Тиждень 24-30 травня

Бібліотеки напередодні Дня Києва були особливо активними та натхненними! На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбувалися онлайн-зустрічі, у бібліотеках готувалися до свята столиці та висвітлювали книжкові події та дати тижня

 

В’ячеслав Зайцев про оборону ДАПу

26 травня 2014 року розпочалися бої за Донецький аеропорт, що тривали 242 дні. Бої за Донецький аеропорт, особливо у вересні 2014 — січні 2015 року, стали одними з найзапекліших у сучасній російсько-українській війні. Оборона ДАПу — символ героїчного спротиву простих громадян України — наших батьків, братів, синів і друзів, значно більшим силам східного агресора. З думкою про це та на вшанування пам’яті про полеглих українських воїнів-оборонців Донецького аеропорту 26 травня відбулася онлайн-зустріч із безпосереднім учасником тих подій В’ячеславом Зайцевим. Боєць 79-ї аеромобільної бригади В’ячеслав Зайцев (позивний «Хортиця») розповів про свою участь у війні, про свій бойовий шлях, про поранення та нагороди, про страшні втрати на війні, про справжні цінності, які переосмислюються, коли проходиш крізь пекло війни, про цінність мирного життя, за яке воювали й воюють наші хлопці. По-чоловічому стримано пан В’ячеслав розповів про оборону Донецького аеропорту. На його глибоке переконання, початок оборони ДАПу в цій війні був поворотним пунктом, а сама оборона переламною. Ця битва змінила хід війни.

Зустріч запам’ятається надовго, адже наш гість — науковець, що вивчає історію козаччини на острові Хортиця, археолог та харизматичний промовець. Під час етеру згадували про документальну стрічку «Добровольці Божої чоти», у якому є кадри і про оборонців Донецького аеропорту.

Запис етеру: https://fb.watch/5T468ma5R9/

Фільм у мережі: https://www.youtube.com/watch?v=xB_-xU8IJnU


 

Кібербезпека в особистому Internet-просторі

26 травня відбулося онлайн-заняття із викладачами та курсантами Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» «Кібербезпека в особистому Internet-просторі».

Кібербезпека — це процес застосування заходів безпеки з метою забезпечення конфіденційності, цілісності та доступності даних. Кібербезпека включає в себе захист інформації, але не обмежується лише нею. Це захист від вірусів, хакерських атак, підробки даних, які можуть не тільки видалити/вкрасти дані, але і вплинути на роботу і продуктивність співробітників, використовувати інформацію проти людини або структури, а також зупинити виробництво. Потреба в особистій кібербезпеці буде все зростати, тому що чим далі, тим більше ми «зростаємось» із нашими гаджетами. Кібербезпека відповідає за захист конфіденційної інформації та взаємодію з нею при користуванні будь-яким пристроєм. Разом з розвитком технологій, штучного інтелекту, інформаційних систем, розвивається також і їх «темна» сторона – кібератаки й «віруси». Комп’ютерні «віруси», як і біологічні, теж мутують і розвиваються.

Що таке шкідливий контент? Які верстви населення найбільш вразливі? Що ви знаєте про самозахист у мережі? Які небезпеки і загрози на нас чигають у кіберпросторі? Як протидіяти цьому явищу? Про це і багато іншого — у нашому етері!

Запис етеру: https://fb.watch/5T421nqIWp/


 

Цікаво про спорт і не тільки

27 травня відбулася онлайн-зустріч із людиною, залюбленою в спорт, — Артемом Лобановим. Наш гість та промовець — видавець, книжковий менеджер і людина, що дуже любить спорт, — активний, експресивний і позитивний. Артем Лобанов не тільки любить спорт, він майстерно й цікаво про нього розповідає. І слухаючи його, ловиш себе на думці: «А спорт — це не нудно, а класно й цікаво!»

Розмову розпочали з вражень про футбольний матч цьогорічної Ліги Європи — між командами «Вільярреал» — «Манчестер Юнайтед». Завзятий спортсмен розповів про футбольні новини України й світу.  Однією з прихильностей Артема Лобанова є пінг-понг. Про історію, сьогодення, особливості цього динамічного виду спорту також цікаво й захопливо розповів сьогоднішній гость. А також дав декілька слушних і корисних порад для тих, хто волів би займатися пінг-понгом. Пан Артем порадив читачам книги про спорт, про відомих спортсменів, які варто прочитати не тільки дорослим, а й дітям — для того, щоб зацікавити їх читати і ставати якщо не професійними спортсменами, то хоча б прихильниками фізкультури і здорового способу життя. А наприкінці розмови Артем запропонував глядачам взяти участь у цікавому розіграші, поставивши декілька питань про пінг-понг. Було цікаво, пізнавально й жваво!

Запис етеру: https://fb.watch/5T3Z3dZkV9/


 

Леся Геник: «Коронована весна»

27 травня відбулася онлайн-зустріч із поетесою Лесею Геник та онлайн-презентація її поетичної збірки «Коронована весна». Леся Геник — науковець за фахом і відома прикарпатська поетеса, авторка трьох поетичних збірок — «Від душі до душі» (2012 р.), «Полинова ріка» (2015 р.) та «Коронована весна» (2021 р.), яка живе й працює в м. Івано-Франківську. Тематика поезій широка  — від любовної і пейзажної лірики до глибокої філософської і громадянської лірики.

Поетеса розповіла як народжувалася, укладалася й виходила в світ її книга «Коронована весна». Своєрідність збірки в тому, що вона створена в тяжкий час, коли чимало наших співвітчизників, у тому числі й авторка цього унікального видання, опинилися «на скаженій коронавірусній гойдалці світу». Впродовж кількох місяців тривала боротьба з хворобою, яка впиналася в легені, перетискала горло. До знемоги бракувало повітря. Але була рятівна дихальна маска і стіни, які поетеса списала очима вздовж і впоперек. Вірші Лесі Геник здатні діагностувати і реанімувати, проводити терапію і зцілювати. Вірші авторки — то розкрилля її душі, яку вона у щирій сповіді дарує іншим з Вірою, Надією і Любов’ю і, сподіваємось, нікого не залишає байдужим. В буденних клопотах та гонитві за чимось незначним, ми забуваємо про те, що є насправді цінним і вічним. Іноді негаразди даються нам для того, щоб ми зупинилися й подумали і переосмислили деякі наші дії й думки.

Аура творчої онлайн-зустрічі з Лесею Геник була теплою й затишною від поезій, які зачитувала сама майстриня слова. Глядачі, залюблені в поезію, черпали добро, чистоту, віру, надію та любов, яких часто нам не вистачає у сучасному світі.

Запис етеру: https://fb.watch/5T3Q8GSftH/


 

Літературна прогулянка «Час київських садів» із києвознавицею Владиславою Осьмак

28 травня відбулася онлайн-екскурсія «Літературна прогулянка «Час київських садів» із києвознавицею Владиславою Осьмак. Київ називають містом-парком. Зелень, сади і парки, квітучі каштани навесні – незмінні атрибути й гордість міста. Тож у Всеукраїнський день краєзнавства і напередодні Дня Києва глядачі мали змогу прогулятися київськими пагорбами у супроводі письменників та художників, які перетворили київські сади на частину нашої культурної пам’яті.  Пані Владислава розповіла про історію київських садів, особливості ландшафту зелених зон, демонструвала багато історичних фотографій, репродукцій художників, які малювали київські парки від 1910-х років до сьогодні. Ми гуляємо парками й милуємося ними Вони є цінними з точки зору культурної історії Києва — Голосіїв, зелена зона навкруги Аскольдової могили, Китаїв, Сирецький гай, Протасві яр, Крістерова гірка, урочище Горбачиха…

Екскурсія цікава, насичена ілюстраціями й досить інформативна. Вона цікава не тільки екскурсоводам, краєзнавцям, бібліотекарям, учителям, а й всім, хто любить Київ і кому не байдужа доля й історія його зелених зон. Загалом пані Владислава проводить цікавущі екскурсії рідним містом, до яких ми й собі намріяли долучитися!

Запис етеру: https://fb.watch/5T3MyVG5p6/


 

«Лерато означає “любов”»

 25 травня Бібліотека ім. М. Реріха на своїй сторінці у facebook презентувала книгу письменниці Оксани Куценко про Африку «Лерато означає “любов”». Насправді це була неймовірна подорож Південною Африкою, мандрівниками якої були учні 3-го класу Спеціалізованої школи №149, а їхнім гідом – письменниця, яка має досвід проживання в Африці:

Запис етеру: https://www.facebook.com/rerikh.library/videos/2930679797252701

 


 

«Десять кроків Києвом»

 27 травня у бібліотеці №13 до дня столиці відбулася онлайн-презентація книжки письменниці Інни Ковальчук «Десять кроків Києвом».

 Запис етеру:  https://www.facebook.com/100023319883991/videos/926718791448775

 

А також Публічні бібліотеки Солом’янки протягом тижня запропонували своїм шанувальникам наступні заходи та книжкові новинки. Знайомтеся!

           

24 травня

У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування «Імена, з якими ми живемо. Вулиця авіаконструктора Антонова»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook інформує, що 24 травня:

 • День слов’янської писемності і культури. Відзначається в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2081243675351565/

 •         1912 року в цей день у сім’ї простого хлібороба народився Михайло Стельмах – український письменник, драматург, педагог і фольклорист:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2081153875360545/

           

 • 23 травня 1938-го року у Роттердамі агентом НКВС було вбито першого голову Проводу ОУН Євгена Коновальця:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2081151645360768/ 

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

       Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «Денис Сарбей. Нові міністри, земля з аукціонів і підсумки двох років правління Зеленського. Головні події країни 17 – 23 травня: найважливіші новини минулого тижня за версією «Ділової столиці»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/rada-smenila-sostav-kabmina-a-zelenskiy-podvel…

 • «День» – «Зеленський підписав закон про земельну децентралізацію: Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Підписання закону відбулося під час виступу на форумі «Україна 30. Земля»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/240521-zelenskyy-pidpysav-zakon-pro-zemelnu…

 • «Україна молода» – «Василь Вірастюк знову не депутат: Верховний Суд України ухвалив постанову, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 окрузі, скасувавши протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157373/?fbclid=IwAR1sBjwNQSx…

 • «Кп в Украине» – «Николай Лисицын. Зеленский подписал закон о земле прямо на трибуне форума “Украина 30”: Президент рассказал о прозрачном рынке земли и о “кадастре в смартфоне”»:

https://kp.ua/politics/696568-zelenskyi-podpysal-zakon-o-zemle…

 • «Урядовий кур’єр» – «Оксана Малолєткова. Як Україна бореться з коронавірусом: уже понад рік Україна бореться з COVID-19»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-21/97_6965.pdf…

 • «Голос України» – «Олена Горбунова. Привернули увагу законодавців США до небезпеки завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Пленарне засідання 21 травня: Верховна Рада 292 голосами ухвалила відповідну заяву»:

http://www.golos.com.ua/article/346301?fbclid…

 • «Літературна Україна» – «В Україні оголосили список проєктів для «Великої реставрації»: експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики оголосила список проєктів, що увійшли до “Великої Реставрації”»:

https://litukraina.com.ua/2021/05/23/v-ukraini-ogolosili-spisok-proiektiv…

 У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя:

 • інформування про Міріам Макебу – африканську співачку і громадську активістку відому під псевдонімом «Мама Африка»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html  

 • бібліотечний урок до Дня слов’янської писемності та культури. Про історію створення легендарними братами солунськими Кирилом і Мефодієм нової слов’янської абетки розповіла учням НРЦ №17 бібліотекарка Ірина Цимбал:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/17.html

 • інформування про нові книжкові новинки у травні:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_72.html

 • цікавий кросворд до Дня слов’янської писемності і культури!:

http://novgorodska.blogspot.com/p/blog-page_45.html

 У бібліотеці ім. М. Лермонтова – відеочитання казок Василя Сухомлинського «Котик і їжачок», «Лисиця й миша», «Як горобчики чекали сонця»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html

 Бібліотека ім. О. Гончара у facebook запрошує на відеомайстерклас із малювання і пропонує намалювати мишенят із казочки «Круть і Верть»:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/1431833730496750

 Бібліотека ім. О. Довженка пропонує книгу Лариси Брюховецької та Вікторії Котенок «Талант і гра. Українські актори театру і кіно», до якої увійшли творчі портрети 28-ми українських акторів театру і кіно, у деяких випадках доповнені особистими бесідами з ними, що з’явилися як результат спілкування в різні часи й нині стали важливими документами:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html

 У бібліотеці №11 – культурологічна година до Дня слов’янської писемності і культури «Мандрівка стежками слов’янської писемності»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html

Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – на зустріч із школярами школи №115 м. Києва завітав науковець, полярник – Олександр Савицький, який розповів про жителів водойм. Маса емоцій та шквал запитань панові Олександру. Після такої неймовірної атмосфери віриться, що діти по новому подивляться на природу і світ, що оточує нас:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html

 • у facebook – інформування: сьогодні День слов’янської писемності і культури. Щорічно 24 травня слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3930891206980207

 • у facebook – інформує, що 24 травня 1959 р. народився Ренді Сноу –американський спортсмен-візочник, перший параолімпієць, введений у Зал Олімпійської Слави США:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/2970101923225150

У бібліотеці ім. Є. Гуцала до Дня Києва – книжкова виставка «Як тебе не любити, Києве мій!»

http://libraryvershigory.blogspot.com/…/blog-post_37.html

Бібліотека ім. І. Світличного у learningapps.org запропонувала переглянути вправи із молодіжних сленгових слів та виразів:

https://learningapps.org/20239890?fbclid=IwAR3xoM4eN9GovVXEsx-…

У бібліотеці ім. І. Багряного на youtube-каналі – буктрейлер «Дике літо в Криму» від авторки Зірки Мензатюк:

https://www.youtube.com/watch?v=yQku3KJLNHk

Бібліотека «Преображенська» пропонує переглянути відеоролик, присвячений святим Кирилу та Мефодію, – апостолам слов’янства. До Дня слов’янської писемності та культури:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_24.html

Бібліотека №15 на wordwall.net пропонує перевірити свої знання у вікторині «Спадщина тисячоліть»:

https://wordwall.net/uk/resource/16543513/%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%b4


          

25 травня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – інформаційний допис «Бої за Донецький аеропорт як символ незламності та бойового духу українського війська»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформаційний допис: 25 травня у світі відзначають як Міжнародний день зниклих безвісти дітей:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2081986645277268/

 • повідомляє про те, що свій 30 день народження відсвяткував Сашко Обрій – український поет, лауреат Премії ім. Василя Симоненка, член Національної спілки письменників України (НСПУ):

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/pcb.2081984595277473/2081983698610896/

 • інформує, що Оксана Заболотняя стала власницею вишиванки, яка нещодавно розігрувалася!

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

       Сьогодні в пресі:

 • «Україна молода» – «Тарас Здоровило. Художниця-шістдесятниця Галина Севрук у Чернігові через 40 років побачила знову своє панно: до 14 червня у Чернігові можна подивитися виставку робіт учасників Першого фестивалю монументального мистецтва «Перезавантаження», який проходив у місті впродовж трьох травневих днів на п’ятьох різних локаціях, основною з яких став обласний художній музей»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157405/?fbclid=IwAR1qo6aIxc6…

 • «КП в Украине» – «Татьяна Нечет. То дожди, то солнце: прогноз погоды на неделю: синоптик рассказала, что ждет Украину с 26 по 30 июня»:

https://kp.ua/life/696676-to-dozhdy-to-solntse-prohnoz-pohody-na-nedelui…

 •  «Урядовий кур’єр» – «Оксана Малолєтова. Країна отримала земельну конституцію: Держава готується до повноцінного відкриття ринку сільськогосподарських угідь»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-24/98_6966.pdf…

http://www.golos.com.ua/article/346397?fbclid=IwAR2FpCT3iL2UhfySjNFoZKgtEDBg38G…

 Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у блозі – книжкова виставка «Донецький аеропорт: історія мужності братерства та самопожертви»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова інформує, що у «Мистецькому арсеналі»

виставковий проект «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» мав відкритися 25 березня, у День Волі в Білорусі. Однак, через посилення карантинних обмежень у місті Києві, виставка відкрилася для відвідувачів 3 травня і продовжена до 6 червня 2021 року:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

 У бібліотеці ім. О. Гончара:

 • книжкова виставка «Незабутня спадщина Кирила і Мефодія»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_52.html

 • віконна виставка дитячих малюнків «Дитячі мрії»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_94.html

У бібліотеці ім. О. Довженка – відеоролик про видатного авіаконструктора українського походження «Ігор Сікорський: геній світової авіації»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

У бібліотеці №11 – пізнавально-оглядова екскурсія «Чарівний світ книги», на яку завітали учні перших класів школи № 324. Мета – залучити учнів до читання книжок, навчити їх користуватися бібліотекою, виховувати любов до книги і дбайливого ставлення до неї:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

Бібліотека №13 у facebook інформує, що найближчими днями у Солом’янському районі пройдуть сільськогосподарські ярмарки, де жителі зможуть придбати продукти харчування майже з усіх регіонів України:

https://www.facebook.com/solorgovua/photos/a.442630742414554/6015485585129014/

У бібліотеку «Солом’янська» завітали в гості другокласники школи №115 м. Києва на зустріч із чудовою книгою Галини Кирпи «Муся та бабуся». Зворушливу історію про котика, який залишився сам на сам із навколишнім світом, та бабусю, в якої велике серце та щира душа, розповіла Саломе Енгибарян, представниця видавництва Старого Лева:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_25.html

 У бібліотеці ім. Є. Гуцала відбувся грально-навчальний урок музично-поетичного проєкту «Руханка-читанка», на який завітали чудові першачки зі школи № 54 та композитор і співак Ігор Якубовський. Дітки із задоволенням вивчали скоромовки та віршики, а потім співали танцювали і весело рухалися:

https://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_0.html…

Бібліотека ім. В. Нестайка у facebook провела онлайн майстер-клас «Казкове малювання». Цього разу охочим було запропоновано зліпити із пластиліну головного героя Лева з казочки «Мій тато – лев» авторки Таїсії Демидюк, що в журналі «Мамине сонечко»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/315456350183313


         

26 травня

 У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування: вийшов черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ), Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського «Громадська думка про правотворення №8, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/8-2021_26.html

 У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – віртуальна вікторина «Всеукраїнський день краєзнавства»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/05/blog-post_60.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • презентує книжки Мері Роуч, які дуже популярні у світі. І це не дивно, адже вона – глибокий, старанний дослідник, пропагандист науки й чудовий оповідач з добрим почуттям гумору. Зокрема, Центральна бібліотека ім. Ф. Достоєвського пропонує прочитати її книгу «Вояки», у якій письменниця дає цінні поради щодо того, як вціліти й зберегти бадьорий дух, здорову психіку й неушкоджене тіло, якщо доля закинула вас у гущу бойових дій:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/

 • інформує про те, що 26 травня святкує день народження актор театру і кіно Богдан Бенюк. Актором зіграно безліч ролей, зокрема такі, що увійшли до «золотого фонду» сучасного українського сценічного мистецтва: Пастрона «Благочестива Марта» Тірсо де Моліно, Герасим Калитка «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого, Евріал «Енеїда» І. Котляревського, Юркевич «Талан» М. Старицького, Собакевич «Брате Чичиков» за М. Гоголем та інші:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/

 • а також – 26 травня народилася Ольга Косач-Кривинюк – українська письменниця, літературознавиця, перекладачка, бібліографиня, етнографиня, членкиня Петербурзької та Київської «Просвіт», лікарка за фахом:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • інформування: «Українські Фермопіли» та мужні «Кіборги». Про те, що 26 травня 2014 року проросійські бойовики здійснили спробу захопити Донецький аеропорт, але українським військовим у бою вдалося відстояти позиції:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • огляд літератури до вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «У WOG призначили нового директора з маркетингу: Мережа АЗК WOG повідомляє про призначення на посаду директора з маркетингу Геннадія Карлінського. В його завдання увійдуть розробка та втілення нової маркетингової стратегії мережі»:

https://www.dsnews.ua/ukr/novosti_kompaniy/u-wog-priznachili-novogo…

 • «День» – «Тетяна Козирєва. Першого червня у Дзеркальній залі Львівської національної опери відбудеться благодійний аукціон «Дарунок для Соломії»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/myhaylo-kobryn-kulturne-seredovyshche…

 • «Кп в Украине» – «Татьяна Нечет. На выходных в Украину придет похолодание: Солнца будет все меньше, а дождей – станет больше»:

https://kp.ua/life/696782-na-vykhodnykh-v-ukraynu-prydet-pokholodanye…

 • «Україна молода» – «Анатолій Зборовський. У Ірпені встановлено рекорд у вишиванках: 20 травня з нагоди Всесвітнього дня вишиванки в місті Ірпінь на Київщині встановлено рекорд України»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157435/?fbclid=IwAR0HEKrXFVxRDPLlOovz…

 • «Урядовий кур’єр» – «Олег Громов. Літній відпочинок: із чи поза Європою?»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-25/99_6967.pdf…

 • «Голос України» – «Олена Горбунова. Агросектор може стати справжнім локомотивом економічного розвитку: скасування мораторію на продаж землі стало по-справжньому історичною подією для України»:

http://www.golos.com.ua/article/346416?fbclid=IwAR2GFMR051KcM…

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – візуальна вікторина «Літературне доміно»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_26.html

Бібліотека ім. О. Гончара facebook пропонує:

 • відеоурок з малювання. Малюємо поросятко:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/949846255833972

 • книжкову відеовиставку для дітей із порадами для батьків:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/879547256110087

 Бібліотека №11 інформує про те, що 29 травня у світі відзначають міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй, які стоять на сторожі миру і безпеки:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_26.html

 У бібліотеці «Солом’янська» відбувся для школярів школи №115 Солом’янського району м. Києва майстер-клас із Петриківського розпису, який провела майстриня Наталя Смирнова. Діти навчалися малювати кетяг калини, який тримає в дзьобику чудовий птах – голуб, а багато хто дофантазовував і намалював цілу картину, із квітами, сонцем, травою:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_26.html 

Бібліотека ім. Є. Гуцала інформує про перше знайомство маленьких читачів із бібліотекою:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_26.html

 

Бібліотека ім. І. Багряного запропонувала перевірити свою логіку й уважність у математичній головоломці «Краса математичної науки»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1033

 У бібліотеці ім. О. Донченка книжково-ілюстративна виставка «Київська елегія»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_26.html 


 

27 травня

На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування: Київська міська рада затвердила календарний план заходів з організації та відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226164960128784&set=a.2340222743312

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook запрошує з 6 по 10 червня з 11.00 до 14.00 дітей віком від 6 до 11 років до літньої школи «Грошики». Заняття проходитимуть у приміщенні Центральної бібліотеки Солом’янки ім. Ф. Достоєвського (вул. Освіти 14,а. Довідки за тел: 068 848 29 98):

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

        Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица»:
 • «Печерна “русофобія”: в Держдумі образилися на “аморального” Дуду»:

https://www.dsnews.ua/ukr/world/sploshnaya-rusofobiya-v-gosdume-obidelis-na-…

 • «Дощі та грози, але не всюди – прогноз погоди в Україні на четвер»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/doshchi-ta-grozi-ale-ne-vsyudi-prognoz-pogodi-…

 • «Україна молода» – «У арктиці зафіксовано рекордну спеку: у травні в Арктиці метеорологи зафіксували «приголомшливі» хвилі високої температури:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157474/?fbclid=IwAR2AOn…

 • «День» – «Фільм української режисерки Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав “Кришталевого ведмедя” Berlinale: створений за підтримки Держкіно повнометражний ігровий фільм української режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля» отримав нагороду «Кришталевий ведмідь» від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14 plus як найкращий повнометражний фільм»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/260521-film-ukrayinskoyi-rezhyserky-kateryny-gornostay…

 «Кп в Украине» – «Наталья Мичковская. Медики рассказали, какие бананы полезнее: зеленые или спелые»:

https://kp.ua/life/696892-medyky-rasskazaly-kakye-banany-poleznee-zelenye-yly-…

 • «Урядовий кур’єр» – «Володимир Галаур. Слово «периферія» варто забути: у межах президентської програми реконструйовані приймальні відділення опорних лікарень Харківщини незабаром відчинять двері для перших пацієнтів»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-26/100_6968.pdf…

 • «Голос України»:

«Галина Квітка. Науковці: ми справді велика аграрна держава»:

http://www.golos.com.ua/article/346504?fbclid=IwAR2Huh06Twl_eRUgp_Mx3Q8hn6YLXfH…

«Футбол. Переможець визначився в серії пенальті»:

http://www.golos.com.ua/news/136497?fbclid=IwAR07B1mg4bmDG_c1Wrm5cFz94f…

  Бібліотека ім. М. Бажана інформує:

 • постійний читач бібліотеки Євген Ветух видав та подарував бібліотеці свою першу книгу!:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

 • Маріїнський палац у Києві зведено в 1750 – 1755 роках за зразком палацу, який проєктував Вартоломей Растреллі для Олексія Розумовського, фаворита та фактичного чоловіка імператриці Єлизавети Петрівни:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html

 • «Велич кожного краю – в людях» – дню Києва присвячуємо!:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

 • 28 травня – Всеукраїнський день краєзнавства!:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/05/28.html

У бібліотеці ім. М. Лермонтова – віртуальна вікторина «Гумор, іронія та інтриги»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html

 Бібліотека ім. О. Гончара:

 • у блозі – музична вікторина «Музичні веселинки для Тарасика й Галинки»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html 

 • у facebook – майстер-клас із виготовлення українського віночка:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/567422184284159

У бібліотеці ім. О. Довженка – відеоогляд «Блакитні каски на захисті безпеки світу» до Дня миротворців ООН:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_226.html

 У блозі бібліотеки №11 – інформування «Рідний Київ – великий, красивий. Він розкинувся понад Дніпром»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html

 У бібліотеці №13:

 • до Дня Києва бібліотечний клуб пісні «Надія» провів музично-поетичний відеоекскурс «Чарівне місто моє, Київ». У заході прозвучала поезія та пісні присвячені нашій столиці місту Києву:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html

У бібліотеці «Солом’янська» відбулася, у рамках культурно-мистецької і грайливо-просвітницької програми «Живослов», музично-поетична «Руханка-читанка». Це дитячий грайливо-навчальний захід, який провів композитор і виконавець Ігор Якубовський разом із дітьми початкових класів школи №115, Солом’янського району м. Києва.

http://biblioformat.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html   

Бібліотека ім. Є. Гуцала провела майстер-клас із виготовлення витинанок «Паперові дива»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html 

У бібліотеці ім. О. Донченка – краєзнавча вікторина «Корінням древній, серцем молодий»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/05/blog-post_85.html 

У бібліотеці ім. О. Донченка на learningapps.org – вікторина «Палінню скажемо – Ні»:

https://learningapps.org/display?v=pxx6qndot21&fbclid=IwAR1tvh8RVpfM6x6pdvF5weu…

Бібліотека №15 у facebook запрошує всіх охочих вивчати англійську мову вступати в Англійський Клуб «The grasshopper». Зустрічі проходитимуть у форматі zoom-конференції кожного четверга у 16.00. Слідкуйте за інформацією у facebook:

https://www.facebook.com/library15fchildren/posts/3619095191648004 


           

28 червня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • напередодні Дня Києва підготувала відеопрограму «Як тебе не любити, Києве мій!», у якій відеоопитування Киян про їх улюблені місця у Києві:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/769417893766093

 • запрошує поринути в химерний та яскравий світ муралів (художніх розписів стін будинків) Солом’янського району:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/265235968731336

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

                  Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «Київ вперше у рейтингу топ-100 кращих міст світу, випередивши Манчестер і Глазго: Київ увійшов у топ-100 найкращих міст світу. У міжнародному рейтингу компанії «Resonance» столиця України посіла 87 місце, а у першу сотню Київ потрапив уперше, у минулому рейтингу він посідав 139 місце»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/kiev-vpervye-v-reytinge-top-100-luchshih-…

 • «Україна молода» – «Європата США не визнали союзника Росії Асада президентом Сирії: Башар Асад у четверте переміг на виборах президента Сирії із підтримкою у 95,1% голосів»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157538/?fbclid=…

 • «Кп в Украине» – «Николай Лисицын. Jerry Heil и Tayanna сочинили песню прямо в машине за пару секунд: про несчастную любовь и пустые карманы»:

https://kp.ua/culture/697000-Jerry-Heil-y-Tayanna-sochynyly-pesnui-…

 • «День» – «Визначено найкращих студентських поетів і поетес: 27 травня о 17:00 у Книжковому лабіринті «Моя книга», що на легендарному київському ринку «Почайна», з нагоди Дня Києва відбувся ІIІ всеукраїнський конкурс студентської поезії «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/280521-vyznacheno-naykrashchyh-studentskyh…

 • «Урядовий кур’єр» – «Володимир Колюбакін. Державна служба на шляху розвитку: функції Держпродспожив служби не зводяться лише до контролю, а урядовий законопроєкт сприятиме підвищенню ефективності її роботи»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-27/101_6969.pd…

 • «Голос України»:
 • «Інтелектуальна еліта оголошує… Українську книжкову революцію: таку ініціативу започаткували на форумі «Українська книжкова революція» у Києві письменники, представники влади, громадського сектору та видавничого бізнесу»:

http://www.golos.com.ua/article/346567?fbclid=IwAR2PZq8bciP3fIDRgEOTYj…

http://www.golos.com.ua/article/346325?fbclid=IwAR1H2BmnIw_em58gMbnwjOBY…

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – інформування «КИЇВ – місто миру»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_28.html

У блозі бібліотеки ім. О. Довженка:

 • Анонс! 1 червня о 13:00 у бібліотеці відбудеться театралізоване лялькове дійство, присвячене Дню захисту дітей. 
  https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_28.html
 • інформування «Магічний Київ», присвячене Дню міста Києва:

https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_16.html

Бібліотека №13:

 • пропонує переглянути книжковий відеовернісаж «Київ – серце України»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_8.html

 • до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням підготувала медичний бюллетень «Паління – це не для нас!»:      

http://public-library-13.blogspot.com/2021/05/blog-post_52.html

 Бібліотека ім. І. Світличного:

 • у блозі – інформує про Українців-посланців миру та послів доброї волі ООН:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_28.html   

                            

 • у wordwall – пізнавально-розважальна гра «Я це місто знаю!». До Дня Києва пропонує перевірити свої знання про столицю України:

https://wordwall.net/uk/resource/16950317/%d0%ba%d1%80%d0…

 • у facebook – запропонувала майстер-клас із виготовлення каштану, як неофіційного символу міста Києва:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii/videos/212760597346284 

У бібліотеці ім. Є. Гуцала – відеоекскурсія «7 чудес Києва»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/7.html

 У бібліотеці ім. І. Багряного пізнавальна вікторина «Київські секрети»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1034

Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • у блозі – захід «Як народжується книга». Учасниками дійства були учні 1-х класів спеціалізованої школи № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов, які перевтілилися у роль письменників, художників, літературних редакторів, – у тих хто створює таке диво, як книга:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/05/blog-post_28.html#comment-form

 • у блозі – майстер-клас із мистецтва оріґамі. Бібліотекар Гульнара Кутибаєва запропонувала учням 2-А та 2-Б класів спеціалізованої школи №187 із поглибленим вивченням української та англійської мов виготовити журавликів щастя – символів добра і миру:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/05/blog-post_27.html#comment-form

  29 травня

Центральна бібліотека Солом’янкиу facebook:

 • черговий (20-й) урок в’язання від майстрині Оксани Молчанової:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/500530174429199

https://learningapps.org/watch?v=po0tv2get21&fbclid=IwAR3_iYjoBERu

Бібліотека ім. М. Лермонтова запрошує:

 • у віртуальну мандрівку «Історія міста у вулицях»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_29.html

 • у парк «Відрадний» Солом’янського району, де буде проходити

святкування Дня Києва. У програмі різноманітні локації:

 • ярмарок етномайстрів, книгарень, ветеранського бізнесу;
 • дитячі квести та аніматори;
 • байкшоу (виставка мотоциклів, фотозона);
 • фудкорти:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_0.html

Бібліотека «Солом’янська» у facebook – інформування: 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3945492298853431

У блозі бібліотеки «Преображенська» – відеоролик «Мій Києв! Моя ти гордість вікова!»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/05/blog-post_29.html


 

 30 травня

Публічні бібліотеки Солом’янки вийшли в люди

День Києва – то не просто улюблене свято киян! То чудова нагода для солом’янських бібліотекарів залучати мешканців району до відвідування бібліотек, а також через використання арту в якості елементів розвитку культури читання перетворювати промоцію читання на захоплюючу мистецьку мандрівку, що має доказово сприятливий вплив на психоемоційний стан людини!

 

У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування: вийшов черговий випуск інформаційно-аналітичного журналу «Стратегія сталого розвитку України – 2030» №25, 2021»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/05/2030-25-2021.html

Центральна бібліотека Солом’янки:

 • у facebook – інформування: 30 травня 1876 року російський імператор Олександр ІІ у німецькому містечку Бад Емс підписав таємне розпорядження про повну заборону українського письменства. Емський указ був доповненням до основних положень Валуєвського циркуляру 1863-го:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • на youtube-каналі – вірш Ліни Костенко «Блискоче ніч перлиною Растреллі», читає Сергій Гусовський:

https://www.youtube.com/watch?v=sg-Vk3OXfiI

           Бібліотека ім. Реріха у facebook інформує: у парку «Відрадний» у День Києва малювали картини на полотні, розписували сумки, намотали до сотні ляльок-мотанок! Від творчого процесу отримали задоволення всі! І діти! І батьки! І ми, бібліотекарі!:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/pcb.3953973657989278/…

Бібліотека №15 у facebook:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/178593120737548

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у святковий день столиці вийшла у сквер, щоб привітати і подарувати маленьким киянам і їхнім батькам приємний настрій від зробленого власноруч подарунку – символу Києва – свічки-каштану»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова підготувала святковий інформаційний допис «Мій Київ, моє місто, моя любов»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

У бібліотеці ім. О. Гончара краєзнавча вікторина «Київ: відомий і невідомий»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

У бібліотеці №11 до Дня Києва – тематичне інформування «Весняний Київ у каштанів цвіті»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

Бібліотека ім. І. Світличного До Дня Києва підготувала вітринну виставку-інсталяцію «Місто зіркових чемпіонів»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html

У бібліотеці ім. В. Нестайка – інформування «З Днем народження, Києве!»

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/05/blog-post_30.html#comment-form

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *