Тиждень 31 травня – 6 червня

А ви зауважили, як непомітно підкралося літо? Тиждень Публічних бібліотек Солом’янки був наповнений відпочинковими емоціями та канікулярним бешкетом. Але про все своєю чергою. Спершу – онлайн-події, які відбулися на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки

Булінг у соціумі, у закладах освіти (діти, вчителі), у мережі. Права людини, дитини

31 травня відбувся вебінар «Булінг у соціумі, у закладах освіти (діти, вчителі), у мережі. Права людини, дитини» практичного психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт». Булінг (цькування), тобто діяння осіб, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які типові ознаки булінгу? Які є види булінгу ? Які є причини булінгу? Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу? Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу? Яка роль відведена педагогічним працівникам у запобіганні та протидії булінгу? Як довести факт булінгу? Чи вважається боулінг правопорушенням? Які є законодавчі акти в цій галузі? На ці та багато інших болючих питань, що виникають в сучасному суспільстві, фахово відповіла Злата Біневич.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-aV9zD013/


Маестро Розгардіяшу: коли я був маленьким…

1 червня до Дня захисту дітей на старті шкільних канікул Публічні бібліотеки Солом’янки започаткували новий бібліотечно-письменницький проєкт «Коли я був маленьким… », в рамках якого письменники розповідатимуть про своє дитинство. Першим гостем, який розповів про своє дитинство та його цікавинки, є знаний Маестро Розгардіяшу, улюбленець дітлахів і дитячий письменник В’ячеслав Купрієнко.

Письменник був середньою дитиною в багатодітній родині, де були ще старша за нього сестра й молодший брат. В’ячеслав Купрієнко згадував про своє дитинство, про свої захоплення, про дитячі проблеми й радості. Письменник із притаманними йому добрим гумором та самоіронією згадував цікаві моменти свого дитинства. Свою розповідь письменник ілюстрував своїми фотографіями, які показували етапи його дорослішання. І насамкінець автор прочитав уривки зі своїх оповідань про непосидючого шкодерника Мишаська. Зустріч пройшла весело, тепло й цікаво: було багато спогадів і сміху.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-aXlrrnBF/


Балачки навколо шафи. Доступно та просто про моду і стиль

1 червня відбулася онлайн-зустріч із модною блогеркою, колумністкою Майєю Тульчинською, яка презентувала свою книжку “Балачки навколо шафи. Доступно та просто про моду і стиль”. Мода завжди була темою, яка захоплювала уми жінок в різні часи. І сучасна жінка не є винятком. Майя Тульчинська – маркетолог і багато років працювала в маркетингу й піарі, писала багато текстів для бізнесу й на замовлення. Жила в Одесі, а останні роки живе й працює в Києві. Цікавість до моди, до стилю в одязі й житті, бажання допомогти жінкам знайти свій стиль, допомогти розбиратися у віяннях моди призвела до появи цікавої книжки “Балачки навколо шафи. Доступно та просто про моду і стиль”.

Майя Тульчинська вважає, що стиль і смак в одежі треба виховувати змалечку. І це не складно – знайти свій стиль і бути гармонійною особистістю у всьому. Модна блогерка дала безліч корисних, цікавих, слушних і професійних (з точки зори моди й стилю) питань, розповіла про свій шлях до пізнання моди. Зустріч вийшла дуже цікавою й насиченою питаннями, інсайтами й позитивними емоціями.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-a-Uj7-Q_/  

 


Побачення до 16-ти і після: обмін енергіями

2 червня відбулася онлайн-зустріч «Побачення до 16-ти і після: обмін енергіями» з дитячою письменницею Євгенією Пірог – сценаристкою, популяризаторкою дитячого читання, авторкою та організаторкою Всеукраїнської ініціативи “Додай читання”, авторкою та організаторкою Національних рекордів України: “Срібна Книга”, “Казковий гопак”, міжнародний арт-бук “Добро-Дій”, проєкт “Дмитрикова бібліотека”.

Зустріч у межах бібліотечно-письменницького проєкту “Коли я був маленьким…” – дружня нагода зазирнути у пригоди-епізоди дитинства та побачити, як згодом це несподівано оживає у книжках. Почути від першої особи феєричні історії, котрі з книжок перестрибнули в реальність. Весела й позитивна письменниця розповіла про своє дитинство, про свою родину, про традиції своє родини. З теплом згадувала Євгенія Пірог про свої дитячі роки, про дитячий садок, про свята, які відбувалися в садочку. Презентація з фотографіями додала ілюстративності розповіді Євгенії Пірог.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-b3CNDlKL/

 


Причини правопорушень серед підлітків та їх попередження

2 червня відбулася онлайн-зустріч зустріч із Надією Ситник, старшою інспекторкою з особливих доручень відділу зв‘язків з громадськістю Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції, капітаном поліції. Ми живемо в соціумі, всі взаємовідносини регулюються нормами поведінки та норами права. Порушення поведінки не тягне за собою відповідальності, тоді якщо порушуються норми права, то наступає юридична відповідальність. Наші права закінчуються там, де починаються права іншої особи.

Чому виникають правопорушення серед підлітків? Які є види правопорушень? Які є мотивації й причини правопорушень серед підлітків? Як убезпечити підлітків від порушень норм права і від необачних вчинків? Які емоції штовхають підлітка до порушення правових норм? Як підвищити рівень обізнаності підлітків про норми права? Які закони й підзаконні акти регламентують правову відповідальність підлітка за різні види порушень? З якого віку настає правова відповідальність підлітка? Також Надія Ситник торкнулася такого важливого й негативного явища, яке притаманне підлітковому середовищу, як булінг.

Зустріч корисна як для підлітків, так і для їхніх батьків, для вчителів, для соціальних працівників та для всіх, кого цікавлять питання виховання дітей.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-b6Uu3WFe/


 

Подорож у казку з Інною Курило

3 червня відбулася онлайн-подорож у казку з казкотерапевтом, жіночим тренером та письменницею Інною Курило. «Приміряти» будь-яку казку на себе сьогодні можуть усі охочі. Тим більше, що улюблена дитяча історія є не тільки в малят, а й у дорослих! Казкотерапія — метод психологічної корекції особистості дитини за допомогою читання / прослуховування спеціально підібраних текстів народної фантастичної прози або літературних казкових творів; один із видів бібліотерапії.

Казки Інни Курило почалися з котика й бажання порадувати онуків. Терапевтична казка – особлива казка, яка допомагає виховувати дітей без нудних нотацій та повчань.

Письменниця дала поради батькам, як використовувати метод казко терапії, запропонувала свої казки для різних видів казко терапії. Завдання казкотерапевта – засобами казки допомогти дитині прийняти певну ситуацію, зрозуміти її й побачити цього навчає ця казка. Треба правильно й ретельно підбирати казки для казкотерапії. Як це зробити? Для чого це потрібно? Які проблеми вирішує казкотерапія? З якого віку треба читати дитині казки? Які методи є в казкотерапії?

Інна Курило знає про це все і дає корисні поради батькам та вихователям.

Детальніше у відео: https://fb.watch/5-b9Bo2iIt/


Дисидентка з дитячого садка

4 червня у межах бібліотечно-письменницького проєкту “Коли я був маленьким…” відбулася онлайн-зустріч із Лесею Ворониною. Леся Воронина – відома дитяча письменниця, журналістка, член Асоціації українських письменників,твори якої вивчають у шкільній програмі, авторка 25 книжок (фантастичних і пригодницьких повістей, детективів та казок) та понад 100 сценаріїв коміксів, володарка численних літературних премій.

Родзинка зустрічі: маємо унікальну нагоду познайомитися із маленькою Лесею Ворониною! Леся Воронина з’явилася на світ в високодуховній інтелігентній родині. Виявляється, що вигадувати й розповідати цікаві історії письменниця почала дуже давно – ще в дитячому садку. Героями цих історій ставали її друзі, вигадані персонажі. Глядачі слухали розповіді Лесі Ворониної про її дитинство й дивилися милі серцю письменниці фотографії, на яких є сама Леся Воронина, її друзі, сестра й ті люди, які залишили певний слід в долі й свідомості письменниці. З теплотою згадувала Леся Воронина свою маму, свою сестру, своїх подружок й друзів дитинства. Завжди цікаво слухати розповіді про дитинство відомих людей. Іноді можна зрозуміти й отримати відповіді на безліч питань про цю цікаву особистість.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-bdq3MkAf/


Книги про війну АТО/ООС: читати чи відкласти на потім?

4 червня відбулася онлайн-зустріч із Ганною Скоріною, незалежною дослідницею книг про російсько-українську війну, блогеркою, авторкою проєкту #Книги_про_війну. У межах просвітницького проєкту “Перечитати війну” на вшанування подвигу українських вояків укотре згадуємо події російсько-української війни, відображені в книжках учасників бойових дій, волонтерів, журналістів та простих очевидців. 7 років тому, протягом червня–липня 2014 року українське військо, що складалось із регулярної армії та добровольчих загонів, зупинило просування російської окупації та звільнило від бойовиків частину захоплених територій Донеччини та Луганщини. Звільнення розпочалося 3 червня 2014 року. До цієї дати і приурочено серію зустрічей на тему російсько-української війни.

Тема війни на Донбасі болюча та викликає багато суперечок. Так само і книжки про неї. Хтось не готовий читати про АТО, бо «не витримує психіка». Комусь важко, бо «як пости у соцмережах ці тексти — норм, але до літератури їм далеко». Інші вважають, що такі книжки — скоріше інструмент реабілітації для бійців, які пройшли всі кола пекла. Про російсько-українську війну пишуть не тільки військові, а й журналісти та письменники. Література про війну – це література фактажу, вона заснована на реальних подіях, на власному досвіді. І цим вона цікава й цінна.

З чого почалася цікавість Ганни Скоріної до книжок про війну? Що дало поштовх для цього? Як вона це робить? Які результати її важливих досліджень? Які прогалини є в українському літературознавстві щодо книг про війну? Які має розвиватися література такого напрямку і що для цього треба зробити? Гостя побудувала свою розповідь, спираючись на книги про російсько-українську війну, які є фондах бібліотек Солом’янського району. Ганна Скоріна – бібліотекарка за освітою, власним ентузіазмом вивчення сучасної мілітарної літератури надихає бібліотекарів Солом’янки і не тільки.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-bgvr1ruh/


У Бібліотеці ім. О Довженка пройшло театралізоване дійство до Міжнародного дня захисту дітей (захід також транслювався у прямому ефірі на сторінці бібліотеки у facebook). Цього дня до бібліотеки завітали герої казок, які, сподіваємося, змогли подарувати користувачам і підписникам позитивні емоції:

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/5-ho2SkykP/

 

Сподіваємося, шановні відвідувачі, що і онлайн-зустрічі й ті заходи, з якими ви зараз познайомитеся, у нашому звіті, викличуть у вас цікавий інтерес і доповнять ваші знання корисною та потрібною інформацією. Отже, пропонуємо вам знайомитися далі:

  

31 травня

Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook інформують: День Києва – то не просто улюблене свято киян! То чудова нагода для солом’янських бібліотекарів залучати мешканців району до відвідування бібліотек:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/photos/pcb.1179883255790756/1179864985792583/

 На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

  Сьогодні в пресі:

https://day.kyiv.ua/uk/news/310521-ukrayina-poslabyt-karantynni-obmezhennya-na-litniy-period?fbclid=IwAR1RkjTvPuSCJGwmSUYDkQRwSe6AaLFC75ExH9eUMPOIjgcU2PmNLOaDw-U

 • «Україна молода» – «День Києва: Кличко привітав зворушливим ретро відео»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157584/?fbclid=IwAR0Rc_hej6AyWTWVSQgZ2k8AbpukuW_TXIDk_w8MhK-BrWambPVnsIYI6yY

 • «КП в Украине» – «Валерий Пригорницкий. Украинские гимнасты взяли четыре золотые медали на этапе Кубка мира: наши спортсмены покорили болгарскую Варну»:

https://kp.ua/sport/697164-ukraynskye-hymnasty-vzialy-chetyre-zolotye-medaly-na-etape-kubka-myra?fbclid=IwAR3m5soxauoEQblIFj6f0nKNQOgM-1YvMlwyf6FxQyviGA28KSd023rTygQ

 • «Урядовий кур’єр» – «Оксана Малолєткова. Інтерес Словаччини — стабільна Україна: свій перший офіційний візит до України в статусі Прем’єр-міністра Словаччини Едуард Хегер здійснив у реаліях світової боротьби з пандемією коронавірусу»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-28/102_6970.pdf?fbclid=IwAR2feSgv27uY5asgVqbMgT4gnwFkEqA0hZkbIm0fm3HgFztQfTsrYbTGIEU

 • «Голос України» – «Віктор Скрипник. Влада стверджує: дві школи громада не потягне»:

http://www.golos.com.ua/article/346632?fbclid=IwAR2yxtugLq0JVqZ_6O3s5N79MVC_mbMsS249x08KRBKeV9-GobruwAadQdE

 • «Літературна Україна» – «PITCHUA запускає відкриту освітню платформу для креативних індустрій: 1-2 червня розпочинає роботу освітня платформа PITCHUA – просвітницький проєкт від організаторів конкурсу соціально вагомого контенту»:

https://litukraina.com.ua/2021/05/28/pitch-ua-zapuskaie-vidkritu-osvitnju-platformu-dlja-kreativnih-industrij/?fbclid=IwAR3Aw4wQ4RQAE0jo4oyTd3v447H7Rwmfukji1Rvh23LvsMBsRUKBWft5TSs

 

 Бібліотека ім. О. Гончара провела майстер-клас із малювання баранчика:

 https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/225167369419974

 Бібліотека ім. О. Довженка у Міжнародний день захисту дітей оголосила результати конкурсу малюнків «Місто мрії»:

 https://dovlib.blogspot.com/2021/05/blog-post_31.html

   У бібліотеці ім. Є. Гуцала – інформування: на День Києва у парку «Відрадний» відбулися майстер-класи з паперової пластики. Дітлахи та батьки із задоволенням виготовляли браслетики з серветок, символ міста – каштан, паперових котиків, а також робили закладинки для книг у вигляді ляльок:

  http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/05/blog-post_31.htm


 

 1 червня

  Центральна бібліотеки Солом’янки у facebook:

 • інформує про те, що сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей – в Україні святу виповнюється вже 22 роки:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2087780601364539/        

 • інформування: у 2002 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2087778868031379/

 • повідомляє про всесвітній день без тютюну, день, вільний від тютюнового диму – акція, яка спрямована на боротьбу з курінням:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2087777271364872/

 На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

  Сьогодні в пресі:

 «Деловая столица» – «”Слуга” Дмитрієва прийшла у Раду в обтягуючих штанах бузкового кольору: народний депутат фракції “Слуга народу” Оксана Дмитрієва в черговий раз привернула увагу своїм ярким вбранням у Верховній Раді»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/sluga-dmitriyeva-priyshla-u-radu-v-obtyaguyuchih-shtanah-buzkovogo-koloru-foto-01062021-426855?fbclid=IwAR2csavh5PyUh9X-qfoCzE4d3keOwdlX_fuCOdPND2JuPkX-Da80y8McRXA

 • «День» – «Меркель направляє делегацію у США для обговорення “Північного потоку 2”: Канцлер Німеччини Ангела Меркель цього тижня направляє до Вашингтона групу високопоставлених чиновників для обговорення проекту газопроводу “Північний потік 2″»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/010621-merkel-napravlyaye-delegaciyu-u-ssha-dlya-obgovorennya-pivnichnogo-potoku-2?fbclid=IwAR2VP2Th1lphawVUr_yYAEF97l3oB4U7Thb0s3hGN4LK8IQic9Vc59LNxQI

 • «Україна молода» – «День захисту дітей: творчі стипендії отримала талановита молодь Києва»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157640/?fbclid=IwAR2v5USyg4MIh-PmAgF9A4GEKomL8ZKVJPXuIlkgkQIBT6G9q5JyfGpuXUY

 • «КП в Украине» – «Татьяна Нечет. Солнечное затмение 10 июня: где и когда наблюдать “кольцо огня”»:

https://kp.ua/life/697261-solnechnoe-zatmenye-10-yuinia-hde-y-kohda-nabluidat-koltso-ohnia?fbclid=IwAR3Aw4wQ4RQAE0jo4oyTd3v447H7Rwmfukji1Rvh23LvsMBsRUKBWft5TSs

 • «Урядовий курєр» – «Володимир Колюбакін. Запровадження ринку землі: чи все готово?»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-05-31/103_6971.pdf?fbclid=IwAR3DFfv46DAt9ues_3LzNBXOKlrmXPbaaDpzNpN6CjV3y_Zixpco1bXl_JE

 • «Голос України» – «Дмитро Разумков: «Випускники ліцею імені І. Богуна гідно нестимуть звання українського офіцера»:

http://www.golos.com.ua/article/346714?fbclid=IwAR0TCDbxjzrA6s48o3eTzEVEHVNapDTTH0sp0Qimq705l-e3GqhMiMejrXc

 • «7 днів» – «Коли соловій ячмінним колосом давився: що віщає нам кожен червневий день»:

https://7days-ua.com/news/koly-solovij-iachminnym-kolosom-davyvsia-shcho-vishchaie-nam-kozhen-chervnevyj-den/?fbclid=IwAR28AQGNSsJayJF0XS9IQi9tTbhVl3Z7C0lgq_0fp77XBTTo5F6z1kr55jQ

            Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у facebook в Міжнародний день захисту дітей передає музичне вітання від подружжя Людмили та Віктора Кабєєвих для дітей неврологічного відділення «Охматдиту»!:

                              https://www.facebook.com/rerikh.library/videos/776990499681797

 • на youtube-каналі – відеоролик «Намальовані мрії»:

                https://www.youtube.com/watch?v=EM8Vs7Oa_nc

   Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у Міжнародний день захисту дітей провела святкову творчу акцію у сквері для малечі:

   http://novgorodska.blogspot.com/2021/06/1.html 

  У бібліотеці ім. М. Бажана – інформування: 1 червня відзначають День захисту дітей та Всесвітній день батьків. Справжнє свято для дітей та їхніх батьків з подарунками та смаколиками влаштувала наша бібліотека! Адже цікава книжка завжди є чудовим подарунком, смачні цукерки додають настрою, а позитив, отриманий від спілкування, заохочує прийти до бібліотеки ще:

   http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 У бібліотеці ім. О. Довженка казкове відеочитання:

    https://www.facebook.com/DovzhenkoLibrary/videos/1065439340952103

   Бібліотека №11 для діток дитячого садочка провели пізнавально-розважальну програму «Світ дитячої мрії». Зробили з дітьми колаж мрій…:

    https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

   Бібліотека №13:

 • у блозі – до Міжнародного дня захисту дітей онлайн майстер-клас для малят «Майстерність дитячих рук»:

                http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 • у facebook – інформування: газета «День» – «Cтратегічна ціль, функція та нова роль публічних бібліотек у громадах»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/gromadotvorennya?fbclid=IwAR1mOgEjKqDXZW9koPoq2WlJwoXZFqggHR4Uub85XLtVqb6eUpaUUk4MfoU

 • у facebook – від Бібліопідвальчику на Відрадному онлайновий майстер-клас з виготовлення парасольки-листівки:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/929572447830076

           Бібліотека «Солом’янська»:

 • у блозі – захід «Веселий потяг до країни мрій». Це досить цікава та незвична зустріч, тому що спілкувались дорослі діти:

                              http://biblioformat.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 • у facebook – сьогодні, у перший день літа і Міжнародний день захисту дітей – віртуальна дитяча подорож до країни мрій:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3953824324686895 

           Бібліотека ім. І. Світличного:

 • інформує: вихованці ДНЗ №712 Безпаль Анна, Яновська Христина, Кузьменко Віка, Маркіна Вєра, Корецький Міхаїл, Новікова Софія, Обертас Северин взяли участь у акції до Міжнародного дня захисту дітей«Подарунок за малюнок» та отримали подарунок. Щиро вітаємо діток:

                              http://kievchaplib.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 • представила інформацію про видатних діячів культури та літератури – ювілярів червня:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/06/2021.html 

                   Бібліотека ім. Є. Гуцала інформує, що у Міжнародний день захисту дітей бібліотекарі відвідали дитячий садок № 255, де разом із дітками повідгадували загадки, почитали казочки, помалювали крейдою на асфальті та погралися і пораділи із цілковитим захватом:

                        http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/06/blog-post.html 

                У бібліотеці ім. І. Багряного:

 • пізнавальна гра №5 «Знай та впізнавай наших!»:

http://bibliotekabagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1035

 • вікторина на кмітливість «Ось і літечко прийшло!». Свято Дня захисту дітей просто неба.

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1036

                Бібліотека ім. В. Нестайка:

 • у instagram – відеоролик до Дня захисту дітей:

https://www.instagram.com/p/CPl0qZMnxMw/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR25Be2HSb3qGmfonygezrVR2xP6sCDnxS2M9IWI3A53YpG5dO6RCNXGkMI

 • у wordwall – літературна онлайн-гра, яка дає можливість для дітей та дорослих перевірити свої знання, отже, переходьте за посиланням, встановлюйте відповідність та діліться з друзями своїми результатами:

https://wordwall.net/ru/resource/15300539/%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bd%d1%96%d1%81%d1%82%d1%8c-%d0%bf%d0%b8%d1%81%d1%8c%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d1%82%d0%b2%d1%96%d1%80

 • у facebook – онлайновий майстер-клас «Казкове малювання», де дітям запропоновано із пізнавального видання для дітей та батьків «Яблунька» намалювати волелюбного птаха кетсаля:

                              https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/1938502882983196 

                   Бібліотекарі бібліотеки «Преображенська» у Міжнародний день захисту дітей провели разом час із дітлахами на дитячому майданчику, який розташований поруч із бібліотекою. Усі охочі мали змогу почитати дитячу літературу на свіжому повітрі, поділитися враженнями про улюблені книжки, проявити свої художні здібності, а також цікаво та з користю провести свій вільний час.

                          http://childlib.blogspot.com/2021/06/blogpost.html                  

                  Працівники бібліотеки ім. О. Донченка провели для дітей в парку «Юність» літературно-ігрові заходи, а саме водили хороводи, співали пісні, брали участь у конкурсі «Веселі і кмітливі», вікторині «Впізнай казку» та рухливій грі «Хто перший». За участь у змаганнях діти отримали призи – дитячі книжки:

                        http://lib-don.blogspot.com/2021/06/blog-post.html 

                  Бібліотека №15 – інформує про Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії:

                         https://www.facebook.com/library15fchildren/posts/3624361294454727

 


                  

2 червня

 У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – віртуальна виставка «Яка книжка може розрадити? »:

           http://library1-info.blogspot.com/2021/06/blog-post_63.html 

        На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

        Сьогодні в пресі:

 • «День» – «Шевченко оголосив склад збірної України на Євро-2020: Головний тренер збірної України Андрій Шевченко назвав імена 26 футболістів, які зіграють на чемпіонаті Європи з футболу»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/010621-shevchenko-ogolosyv-sklad-zbirnoyi-ukrayiny-na-yevro-2020?fbclid=IwAR0HALALjs38jq7hfHa9jjQUr1HCEA1gtT-miVWfT_lHNKsx1ujcTeju34o

 • «Деловая столица» – «У ТКГ підрахували, на скільки скоротилося число жителів Донецька після окупації: з моменту початку війни населення непідконтрольного Україні Донецька скоротилося майже на 30%»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/v-tkg-podschitali-na-skolko-sokratilos-chislo-zhiteley-donecka-posle-okkupacii-02062021-426982?fbclid=IwAR3fvRdlnJ9pn2s5GfKzw-QysvEzL8eIeqV_fonV9uKoUmKtA8tMSYD0R2k

 • «Україна молода» – «Непогода знеструмила десятки населених пунктів у трьох областях: унаслідок ускладнення погодних умов знеструмлено 50 населених пунктів у Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157689/?fbclid=IwAR2v5USyg4MIh-PmAgF9A4GEKomL8ZKVJPXuIlkgkQIBT6G9q5JyfGpuXUY

 • «КП в Украине» – «NK, Кензов и DOROFEEVA: BAKKARA River Party открывает летний сезон концертов»:

https://kp.ua/culture/697362-NK-kenzov-y-DOROFEEVA-BAKKARA-River-Party-otkryvaet-letnyi-sezon-kontsertov?fbclid=IwAR25uRLJJwqf17EGT-_EG_hnGXtB-78Sjwlf-osJ7eCt0hAEq_Rvooq1000 

 • «Урядовий кур’єр» – «Підказка для кредиторів і позичальників: в Україні скоро запрацює Реєстр колекторських компаній. «Урядовий кур’єр» з’ясовував, як він вплине на відносини банків та боржників»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-01/104_6972.pdf?fbclid=IwAR0z1AkDhHF6E1-S4CW9xPBLl0gC1H7kaGpq-Sp9wimTtDjZfBioL-H01vQ 

 • «Голос України» – «Анна Луканська. Заняття на підготовчих курсах для вступників із Криму і Донбасу стартують 29 червня: під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» розповіли про новації вступної кампанії для абітурієнтів з ОРДЛО та Криму»:

http://www.golos.com.ua/article/346807?fbclid=IwAR1bRFwhQnxOtdqgR4uJFUoi_DUDqy0p52iuIRXqLigzFgvkPvpGQkAB0TA 

                 Бібліотека ім. М. Реріха у facebook інформує про спілкування з дітками хірургічного відділення «Охматдиту» письменниці Вікторії Ярош, яка  представила свою книгу «Три горішки для Сашка»!      https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/pcb.3961942833859027/3961942027192441/ 

       Бібліотека ім. М. Бажана у facebook вітає постійного читача Володимира Соломанчука –  музиканта, директора та художнього керівника ансамблю народної пісні, «Джерело» та керівника дитячо-юнацького ансамблю гітаристів «Октава» з виданням книжки – нотний зошит гітариста «Щедрик» 1-2 років навчання!:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1572644342927129&set=pcb.1223740884722470 

       У бібліотеці ім. М. Лермонтова – вікторина «Хочу Знати Більше: Спорт»:

          https://library-lermontova.blogspot.com/2021/06/blog-post.html 

       Бібліотека «Преображенська» запрошує переглянути виставку-настрій на тему: «Літо! Літо! Крокує Літо світом»:

          http://child-lib.blogspot.com/2021/06/blog-post_2.html       

        Бібліотека №15 у facebook для дітей випускників дитячого садочка провела захід «У чарівному світі книги». Діти за час екскурсії бібліотекою отримали багато цікавої інформації та позитивних вражень, подивилися мультфільм, показали своє вміння гри на піаніно, зробили з кольорового паперу яскравих метеликів:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3625126571044866/3625125381044985/

 


 3 червня

      У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – актуальна інформація «У столиці працює сервіс, за допомогою якого можна дізнаватися про аварійні пошкодження»:

        http://pdg-solom.blogspot.com/2021/06/blog-post.html 

      У блозі ЦРБ «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформування до Дня Києва: Центральна бібліотека Солом’янки підготувала краєзнавчий web-квест про Солом’янський район:

         https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

       На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:     

 Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «Хорватія спростила умови в’їзду для українців: відтепер українцям для перетину кордону Хорватії потрібен ПЛР-тест»:

https://www.dsnews.ua/ukr/world/horvatiya-sprostila-umovi-v-jizdu-dlya-ukrajinciv-03062021-427154?fbclid=IwAR2wTIOoOykGn6dSWZMB2xMafxGRs_nH_9NX1KXtPoS3k2vctfMoS1wptRQ

 • «День» – «Міжнародна Букерівська премія оголосила переможця 2021 року: переможцем міжнародної Букерівської премії 2021 року став французький письменник Девід Діоп з книгою «Вночівсякровчорна» («At Night All Blood is Black»):

https://day.kyiv.ua/uk/news/020621-mizhnarodna-bukerivska-premiya-ogolosyla-peremozhcya-2021-roku?fbclid=IwAR076qMMLGDyAcxFybpbXZeVMRCI1snBU4lRXss5oWjzoa_2IwgUGi2kah4

 • «Україна молода» – «Ухвалено законопроект про податки в «Дія. Сity»: Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про створення особливих податкових умов для компаній-резидентів «Дія. City»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157708/?fbclid=IwAR1TOYjKEeJIA8CwH-bG4IsqZNweqdxbsho4ztK1eH9ZatN_CXNZD5InDY8

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-02/105_6973.pdf?fbclid=IwAR0qkBA92JnivU_Pak6BzhRwWiHz9st3S8FwVnP7bPTHUnjbOTzhnKIOQGg

 • «Голос України» – «Олена Горбунова. Створять нові засади для підвищення прожиткового мінімуму: відповідний законопроект ухвалено у першому читанні»:

http://www.golos.com.ua/article/346887?fbclid=IwAR0aO-wDa79yOTV-GkmmNd0ZYLi9JJIokYeWXJhPI1rSPPTdVybKm_6-opI 

 Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у блозі – інформування та книжкова виставка до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища:
 • «Екологія – зона тривоги»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 • «Рухова активність – основа фізичного здоров’я»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_3.html

 • книжкова виставка для дітей у Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day) «Життя в стилі ЕКО»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_71.html 

 • у facebook – інформування: Мирослав Дочинець «Многії літа. Благії літа».

Унікальна книга, яка написана на основі повчальних матеріалів із зошитів Андрія Ворона, 104-річного закарпатського мудреця, народного філософа, травознавця, гомеопата – як жити довго в щасті, радості і мудрості:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/3964753296911314/

                 Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя:

                             http://novgorodska.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

 • у facebook – виставка дитячого малюнку «Мій улюблений літературний герой»:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/504495887267100                     

                     У бібліотеці ім. О. Гончара – вікторина до Всесвітнього дня велосипеда «Велосипед: чи знаєш ти історію створення?»:

                            http://idiya1.blogspot.com/2021/06/blog-post.html

                    У бібліотеці ім. О. Довженка хвилинка сучасної української поезії: «Є час, коли камінь наріжний – зброя…» автор Юрій Іздрик:

                          https://dovlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_3.html 

                    У бібліотеці №11 – інформування та екологічна вікторина «Розвиваймо екологічну свідомість!»:

                            https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post_3.html

                     Бібліотека №13 у facebook пропонує переглянути на youtube-каналі казку «Царство квітів» автора Світлани Кас’яненко:

                     https://www.youtube.com/watch?v=znfiX1sv1do

                    https://www.facebook.com/libr.public13/posts/4415241568500400 

                   Бібліотека ім. Є. Гуцала пропонує  онлайн-вікторинуправила дорожнього руху:

                             http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/06/blog-post_3.html                 

                  Бібліотека ім. В Нестайка у facebook:

 • онлайн-зустріч із психологом на тему:«Як дитині розвивати впевненість у собі»:

                             https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/1731621953892255

 • пропонує книгу Барбари Кантіні «Мортіна»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/a.127682625557906/30788351753781

                  Бібліотека №15 у facebook – ЕКО-мандрівка «Дивосвіт України». Бібліотекарі розповіли діткам про екологічні проблеми довкілля, як зберегти природу:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3626358354255021/3626357227588467/ 


                

4 червня 

       У блозі ЦБС «Соло-тека» – анонс: 13 червня (неділя) з 11:00 до 17:00 у парку «Відрадний», вулиця Михайла Донця, 13 відбудеться свято «День батька». Головними учасниками заходу – сім’ї з дітьми. Для них організатори готують розважальну й корисну програму. Окрім розважальних конкурсів, будуть представлені безкоштовні послуги міських служб для сімей з дітьми: консультації психолога, юриста тощо. Організатори: Служба у справах дітей та сім’ї КМДА, Міжнародний Центр Батьківства:

         https://www.facebook.com/events/1510982969249885/?ref=newsfeed

         https://resursu-mista.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html

       У блозі ЦБС «Соломянка бібліотечна» – інформування «Бібліотеки Солом’янки: результати діяльності в травні»:

         http://olgasolom.blogspot.com/

       У блозі ЦРБ «Солом’янка – ПДГ» – інформування: вийшов інформаційно-аналітичний бюлетень на базі оперативної інформації «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс, №5 (167), травень 2021»:

         http://pdg-solom.blogspot.com/2021/06/5-2021.html 

       У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку»:

 • віртуальна вікторина «Всеукраїнський день велосипеда»:

                http://library1-info.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html

 • пропонуємо вашій увазі огляд літератури «Книжки, які навчають бути обачними», присвячений темі безпеки дітей:

http://library1-info.blogspot.com/2021/06/blog-post_65.html 

                  Центральна бібліотеки Солом’янки у facebook:

 • інформує, що 4 червня 1863-го – народився найвідоміший київський архітектор Владислав Городецький, автор і власник чудернацького будинку на вулиці Банковій, що його зазвичай звуть «Будинком з химерами»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2090227214453211/

 • пропонує допис «Доля політика і державотворця Євгена Петрушевича»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2090220684453864/                     

 • інформування про справжнього кобзаря України Леопольда Ященка

музикознавця, фольклориста, хорового диригента, композитора, керівника хору народних пісень «Гомін», який народився 2 червня 1928 року в Києві:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2090216064454326/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського»у facebook:

                  Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «Укрзалізниця” вже відкрила продаж квитків на низку “курортних” потягів: список: “Укрзалізниця” вже відкрила продаж квитків на низку поїздів до морських курортів»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/ukrzaliznycya-uzhe-otkryla-prodazhu-biletov-na-ryad-kurortnyh-poezdov-spisok-04062021-427253?fbclid=IwAR3ZJ0Cn57jUsWth6fA2_y9pydSzLhjMuqiG4Tw11wHemd2GGPAh4IKUmGY

 • «День» – «Микола Семена. Важливий крок громадської мережі: ООН дослідить, хто «автор» «водної кризи» і «гуманітарної катастрофи» в Криму»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/vazhlyvyy-krok-gromadskoyi-merezhi?fbclid=IwAR0dLstdNivaq127pGuOhnAwXSJ9Ej6hKySpqRkF74DsDnUVzDvKYfg9ZDQ

 • «Україна молода»:
 • «У Києві з’явиться сквер ім. Василя Сліпака: Сквер імені Героя України «Міфа» Василя Сліпака планують звести на розі Андріївського узвозу та Боричевого Току:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157751/?fbclid=IwAR29Kx9qUA8WuUqPD5MZ61dii6ud4KJa0SY0H4sEmCl5xoPdi1hhT28hruA

 • річниця з Дня народження актора Костя Степанкова:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/164/157727/?fbclid=IwAR1vtyWdo4Pg96GLzz5H3IsuPz0riS8HHsA1qYkLKHao8-wi4IiYp3QbQ-U

 • «КП в Украине»:
 • «Татьяна Нечет. На моря можно будет добраться 11 дополнительными поездами: в июне посетить популярные курорты стало проще»:

https://kp.ua/life/697558-na-moria-mozhno-budet-dobratsia-11-dopolnytelnymy-poezdamy?fbclid=IwAR2cp095xc1s3t4o72fgSwRTP2XEDHaaMbz092YQvs4iA-Q2gFTn9tRHKMM

 • «На выходных в Украине потеплеет, но дожди не отступят»:

https://kp.ua/life/697566-na-vykhodnykh-v-ukrayne-potepleet-no-dozhdy-ne-otstupiat?fbclid=IwAR33KZNudBWtmLScxdVVor2LNKc2aHn3rEVwBPtgS_u7kh7DWJNr868eBh0

 • «Урядовий курєр» – «Інна Омелянчук. Як земля наповнює бюджети громад Рівненщини: область перетворюється на територію рівних можливостей і виходить за показниками з аутсайдерів у лідери:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-03/106_6974.pdf?fbclid=IwAR0B51fOTurSDZQW8J4eFueB870NFdR91CdGIQbZEWwXZ-VU-UroDpkLRvA

 • «Голос України»:
 • «Тридцятьма трьома мовами про Голодомор: Музей Голодомору встановив рекорд України, презентувавши аудіогід 33 мовами»:

http://www.golos.com.ua/article/346954?fbclid=IwAR1TOYjKEeJIA8CwH-bG4IsqZNweqdxbsho4ztK1eH9ZatN_CXNZD5InDY8

http://www.golos.com.ua/news/137081?fbclid=IwAR37u24HTe2qyXz0ZkrgmGY0BBFytgFgTm3VTIqFvCd_PRRjju3OaHHR7w4

                  Бібліотека ім. О. Довженка інформує про те, що 4 червня мільйони людей і численні організації, що займаються захистом прав дітей в усьому світі, відзначають Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії:

                         https://dovlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html

                  У бібліотеці №13 –  онлайн-презентація книжки Інни Ковальчук «Даринка» з ілюстраціями молодших користувачів бібліотеки:

                        http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/13.html 

                  Бібліотека ім. І. Світличного в День охорони навколишнього середовищакреатив-лабораторія «Вуаля». Відходи в доходи. Майстер-клас з виготовлення органайзера для олівців:

                        http://kievchaplib.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html

                   У бібліотеці ім. І. Багряного – пізнавальна гра «Символи дикої природи»:

                        http://bibliotekabagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1037

                    Бібліотека «Преображенська» запрошує на виставку «Українські казки в малюнках», яка облаштована у приміщенні бібліотеки:

                          http://child-lib.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html 

                    Бібліотека ім. О. Донченка провела вуличну акцію «Бібліотека запрошує друзів». Працівники бібліотеки знайомили молодих матусь та дітей старшого віку з послугами, які надає бібліотека, а також розповіли про користь та переваги читання:

                            http://lib-don.blogspot.com/2021/06/blog-post_4.html

 


 5 червня

                      Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook пропонують онлайн-презентацію книжки Інни Ковальчук «Даринка» з ілюстраціями молодших користувачів бібліотеки №13, відібраними після попередньо оголошеного конкурсу малюнків до рукопису

літераторки:

                            https://www.facebook.com/libr.public13/videos/755075898519899

                    Центральна бібліотеки Солом’янки у facebook:

 • пропонує відеоказочку Володимира Сутєєва «Страшний звір» у виконанні Віри Волинчук, технічне оформлення Тамари Безпарточної:

                              https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/4071158606261229

 • майстер-клас із в’язання від Оксани Молчанової, яка пропонує зв’язати килимок із залишків ниточок:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/907634459962507

 • інформування: на території Донеччини 4 травня 2014 року було звільнено від проросійських військових угрупувань місто Лиман:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2091176327691633/

                     У бібліотеці ім. М. Лермонтова – виставка малюнків шестирічного Дані Дорошенка «Мовою мистецтва говорять діти»:

                           https://library-lermontova.blogspot.com/2021/06/blog-post_5.html

                    Бібліотека ім. О. Довженка у facebook інформує, що Бібліотека – це простір, де весело, корисно та цікаво можна провести час:

                          https://www.facebook.com/DovzhenkoLibrary/videos/1127312921111417

                    Бібліотека ім. І. Світличного з нагоди Дня збереження довкілля пропонує гру «Сортуй сміття – врятуй життя»:

                           http://kievchaplib.blogspot.com/2021/06/blog-post_5.html

                    Бібліотека ім. В. Нестайка провела для дітей майстер-клас із виготовлення оріґамі та різнокольорових журавликів:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/pcb.309352947390872/309352887390878/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *