відбулося близько 10 онлайн-зустрічей, з якими Ви можете ознайомится нижче.

Підліток-зрілість: вікова психологія

17 травня у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар Вікторії Дівоньки, тренерки з м’яких навичок, коуча, методологині освітніх програм. Це друга зустріч щодо вікової психології, і присвячена вона етапу дорослішання людини та переходу її у зрілість. Найхарактернішими кризами становлення є вікові кризи, що вважаються нормативними, тобто необхідними для нормального процесу становлення особистості. Для вікових криз властиві чималі якісні зміни, що відбуваються у психології людини.

Фахівчиня детально зупинилася на таких вікових періодах психологічного і фізіологічного розвитку особистості: рання дорослість (20-25 років), середня дорослість (29-40 років), пізня дорослість (40-55), передпенсійний вік (55-65), зрілість або старість (70+), та детально розповіла про особливості кожного вікового періоду особистості, характеризуючи вікові кризи, притаманні тому чи іншому періоду. Особливо Вікторія Дівонька наголосила на тому, що криза – це не щось екстраординарне і незвичайне, а природній процес переходу від однієї вікової категорії до наступної. І щоб особистість була гармонійною й цільною, треба грамотно і правильно проживати періоди криз самому або звертатися до фахівців, які допоможуть пройти шлях криз м’яко і без ускладнень.

Запис етеру: https://fb.watch/5HI51WSts-/

 


Онлайн-презентація роману Міли Іванцової «Намальовані люди»

18 травня відбулася онлайн-презентація роману знаної української письменниці Міли Іванцової «Намальовані люди», робота над яким тривала 6 років. У романі йдеться про Київ та його мешканців буремної зими 2013-2014, про Революцію Гідності, побачену різними людьми з різних позицій, про дружбу та щирість, про байдужість та злість, про гідність та самопожертву та про Любов. Роман розповідає про звичайних людей, поставлених у незвичайні обставини. Про Майдан та антимайдан, про небайдужих, які постали проти злочинної влади за людську гідність, про силовиків, поглядом з іншого боку барикад, про тих, кого взагалі не торкнулося. Про художників та медиків, підприємців і студентів. Про чоловіків та жінок, підлітків та літніх людей – українців і не тільки. Про кохання, силу духу, взаємопідтримку, самопожертву, людяність і любов у широкому сенсі цього слова. І, звісно, про Київ, буремний та буденний. В романі є вигадані персонажі, але змальовуються і реальні люди – Марія Матвіїїв – медсестра, що була на Майдані в той час, та Левко Скоп – художник-іконописець.

Окремо авторка розповіла про художника-ілюстратора, про роботу над створенням ілюстрацій і обкладинки роману. Тепла, цікава і насичена зустріч побудувалася у вигляді діалогу авторки з її читачами.

Запис етеру: https://fb.watch/5HIMXF2HCi/ 


 

Кримські татари. Депортація. Історичні передумови

19 травня, до Дня пам’яті депортації кримських татар, відбулася історико-просвітницька лекція історикині, кандидатки історичних наук, викладачки Олеся Жданович «Кримські татари. Депортація. Історичні передумови».

Лекторка зробила екскурс в історію Криму, цікаво розповідаючи й торкаючись археології та розкрила такі питання. Як і коли виник народ «кримські татари»? В результаті чого цей народ оселився в Криму? Які події передували цьому? Як жилося корінним мешканцям Криму в різні часи? З чого почалася депортація цього народу, який звинуватили в колаборації? Який привід придумала радянська влада, щоб обґрунтувати жахливий акт депортації? Як проходила сама депортація? Цікава й пізнавальна лекція буде цікавою не тільки тим, хто любить історію, а й кожному, хто не байдужий до долі репресованих народів.

Запис етеру: https://fb.watch/5HCHGzfv8n/


 

Мовний бренд КНЕУ

19 травня відбулася онлайн-зустріч із кафедрою бізнес-лінгвістики КНЕУ під назвою “Мовний бренд КНЕУ”, орієнтована на тих, хто цікавиться лінгвістикою як явищем або прагне зорієнтуватися у майбутній професійній сфері. Гостями етеру були: Козловська Лариса – завідувач кафедри, доцент, кандидат філологічних наук; Кумейко Тетяна – доцент, кандидат філологічних наук; Краснопольська Наталія – доцент, кандидат філологічних наук; Лісняк Наталія – доцент, кандидат філологічних наук; Ковтунець Оксана кандидат філологічних наук, доцент.

Сучасним пріоритетом роботи колективу кафедри бізнес-лінгвістики є формування високої мовної компетенції майбутніх економістів та фахівців інших галузей, конкурентоспроможних на вітчизняному та міжнародному ринках праці. У наукових дослідженнях викладачів представлено оригінальні авторські концепції українського художнього та професійного економічного дискурсів, що враховують національний і кроскультурний компоненти. Викладачі кафедри представили курси, які вони читають в університеті і які дозволяють володіти українською мовою на всіх рівнях комунікації: в бізнесі, в культурі, в житті. І бути високоосвіченим фахівцем. Українським фахівцем.

Серйозним викликом сучасного світу є національна самоідентифікація. Важливим фактором є володіння українською мовою. У КНЕУ виховують справжніх фахівців-економістів, які володіють українською мовою і є національно свідомими громадянами України.

Запис етеру: https://fb.watch/5HFRqV7mED/


 

Козацька Україна та Османська імперія: протистояння та взаємодія

19 травня під час історико-просвітницької лекції “Козацька Україна та Османська імперія: протистояння та взаємодія” ми продовжили спілкування про Козацьку Україну на міжнародній арені у рамках серії зустрічей із українським істориком, громадським діячем, геополітиком, культурологом, краєзнавцем, доктором історичних наук, провідним науковим співробітником Інституту історії України НАН України, директором Науково-дослідного інституту козацтва імені Степана Бандери, членом наглядової ради Музею Тарасом Чухлібом. Такі лекції й зустрічі дуже корисні й цікаві. Тарас Чухліб зауважив, що багато українців, які не є істориками, але люблять історію України і хочуть дізнаватися багато нового, спілкуючись і слухаючи лекції фахових істориків.

Онлайн-лекцію було побудовано на основі книги Тараса Чухліба “Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500-1700 рр.”, виданої Видавничим домом “Києво-Могилянська академія”. Це досить велика, гарно ілюстрована цікава книга, яка показує історію величної Османської імперії, про її походи на Європу. Книга охоплює досить великий період 1500-1700 рр. й досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави в європейсько-османських війнах. У книжці відображено важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. Увагу звернено не тільки на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом цього періоду. Як починалася експансія Османської імперії на захід? Хто став на шляху цієї потужної армії? На ці та багато інших питань розповів Тарас Чухліб і про це розповідає його історичне дослідження.

Запис етеру: https://fb.watch/5HFtf-LMOD/


 

Основні поради як кинути курити

20 травня відбулася онлайн-зустріч із фахівцями зі здорового способу життя Отто Стойкою та Іриною Цісар «Основні поради як кинути курити», приурочена до Всесвітнього дня без тютюну, Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопалінням (World No-Tobacco Day); проводиться Публічними бібліотеками Солом’янки спільно з Київським міським центром громадського здоров’я та Київським міським центром соціальних служб.

Фахівці розповіли про шкідливість куріння не тільки класичних цигарок, а й нових засобів для куріння – електронних сигарет та інших пристроїв. Насправді, куріння – це надзвичайно велика проблема не тільки в Україні, а й у всьому світі. Усі знають, що це шкідливо, але все більше зростає кількість людей, які підпадають під вплив цієї поганої й шкідливої звички. Чому діти починають курити? У якому віці це трапляється найчастіше і чому? Чому батьки є основним прикладом для дитини в курінні? Які мотивації виникають для куріння? Як формується залежність? Що відбувається в організмі людини, коли вона курить? Які засоби допомагають кинути курити? Які медичні й психологічні засоби покликані допомогти кинути курити? Як знайти мотивацію для того, щоб кинути курити? Чим замінити психологічну прив’язку до куріння? На ці та багато інших цікавих і злободенних питань стосовно куріння відповіли фахівці.

Запис етеру: https://fb.watch/5HG9Yemxjd/


Подорожуймо Україною цікаво

21 травня ми мали насолоду долучитися до просвітницької онлайн-зустрічі “Подорожуймо Україною цікаво”, під час якої дізналися багато цікавого про одноденні тури, цікаві місця, що можна відвідати в межах 1 дня. Нашим онлайн-гідом була Оксана Шинкаренко, засновниця туристичної спільноти “Драйвовий равлик” і школи супроводжуючих гідів. Усіх, хто полюбляє екскурсії, подорожі, квести, запрошуємо переглянути онлайн-зустріч у відеозаписі.

Запис етеру: https://fb.watch/5HH33guI5Y/

Публічні бібліотеки Солом’янки окрім корисних і цікавих онлайн-зустрічей підготували і провели для своїх шанувальників наступні просвітницькі та інформаційні заходи, а також порекомендували книжкові новинки. Тож знайомимося детальніше:


Закодовані вишиті імена

19 травня Бібліотека ім. М. Реріха на своїй сторінці у facebook до Дня вишиванки провела онлайн-зустріч з вишивальницею, кандидатом технічних наук, доцентом Світланою Королюк, що була організована для вишивальниць-кравчинь Київського професійного училища швейного та перукарського мистецтва. Юні майстрині дізналися про особливості візерунків вишивки, в яких зашифрована інформація. Під час зустрічі була презентована книга Володимира Підгірняка «Бродівське письмо»

Запис етеру: https://www.facebook.com/rerikh.library/videos/530851031419686

 

Онлайн-зустріч із Дмитром Завражним

20 травня у групі Бібліотеки з питань мистецтв ім. М. Бажана відбулася онлайн-зустріч із Дмитром Завражним, громадським активістом, волонтером, автожурналістом, головою благодійного фонду «Наш дім», Головою бюджетної комісії громадської ради при міськраді м. Кропивницький – у Бібліотеці з питань мистецтв імені М. Бажана
Запис етеру:  https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1563662510491979 


 

17 травня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – інформування «Жертви червоного терору»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_17.html

У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: Історію пишемо самі» – інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Янки Купали»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/05/blog-post_17.html

Центральна бібліотека Солом’янкиу facebook:

 • інформує, що ЦРБ на Освіти 14,а, Педагогічний музей України та YouTube проєкт «RoomBoomBook» оголошують про відкритий творчий конкурс «Новодавні казки»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/187481753237708

 • проводить інформування про День пам’яті жертв політичних репресій в Україні та про літературні джерела, в яких відображена тема пам’яті жертв політичних репресій в Україні:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2072873466188586/

 • до Дня пульмонолога в Україні висловлює вдячність лікарям-пульмонологам, які на “ковідній” передовій боронять Україну та світ від пандемійного лиха:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2072852002857399/

Бібліотека ім. М. Реріха на youtube-каналі: галерея бібліотеки «АРТ-Rerikh» представляє художню виставку «Зі смаком». Про напої, які є невід’ємною частиною нашого життя!:

https://www.youtube.com/watch?v=kMp7ZIl2VI4

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – інформування до Дня пам’яті трагедії депортації кримськотатарського народу «Арабатська трагедія кримських татар»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_17.html

У блозі бібліотеки ім. М. Лермонтова – інформування:«Емський указ: історія про заборону української мови». «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості» (Іван Огієнко)

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_17.html

У бібліотеці «Соломя’нська» – інформування: «Країни. Музеї. Колекції»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_17.html

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • в instagram – новий веселий роман для дітей «Велика втеча дідуся» від автора Девіда Вольямса:

https://www.instagram.com/p/CO-dIyiHzWR/?igshid=1c7xmqhug1lp9&fbclid=IwAR0UHzBtdiWhbaJ5zK_gPSG1kYcFeQUyfvpEuvGiAKxNBGnfwfdszvlpvuY

 • у facebook – інформування: маленький Назарчик впевнений: головне – хотіти читати! Тому навіть непосидючість та ніжки, які постійно хочуть кудись бігти, не стають на заваді до читання. Адже читати та слухати, як читають батьки, – це так цікаво! Від цього просто неможливо відмовитися. Дивіться відео! Читайте! Діліться та радьте іншим!:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/461963748234981


 

18 травня

У блозі ЦБС«Солом’янка бібліотечна» – до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника в бібліотеках Солом’янки відбувся загальносистемний літературно-мистецький марафон «Василь Стефаник: «Як безумний, бреду хмарою своєю фантазії»:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – вікторина «Київський фунікулер»http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_45.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • пропонує До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу переглянути фільм «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2076250525850880/

 • інформування – «Мустафа Джемілєв. Незламний» – книга життя і спогадів одного з найяскравіших представників кримськотатарського народу, який продовжує свою діяльність до цього дня:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні у пресі:

 • «Деловая столица» – «У Німеччині екологи позиваються через дозвіл на добудову «Північного потоку-2»: екологи з німецької природоохоронної організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) заявили про намір оскаржити рішення Федерального відомства по судноплавству і гідрографії (BSH), яке дозволило прокласти ще частину російського газопроводу «Північний потік-2»:

https://www.dsnews.ua/ukr/world/u-nimechchini-ekologi-pozivayutsya-cherez-dozvil-…

 • «День» – «Україна робить усе, щоб повернути Крим: Президент України Володимир Зеленський у День боротьби за права кримськотатарського народу нагадав, що українська сторона робить усе можливе для захисту прав жителів окупованого Криму та повернення півострова»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/180521-ukrayina-robyt-use-shchob-povernuty-krym…

 • «Україна молода» – «Степанов веде власну політичну гру: про таку політичну поведінку міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який 14 травня подав у відставку, заявив глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157198/?fbclid=IwAR1K_VyT_ui8ioAzSjk…

 • «КП в Украине» – «Валерий Пригорницкий. Ребров может возглавить команду Чигринского и Шахова: украинский специалист получил предложение из Греции»:

https://kp.ua/sport/696041-rebrov-mozhet-vozghlavyt-komandu-chyhrynskoho-y…

 • «Урядовий кур’єр» – «Володимир Колюбакін. Чому дорожчає продовольство? Аналітики міжнародних ринків наголошують, що зростання цін на аграрну продукцію є глобальною тенденцією, яка зумовлена об’єктивними причинами»:

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/chomu-dorozhchaye-prodovolstvo/

 • «Голос України» – «Дмитро Разумков: «Ми маємо працювати над тим, щоб якість шкільного навчання в містах та селах була однаково високою»:

http://www.golos.com.ua/article/346038?fbclid…

Бібліотека ім. М. Реріха:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

 • у facebook – незвичайна, цікава книга про галереї!:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462…

Бібліотека ім. М. Лермонтова інформує про співака, народного артиста України Фемія Мустафаєва. «Українське серце Фемія Мустафаєва»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

Бібліотека ім. О. Гончара підготувала і провела вікторину «Європейські столиці»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

  

У бібліотеці ім. О. Довженка до Міжнародного дня музеїв віртуальна експозиція найвідоміших і найцікавіших музеїв світу:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

У блозі бібліотеки №11:

 • інформування: депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

 • вікторина до Міжнародного дня музеїв «У світі культури, у світі музеїв»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_42.html

Бібліотека №13:

 • у facebook вітає всіх з Днем музеїв і пропонує онлайн-екскурсію музейними експонатами бібліотек Солом’янки:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/320230739498194

 • у блозі – відеовиставка-реквієм «Журлива пісня Криму». До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html    

У бібліотеці «Солом’янська» історичні цікавинки до Міжнародного дня музеїв:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

У бібліотеці ім. І. Багряного «Таємниці музейної скарбниці». Інтерактивна мандрівка до Міжнародного дня музеїв:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1030

Бібліотека ім. І. Багряного на інтернет-сторінці genial.ly пропонує інтерактивну мандрівку найцікавішими музеями Європи:

https://view.genial.ly/60a378dd7b4f580d3a516d9d/interactive-content-basic-quiz

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook:

 • підготувала невеличкий відео-мікс про цікаві та видатні музеї України!:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/4232713956751871

 • провела онлайн майстер-клас «Казкове малювання», використавши пізнавально-ігрове видання для дітей та батьків «Яблунька», де цього разу – виготовлення плазуна-гіганта Анаконди:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/382075433068895

Бібліотека «Преображенська» у Міжнародний день музеїв пропонує читачам здійснити історико-мистецьку подорож музеями світу, щоб познайомитися з різноманітними експонатами, які відчинять вікно у давні часи і далекі місця. Допоможе у цьому книга Джо Нельсона «Історіум», видавництво Старого Лева, 2018 р.: 

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

У бібліотеці ім. О Донченка – віртуальна книжкова виставка «Музеї столиці України»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html

У бібліотеці №15 – інформування на тему: «Музеї – оберіги вічності».У бібліотеці створено добірку книжок «Музеї – оберіги вічності»:

https://babylib.blogspot.com/2021/05/blog-post_18.html


 

19 травня

У блозі ЦРБ «Соломянка – ПДГ» повідомлення про вихід чергового випуску інформаційно-аналітичного журналу «Стратегія сталого розвитку України – 2030» №24, 2021:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/2030-24-2021.html

У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: Історію пишемо самі» – інформування «Новий мурал у Солом’янському районі»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html

Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування про те, що розквітла бузкова Алея Небесної Сотні, що на Відрадному, яку 7 років тому було висаджено бібліотекарями:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/922602558527065

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні у пресі:

 • «Деловая столица» – «Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради подання на призначення на вакантні посади глав Мінекономіки та Мінінфраструктури»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/shmigal-vnis-u-radu-podannya-na-priznachennya…

 • «День» – «18 травня в межах візиту до України прем’єр-міністерка Естонської Республіки пані Кая Каллас, надзвичайний і повноважний посол Естонської Республіки пан Каймо Кууск відвідали район проведення ООС»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/190521-premyer-ministr-estoniyi-vidvidala-luganshchynu…

 • «Україна молода» – «Людмила Нікітенко: «На заправках Черкащини можна знайти буклети про туристичні магніти краю: на Черкащині ді­джиталізовують туристичні місця»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157235/?fbclid…

 • «КП в Украине» – «Татьяна Нечет: «Закарпатье ждут ливни и жуткий ветер: осадки же и грозы периодически будут по всей Украине»:

https://kp.ua/life/696144-zakarpate-zhdut-lyvny-y-zhutkyi-veter…

 • «Урядовий кур’єр» – «Щасливий дім той, де багато дітей: «Урядовий кур’єр» продовжує знайомити читачів із відповідями фахівців Мінсоцполітики на запитання щодо прав українців, які потребують соціальної підтримки»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-18/94_6962.pdf…

 • «Голос України» – «Владислав Леошко: «Медицина на передовій: за покликом серця»:

http://www.golos.com.ua/article/346086?fbclid…

 • «Літературна Україна» «Міністерство оборони України оголошує конкурс на здобуття премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в 2021 році»:

https://litukraina.com.ua/2021/05/18/premija-imeni-bogdana-hmelnickogo/…

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – інформування: Решетилівська «Соломія» –збереження народних традицій. З метою збереження традицій народного ремесла, технологія  вишивки «білим по білому» в селі Решетилівка в 2018 році була внесена до національного списку переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України й номінувалася на включення до списку ЮНЕСКО:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blogpost_19.html

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформує про те, що котрий рік поспіль є співорганізатором Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи»:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1563115987213298&set=pcb.1214974635599095

Бібліотека ім. М. Лермонтова до Дня вишиванки провела відеочитання «Вишиванка: мода назавжди!»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html

Бібліотека ім. О. Гончара – «Одягну я зранку білу вишиванку». Майстерклас ліплення з глини від Наталі Бойко; караван вражень:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html

У блозі бібліотеки ім. О. Довженкахвилинка сучасної української поезії: «Спи. Я тебе стерегтиму» від авторки Катерини Бабкіної:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html

Бібліотека №11 до Дня вишиванки бібліотекарі провели майстерклас із вихованцями дитячого садка з виготовлення плаття – вишиванки:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html

Бібліотека №13:

 • у блозі – книжкова виставка «День Європи – модель мирної співпраці»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_19.html  

 • на youtube-каналі – віртуальна виставка тюльпанів:

https://www.youtube.com/watch?v=nPWg-_2stjE

У бібліотеці ім. І. Багряного – інформування: «Плекаймо європейські цінності»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1031

Бібліотека №15 у wordwall пропонує відповідники «Топ символи української вишиванки»:

https://wordwall.net/uk/resource/16359484/%d1%82%d0%be%d0%bf…


 

20 травня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування: в День вишиванки відкриває двері етно-майстерня «На Освіти – творчо» з виготовлення подарункових сувенірів (вишиті картини, автентичні ляльки-мотанки, авторські листівки, витинанки), створених руками наших бібліотечних майстринь!:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.1019331431542800/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні у пресі:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/ukrzaliznycya-zapuskaet-kurortnyy-poezd…

 • «День» «Верховна Рада призначила головного санітарного лікаря Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров’я»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/200521-rada-pryznachyla-viktora-lyashka-ministrom…

 • «Україна молода» – «Україна відзначає вже 15-й раз День вишиванки: День вишиванки-2021 присвячується музиці й довкіллю»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157276/?fbclid…

 • «КП в Украине» – «Елена Галаджий: «Что за два года успел президент: 20 мая Владимир Зеленский отмечает вторую годовщину пребывания на посту главы государства»:

https://2-goda-prezidentstva-zelenskogo.kp.ua/?fbclid…

 • «Урядовий кур’єр» – «Вікторія Власенко: «Українська делегація провела переговори в НАТО та ЄС: цими днями у Брюсселі з робочим візитом перебуває урядова делегація на чолі з віце прем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-19/95_6963.pdf…

 • «Голос України» –«Іван Терещенко:«Кая Каллас: «Естонія продовжить підтримувати Україну через свої проекти»:

http://www.golos.com.ua/article/346210?fbclid…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя в рамках Всеукраїнських змагань з безпеки дорожнього руху спільно зі школою № 64 – учасницею Марафону, провели тематичну просвітницько-навчальну зустріч з мешканцями району: 

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

У бібліотеці ім. О. Гончара:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_85.html

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

 • відео-інформування на тему: «Два кольори мої, два кольори»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

У бібліотеці №11 на youtube-каналі – відеоказка «Бджілка Майя шукає родичів». Адже сьогодні, за ініціативою ООН, відзначається Всесвітній день бджіл. Ініціатором виступила Словенія, яка й запропонувала, щоб цей день відзначався у травні, коли медоносні бджоли у Північній півкулі є найбільш активними, а потреба в запиленні є найвищою:

https://www.youtube.com/watch?v=x8YjyanJq1s

Бібліотека №13 до Всесвітнього дня вишиванки підготувала виставку-свято «Диво-голка»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_82.html 

Бібліотека №13 у facebook запрошує 25 травня на творчий концерт музиканта, виконавця авторських пісень Ігоря Якубовського – «Вічна енергетика Тарасового слова», присвячений дню перепоховання Тараса Шевченка. Відбудеться захід в Центральній бібліотеці Солом’янки, що на Освіти 14.а о 16.00:

https://www.facebook.com/events/752776918728972/?ref=newsfeed

Бібліотека «Солом’янська» у facebook:

 • вітає із Всесвітнім днем вишиванки і інформує, що 15 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/525932168436361

 • Френк Раян у своїй книзі «Вірусосфера» відкриває дуже дивний і таємничий світ вірусів, розкриває важливість цих органічних форм для життя та біосфери, бо віруси становлять невіддільну частину еволюції життя на Землі:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3918191488250179

Бібліотека ім. І. Світличного пропонує урок народознавства, з якого ви дізнаєтеся про виготовлення сорочки: «Традиції вишивок різних регіонів України»

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала:

 • пропонує здійснити віртуальний екскурс «Вишиванка – сакральна абетка українського народу»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

 • вітає з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – зі святом вишиванки!:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_82.html

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook інформує про те, що сьогодні до бібліотеки завітали школярі, які з великим захопленням слухали про книжки, бібліотеку та вишиванку:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/pcb.299459968380170/299459821713518/

У бібліотеці ім. І. Багряного – інформування про прямі переходи і круті повороти. Дорожня азбука:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1032

Бібліотека «Преображенська» у Всесвітній день вишиванки пропонує здійснити краєзнавчу подорож та дізнатися трішки більше про невід’ємний атрибут українського народу – вишиту сорочку:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_20.html

Бібліотека №15 у facebook:

 • відеочитання – легенди про вишиванку «Чарівна сорочка»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/222299076324428

 • інформування – «Коти-вояки» відкривають читачам дивовижний світ фентезі, сповнений небезпечних і захоплюючих пригод:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/307070100924229

 • інформування: Українська вишивка – перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/…


 

21 травня

У блозі ЦБС «Солом’янка бібліотечна»інформування щодо надання послуг внутрішньо переміщеним особам з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в травні 2021 року:

http://olga-solom.blogspot.com/2021/05/2021.html

У блозі ЦБС патріотичного спрямування «Ми сильні» – інформування: 8 травня 2021 року за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики відбулася презентація мультимедійного курсу «Сучасна українська мова»:

https://solomlib.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/9-2021_21.html

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/9-2021.html

 • інформування – нові правила отримання житлових субсидій:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html

Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook з нагоди Дня вишиванки – музичне онлайн-свято від Бібліопідвальчика на Відрадному:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/923101861810468

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформує про те, що 21 травня народився Георгій Гонгадзе (1969 – 2000), український опозиційний журналіст і громадський діяч грузинського походження, відомий своїми критичними антивладними виступами:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2078611355614797/

 • інформування – у французькому місті Турі 20 травня 1799 року народився письменник Оноре де Бальзак:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського»у facebook:

Сьогодні у пресі:

«Деловая столица»:

 • «Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов представив колективу міністерства інфраструктури України його нового голову Олександра Кубракова»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/nemchinov-poznakomil-kubrakova-s-podchinennymi-…

 • «Євробачення-2021: повний список учасників фіналу»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/yevrobachennya-2021-povniy-spisok-uchasnikiv-fin…

«День»:

 • «Марія ЧадюкПодарунок до свята: 22 – 23 травня відбудуться презентації болгаромовного видання «Сестра моя, Софія…» в Одесі та Ізмаїлі»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/podarunok-do-svyata…

 • «Латвія продовжить підтримувати Україну на міжнародних майданчиках – Cпікер Сейму»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/190521-latviyaprodovzhytpidtrymuvatyukrayinu

«Україна молода»:

 • «Наталя Нападовська: «Королі бензоколонок: що відбувається з цінами на пальне і чого чекати далі:

https://umoloda.kyiv.ua/number/3729/159/157286/…

 • «Байден і Путін можуть обговорити Україну поза межами маркерів Києва – Зеленський»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157292/…

«КП в Украине»:

 • «Татьяна Нечет: «Президент Украины с супругой приняли участие в награждении лауреатов Шевченковской премии-2021: каждый победитель получит по 240 тысяч гривен»:

https://kp.ua/culture/696381-prezydent-ukrayny-s-supruhoi-prynialy-uchastye…

 • «Кто прошел в гранд-финал «Евровидения 2021»: названа вторая десятка финалистов»:

https://kp.ua/culture/696363-kto-proshel-v-hrand-fynal-evrovydenyia-2021…

 • «Урядовий кур’єр» – «Україна підніметься на висоту потужних держав світу: Глава держави три години звітував про зроблене за два роки»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-20/96_6964.pdf…

 • «Голос України» – «Сергій Лавренюк: «Верховна Рада призначила трьох членів Кабінету Міністрів: пленарне засідання Верховної Ради України 20 травня 2021 року»:

http://www.golos.com.ua/article/346262?fbclid=IwAR17KkmqtpbTjoeqWg0YBmGx0A81…

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook – «Вишиваний код нації». У цей барвистий святковий день пропонує прогулятися Києвом:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/607366400220085

Бібліотека ім. О. Довженка пропонує книгу дня: «Іван і Феба» лауреатки Шевченківської премії Оксани Луцишиної:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html

У бібліотеці №11 – інформування: сьогодні святкуємо День культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, заснований на засадах резолюції ООН, згідно з якою повага до культурного різноманіття, всебічний розвиток людства і захист прав людини доповнюють один одного:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html

У блозі бібліотеки №11 – «Палітра культур». До Всесвітнього дня культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html 

У бібліотеці №13:

 • музичне онлайн свято до Всесвітнього дня вишиванки «Підберу ниточок на яскравий рушничок»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_29.html

 • до Дня слов’янської писемності і культури історична відеопанорама «Свято духовної краси»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_59.html

Бібліотека №13 у facebook інформує, що біля скульптури «Юність» у парку «Відрадний», з’явилася чудова квіткова композиція, яку створили для відвідувачів майстри своєї справи – працівники КП УЗН Солом’янського району:

https://www.facebook.com/groups/ILoveVidradniy/permalink/2902611520013988/

Бібліотека «Солом’янська» у facebook пропонує книгу-дослідження

Зінаїди Васіної «Українське народне вбрання» про унікальну красу і різноманітність вишитого українського одягу, його практичність і особливості крою національного вбрання:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/486052186054303

Бібліотека ім. І. Світличного – у рубриці недільні читання казка «Живбув пес». За мотивами української народної казки «Сірко»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала з учнями 3 класу школи № 310 у День вишиванки дізналися багато цікавих фактів про вишиванку й особливості вишиванок кожного регіону України, послухали  легенду, переглянули презентацію «Вишиванка – сакральна абетка українського народу» та познайомилися з народознавчим куточком «Покуття»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html

          У бібліотеці ім. О. Донченка – година інформації на тему: «Вишиванка – спадок нації», що пройшла з учнями 5-Б класу ліцею «КПІ»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_21.html


 

22 травня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • для наших маленьких друзів підготувала українську народну казочку «Лисичка та журавель»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/521583779019395

 • на майстер-класі пропонує зв’язати рамочку для фотографій «Гусінь»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/3937226669699799

Бібліотека ім. М. Лермонтова підготувала інформаційний допис до Всесвітнього дня черепахи – щорічного свята, яке відзначається 23 травня:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_22.html


 

23 травня

Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у блозі – інформування:«Ідентичність. Історія. Мова». Історичний маркер до 145 років видання Емського указу російського уряду про заборону української мови і письменства:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_23.html

 • на youtube-каналі – авторська художня виставка «Зі смаком!»:

https://www.youtube.com/watch?v=ZatHQjhmcXw

Бібліотека «Солом’янська» – інформує «Овочі, ягоди та фрукти – корисні продукти»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blogpost_23.html

Бібліотека ім. О.Новікова-Прибоя:

 • у блозі – інформування:Іван  Верхратський – український галицький натураліст, педагог, письменник, мовознавець, громадський діяч, дослідник мови та фольклору лемків. Автор 200 друкованих видань. Збирав колекції комах, гербарії та народні назви рослин, звірів, птахів, риб, комах:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blogpost_23.html

 • у facebook – роман «Рефлекс медузи» (Роксолана Сьома):

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/photos/pcb.2930538180606006/2930538047272686/

 • у блозі – роман Юлії Кубай «Ідеальність»:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_8.html

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook:

 • інформування до Дня Києва! «Велич кожного краю – в людях»:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1565717523619811

 • інформує, що 23 травня – День щасливої монетки:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1557595827765314&set=gm.1210087216087837

 • інформування: 21 травня відзначають День культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=549263559396011&set=gm.1216058662157359

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – інформаційна сторінка «Ці загадкові письмена», присвячена візантійським просвітителям Кирилу і Мефодію:

https://librarylermontova.blogspot.com/2021/05/blogpost_23.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі – інформування:«23 травня День Героїв»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/23_23.html

 • у facebook – гід, краєзнавець, києвознавець, історик – Сергій Кардаш запрошує першого червня о 16.00 на краєзнавчу екскурсію Караваєвими Дачами. Деталі можна дізнатися за посиланням:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/photos/a.318257125249571/1088897668185509/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *