Тиждень 7-13 червня

Бібліотиждень 7-13 червня було присвячено відзначенню Міжнародного дня друзів, Всесвітнього дня океанів, Міжнародного дня боротьби з дитячою працею. А також – максимальна кількість активностей для дітей, адже канікули вивільнили багато часу, який завжди хочеться провести цікаво і корисно! На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook за традицією відбувалиися онлайн-зустрічі

10 причин відпочити за будь-яких умов!

7 червня відбулася онлайн-зустріч «10 причин відпочити за будь-яких умов!». Вебінар, присвячений активному відпочинку, від тренерки з м’яких навичок, коуча, методологині освітніх програм Вікторії Дівоньки у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт».

Психологиня детально розповіла про 10 причин, які показують, що час відкласти справи, відпочити. Які ж це причини: ми відчуваємо втому (які є критерії фізичної, психологічної та моральної втоми і що відбувається з нашим організмом); ми маємо проблеми зі сном; ми маємо проблеми з апетитом; ми не можемо зосередитися; ми невиправдано дратівливі; нав’язливі думки; бажання побути на самоті; ми не відчуваємо радості від тих речей, від яких раніше ми отримували задоволення; безлад навколо (в квартирі, на робочому столі тощо); повна відсутність мотивації й амбіцій. Літа ніхто не скасовував і потреби організму у повноцінному відпочинку теж! Основне завдання відпочинку – наповнити нас енергією й дати нам задоволення.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/636yqaosR6/


Богдан Красавцев: “Еко-історії для моїх маленьких друзів”

8 червня відбулася онлайн-зустріч з письменником і журналістом Богданом Красавцевим, автором книжки “Еко-історії для моїх маленьких друзів” та збірки “Еко-віршики”, керівником ГО “Екологічна нація”. Богдан Красавцев — український письменник, журналіст. Пише для дітей та дорослих. У своїх творах пропагує цінності дбайливого ставлення до природи, взаємоповаги між людьми та любові до Світу. Кредо автора — саджай дерева попри дроворубів.

Як Богдан Красавцев відчув поклик стати еко-просвітником? Як створювалась громадська організація “Екологічна нація”? Чи легко створити екологічну організацію? Як виховати еко-мислення? З чого треба починати і як діяти для цього? Як виховати у людей еко-звички? Еко шлях – це любов і повага до всього навкруги. Найлегшим і найпершим кроком в напрямку до еко-свідомості – свідомий вибір людей не купляти поліетиленові пакети. Ось такий на перший погляд легкий крок, який реально може зробити кожна людина вже сьогодні.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/636E9GmjfU/


Спадкування земельної ділянки, земельних часток паїв. Порядок оформлення спадщини на земельні ділянки

8 червня відбувся правоосвітній вебінар Антоніни Загури, начальника відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги «Спадкування земельної ділянки, земельних часток паїв. Порядок оформлення спадщини на земельні ділянки» в рамках проєкту «Право на право».

Юристка розповіла про особливості спадкування земельних ділянок, про колізії, які можуть виникати в ході спадкування. Які документи повинні мати спадкоємці або люди, що претендують на спадок? Яка процедура оформлення таких документів? Якщо ви маєте питання щодо спадкування земельної ділянки, ви маєте можливість отримати детальну інформацію у відео.

Запис етеру: https://fb.watch/636KvKwSDM/  


Дитинство та творчість Тані Стус

9 червня Публічні у рамках письменницько-бібліотечного проєкту «Дитячі письменники — бібліотекарям», які ставлять на меті промоцію книги та читання, популяризацію сучасної української літератури серед дітей та підлітків вже вдруге ми зустрілися із  Тетяною  Стус,  письменниця, дитяча психологиня, керівниця Лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ», громадська активістка промоції дитячого й підліткового читання та сфери реформування шкільної літературної освіти, засновниця проєкту «BaraBooka. Простір української дитячої книги». Зустріч видалася життєдайною, цікавою та, судячи з реакції глядачів, надзвичайно вдалою і потрібною фаховій аудиторії, адже до неї підключилися багато бібліотекарів з різник куточків України!

Відеозапис етеру: https://fb.watch/68Id4zGaB8/


Розстріляна палітра. Репресовані українські художники, поховані в Биківні

9 червня відбулася онлайн-лекція на тему «Розстріляна палітра. Репресовані українські художники, поховані в Биківні» у рамках спільного проєкту НІМЗ «Биківнянські могили» та «Публічних бібліотек Солом’янки». Лекторка – Тамара Бойко, старший науковий співробітник НІМЗ «Биківнянські могили».

У Биківнянському мартирологу представлено чимало діячів Розстріляного відродження – літературно-мистецького покоління 1920-1930-х років, яке пов’язують з піднесенням та розквітом української культури. Окремою сторінкою в український ренесанс цього періоду вписана діяльність провідних українських художників, серед яких Володимир Гагенмейстер, Микола Івасюк, Михайло Бойчук, Василь Седляр та інші.

У своїй розповіді про долі тих, хто формував обличчя українського живопису в 1920-х – 1930-х роках, Тамара Бойко розповідає про основні тенденції розвитку малярства цього періоду, ознайомить із знаковими картинами митців та згадає важливі документи з архівно-кримінальних справ репресованих художників.

Лекція дуже цікава, заснована на архівних документах.

Детальніше дивіться у відео: https://fb.watch/637oCHuCbH/


«Співаймо разом» з Ігорем Якубовським!

10 червня о 16:00 у Центральній бібліотеці ім. Ф. Достоєвського відбулася перша зустріч проєкту «Співаймо разом» у рамках культурно-мистецької грайливо-просвітницької програми «Живослов». Співак та композитор Ігор Якубовський запросив усіх охочих на дружню та щиру вечірку, на якій кожен зміг поспівати улюблені українські народні та авторські пісні.

В одній із світлих залів бібліотеки на Освіти 14, а зібралися шанувальники пісенного жанру та згадали чудові й неповторні українські пісні: «Несе Галя воду», «Чом ти не прийшов», «Порізала пальчик», «Я піду в далекі гори», «Червона рута», «Слава Україні», «Ой на горі та й женці жнуть» та багато інших. Плануються щочетверга о 16.00 подібні вечори, щоб відновити мистецтво співати разом, адже це прекрасна можливість продовжити наші славні Українські пісенно-духовні традиції. Отже, завжди будемо раді зустрічати нових охочих поспівати українських пісень!

Форум розвитку громадянського суспільства міста Києва

ЦРБ імені Ф. Достоєвського мала честь і насолоду долучитися до районного Форуму розвитку громадянського суспільства міста Києва, присвяченого створенню проєктів громадського бюджету столиці, що відбувся 12 червня у парку Відрадний.

Організатори форуму – Департамент суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та КП “Центр публічної комунікації та інформації”. До участі було запрошено представників організацій громадянського суспільства, громадських активістів та лідерів думок, які працюють задля блага громади та розвитку міста.

Роботу форуму було побудовано за напрямами: Громадський бюджет “Київ: Level Up!”, “Взаємодія через відкриті громадські простори”, “Молодь як ключ до успішного розвитку столиці” та “Ярмарок неурядових організацій. Учасники форуму, беручи участь в інтерактивах, мали змогу підвищити власну обізнаність щодо видів демократії, принципів побудови демократичного суспільства за європейськими стандартами та створення проєктів громадського бюджету.

На локації “Молодь як ключ до успішного розвитку столиці” талановита молодь Солом’янки (старшокласники та студенти) долучилася до воркшопу, під час якого в інтерактивній формі розглядалися стандарти та інструменти молодіжної участі у розбудові громадянського суспільства, важелі впливу на владу, оптимізація взаємодії з органами влади на всіх її рівнях, створення проєктів громадського буджету. А наприкінці – змагалися за кращий проєкт громадського бюджету, обстоюючи його! Перемогла команда “Рішучі”, яку ми бачимо на фото. Приємно, що нинішня молодь дуже вболіває за екологію та інклюзію, отже, назайве переконалися: шукати точки дотику з молодим поколінням варто і цікаво!


Також пропонуємо познайомитися з іншими заходами, які провели Публічні бібліотеки Солом’янки протягом минулого тижня:

 

7 червня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – майстер-клас у відеозапису від Оксани Молчанової. Вчимося в’язати килимок із залишків ниток:

http://library1-info.blogspot.com/2021/06/blog-post_7.html

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/06/blog-post_93.html

 • у КК «Київавтодор» повідомили, що з 7 червня до 25 липня частково обмежать дорожній рух на Чоколівському бульварі:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/06/blog-post_7.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook – інформування: «Життя проживають не для принципів, а для того, щоб бути щасливим». Автор цього вислову Феріт Орхан Памук, турецький письменник, прозаїк народився 7 червня 1952 року у Стамбулі:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2092908837518382/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «Притула пішов з “Голосу”, але вирішив залишитися в політиці: шоумен і екскандидат в мери Києва Сергій Притула оголосив про свій вихід з партії “Голос”»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/pritula-pishov-z-golosu-ale-virishiv-

 • «День» – «Питання щодо вступу України до НАТО потрібно вирішувати негайно: Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення про вступ України до НАТО не можна відкладати на майбутнє, необхідно вирішити негайно»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/070621-pytannya-shchodo-vstupu-ukrayiny-do-nato-…

 • «Україна молода» – «Вірастюк чесно переміг – «Слуга народу»: у партії «Слуга народу» від початку були впевнені в чесній перемозі Василя Вірастюка на виборах у Верховну Раду на 87-му окрузі»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157787/?fbclid=IwAR1PqcW9cm6HGB…

 • «КП в Украине» – «Валерий Пригорницкий. Ребров возглавил клуб из Объединенных Арабских Эмиратов: украинский тренер будет руководить командой “Аль-Аин”»:

https://kp.ua/sport/697701-rebrov-vozghlavyl-klub-yz-obedynennykh-arabskykh-…

 • «Урядовий кур’єр» – «Любомира Коваль. Соціально вразливі українці —

під опікою держави: завдання держави — будувати

країну, в якій не страшно народжувати, де родини з дітьми не живуть у бідності, а малюки зростають щасливими, мають рівні права й можливості реалізувати себе»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-04/107_6975.pdf

 • «Голос України» – «Якісний інформаційний продукт це завжди колективна робота: 6 червня День журналіста»:

http://www.golos.com.ua/article/347004?fbclid=IwAR0tnHMTFoy3UFINPEz0RoIrLuT…

 • «Літературна Україна» – «Відомі переможці Міжнародного конкурсу ілюстраторів ім. Р.Сахалтуєва: у День захисту дітей 1 червня 2021 року у кулуарах Верховної Ради України відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародного конкурсу ілюстраторів книг для дітей ім. Р. Сахалтуєва, а також пройшла виставка кращих робіт конкурсантів»:

https://litukraina.com.ua/2021/06/06/vidomi-peremozhci-mizhnarodnogo-konkursu…

Бібліотека ім. М. Реріха Вікторина та цікаві факти до Всесвітнього дня океанів «Безмежний. Неосяжний. Загадковий»:

http://rerixlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_7.html

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook інформує, що 7 червня 1926 року у Жмеринці народився художник Анатолій Базилевич:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi/videos/174264861309065

Бібліотека ім. М. Бажана у facebook – інформування: 2021 рік – Міжнародний рік овочів і фруктів. «Молекулярна кухня» – година цікавинок!:

https://www.facebook.com/100005447344503/videos/1573335289524701

У БСЧ ім. М. Лермонтова – віртуальна виставка «Життя видатних людей»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/06/blog-post_7.html

У Бібліотеці ім. О. Довженка відеовірш – про літню негоду:

https://dovlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_7.html

Бібліотека «Солом’янська» – пропонує відгадати загадки «Дорожні знаки та їх значення»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/06/blog-post_07.html


8 червня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook – інформування: 8 червня 1949 року вийшов у світ роман Джорджа Орвелла «1984»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook повідомляє – 8 червня 1915 року Казимир Малевич остаточно завершив написання картини «Чорний квадрат», яку вважають іконою європейського авангарду:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2092880187521247/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица»:
 • «В Оболонському районі Києва може з’явитися парк площею більше 30 гектарів: біля Мінського масиву між вулицею Кондратюка і межею лісу в Оболонському районі Києва може з’явитися великий парк з площею понад 30 гектарів. Парк стане найбільшим в Оболонському районі столиці»:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/v-obolonskomu-rayoni-kiyeva-mozhe-z-yavitisya-…

 • «CNN оприлюднив запис розмови між Джуліані, Єрмаком і Волкером»:

https://www.dsnews.ua/ukr/politics/cnn-oprilyudniv-zapis-rozmovi-mizh-dzhuliani…

 • «День»:
 • «У Києві презентували Експертну мережу Кримської платформи: в Україні сформована Експертна мережа Кримської платформи і планується проведення її форуму»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/070621-u-kyyevi-prezentuvaly-ekspertnu-merezhu-krymskoyi…

 • «Спогади про Михайла Федотовича Слабошпицького людину, яка мала дивовижний дар наближати й оживлювати постаті минулого»:

https://day.kyiv.ua/uk/article/media/vin-vse-pysav?fbclid=IwAR30Q9KHj6Q7dmpl60q…

 • «Україна молода»:
 • «Посольство Ірландії почало роботу в Україні: вперше в історії двосторонніх відносин у Києві розпочало роботу посольство Ірландії – до цього ірландський посол у Празі працював в Україні за сумісництвом»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157852/?fbclid=IwAR2RhTj8nAGuJi689Cly38…

 • «Українські спортивні гімнасти в Єгипті виграли три золота та дві бронзи»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/118/157789/?fbclid=IwAR3J58ORNKIbrdy

 • «КП в Украине»:

«Валерий Пригорницкий. Киевское “Динамо” – второе по количеству воспитанников на Евро-2020: впереди только “Аякс”»:

https://kp.ua/sport/697795-kyevskoe-dynamo-vtoroe-po-kolychestvu-vospytannykov-…

 • «Юлия Кацун. Режиссер-постановщик МУЗ-ТВ Олег Боднарчук: о провокации Моргенштерна, премиях в Украине и будущем шоу-бизнеса»:

https://kp.ua/culture/697742-rezhysser-postanovschyk-muz-tv-oleh-bodnarchuk…

 • «Урядовий курєр» – «Оксана Малолєтова. В Україні висадять мільярд молодих дерев: окрім чистого повітря та води, українці повинні мати зиск від використання природних ресурсів держави»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-07/108_6976.pdf…

 • «Де нам оберіг, там ворогам зась»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-07/108_6976.pdf…

 • «Голос України»:
 • «Оксана Половина. Для майбутнього екології важливий кожен крок: у Всесвітній день охорони довкілля, який щорічно відзначають 5 червня, у понад 100 країнах мільйони свідомих громадян долучаються до глобального прибирання планети»:

http://www.golos.com.ua/article/347050?fbclid=IwAR3RaUx4hGm8l4SX8QH72…

http://www.golos.com.ua/news/137266?fbclid=IwAR0mPBiB10uLUvmcTscqL…

Бібліотека ім. М. Реріха:

 • у facebook вітає всіх своїх шанувальників з чудовим днем друзів!:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462/3979564215430222/

 • на youtube-каналі – відеоролик до Всесвітнього дня океанів «Безмежний. Неосяжний. Загадковий»:

https://www.youtube.com/watch?v=8a6ivNYREaE

У БСЧ ім. М. Лермонтова – інформування до Дня дружби «Мова дружби не слова, а розуміння»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/06/blog-post_8.html

Бібліотека ім. О. Довженка інформує, що в кафедральному соборі м. Ковентрі (Велика Британія) відбулася віртуальна церемонія оголошення переможців престижної міжнародної літературної нагороди Букерівської премії. Цього року її отримав французький письменник сенегальського походження Давід Діоп за роман «Вночі вся кров чорна»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/06/2021.html

У бібліотеці №11 – історична сторінка, присвячена Євгену Коновальцю «Я воїн і помру на фронті»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post_8.html

У бібліотеці ім. Є. Гуцала  у Всесвітній день океанів, відбувся майстер-клас з витинанки, на якому відвідувачі із задоволенням вирізали рибок, крабів та інших мешканців океану:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/06/blog-post_8.html

Бібліотека «Преображенська» пропонує книгу письменника Мартіна Дорі, «Діти проти пластику» від Українського інституту книги:

http://child-lib.blogspot.com/2021/06/blog-post_96.html

Бібліотека ім. О. Донченка:

 • інформування: в рамках Шевченківського березня 2021 Центральна бібліотека ім. Т. Шевченка для дітей м. Києва запропонувала взяти участь у традиційному проєкті «Іду з дитинства до Тараса». Учні 5-Б класу ліцею КПІ Жовтяк В., Смирна С., Яцків В. долучилися до поширення творчості видатного поета у соціальних мережах і представили відеочитання, в яких вони декламували улюблені вірші Шевченка. Усі учні відзначені подяками за участь у проєкті:

http://libdon.blogspot.com/2021/06/blogpost_8.html

 • «Цікаві факти про океан»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/06/8.html


9 червня

У блозі ЦРБ «СОЛОМ’ЯНКА – ПДГ» – інформування:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/06/5-2021_9.html

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/06/9-2021.html

 • «У Києві запрацювали нові бюро правової допомоги»:

http://pdg-solom.blogspot.com/2021/06/blog-post_9.html

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформує про те, що 9 червня святкує день народження Сергій Василюк – фронтмен і засновник гурту “Тінь Сонця”: https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…
 • після тривалої перерви інтернет-центр на Освіти, 14 а знов чекає на вас!

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2094405844035348/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «”Добродія Фудз” презентувала першу українську преміальну лінійку вівсянки WOWСЯНКА: один із найбільших виробників вівсяних пластівців в Україні»:

https://www.dsnews.ua/ukr/novosti_kompaniy/dobrodiya-fudz-prezentovala-…

 • «День» – «Зеленський у розмові з Байденом порушив питання про конкретний план приєднання до НАТО: Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом порушив питання необхідності покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив’язаний до чітких календарних дат, повідомляє пресслужба глави Української держави у вівторок»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/080621-zelenskyy-u-rozmovi-z-baydenom-porushyv-…

 • «Україна молода» – «Харковом почав курсувати екобус: збирає відпрацьовані термометри, лампочки і батарейки»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157890/?fbclid=IwAR3ZijK_x7lQbGF–Fcsg8S5Qs3Q0yCKSDmXgNVd6afcwsr6jtPFKk9vEn0

 • «КП в Украине» – «Татьяна Нечет. Британская фирма купила самую дорогую в мире почтовую марку: старейший дилер почтовых марок приобрел “Британскую Гвиана” 1856 года за 8,3 миллиона долларов»:

https://kp.ua/life/697897-brytanskaia-fyrma-kupyla-samuui-dorohuui-v-myre-…

 • «Урядовий кур’єр» – «Олег Громов. Єдиний портал відкритих даних:

для бізнесу і людей.

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-08/109_6977.pdf…

 • «Голос України» – «Підтримати європейську перспективу нашої держави: Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук та депутат Бундестагу Німеччини Йоганн Заатгофф (на знімку праворуч) обговорили перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України»:

http://www.golos.com.ua/article/347130?fbclid=IwAR2RhTj8nAGuJi689Cly38zoqLG6Ms…

БСЧ ім. О. Гончара у facebook пропонує на майстер-класі з малювання намалювати півника:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/312271030535312

Бібліотека №11 у Міжнародний день океанів пропонує переглянути інформаційну сторінку «Незбагнений світ океанів»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post_9.html

У бібліотеці №13:

 • вікторина «Ерудит»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post_55.html

 • до 375-річчя з дня народження Івана Скоропадського, гетьмана Лівобережної України – історичний перегляд «Іван Скоропадський – гетьман на сутінках Козацької держави»:

https://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post_9.html

У бібліотеці «Солом’янська» – творчий захід «Поєднані музикою»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/06/blog-post_9.html

У блозі бібліотеки ім. І. Світличного – інформування для дівчат: зачіска коса «Риб’ячий хвіст»:

https://kievchaplib.blogspot.com/p/blog-page_69.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook інформує про те, що сьогодні, 9 червня, відзначається Міжнародний день друзів: https://www.facebook.com/vseosvita/photos/a.1588820804509604/4222058301185828/

У бібліотеці ім. В. Нестайка у facebook – майстер-клас із малювання креативних картин з акварельним фоном та «силуетами»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/photos/pcb.311354317190735/311354083857425/

Бібліотека «Преображенська» пропонує настільні ігри на різний смак для хлопчиків та дівчаток, як молодшого, так і старшого віку: економічні, логічні, стратегічні, пригодницькі, розвиваючі, психологічні, навчальні та інші:

http://child-lib.blogspot.com/2020/03/blog-post_15.html

Бібліотека №15:

 • в instagram книга письменниці Наталії Стукман «Малюк Коргі вчиться малювати»:

https://www.instagram.com/p/CP5J_0IHbB6/…


10 червня

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook:

 • інформування: 10 червня народився Василь Шкляр – один з найвідоміших письменників сучасної України:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2095176273958305/

 • 10 червня 1911 року народився Петро Вескляров – український актор театру та кіно, заслужений «дід Панас» України:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2095113660631233

 • вікторина до всесвітнього дня морозива:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/2094546910687908/

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» – «“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев: Зеленський заявив про програму, яка передбачає створення 1 млн га лісів за 10 років. Однак вільної землі для розміщення таких площ немає. Розберемося, який інтерес ховається за деревами»:

https://www.dsnews.ua/ukr/economics/ne-videli-za-derevyami-lesa-pochemu-iniciativa…

 • «День» – «Сьогодні українці зможуть спостерігати рідкісне сонячне затемнення: в Україні 10 червня можна буде побачити «вогняне кільце» на небі. Почнеться затемнення о 13:26 за київським часом і триватиме близько півтори години»:

https://day.kyiv.ua/uk/news/100621-sogodni-ukrayinci-zmozhut-sposterigaty-…

 • «КП в Украине» – «Валерий Пригорницкий. Ломаченко не станет просить Лопеса о реванше: но цель стать абсолютным чемпионом мира никто не отменял»:

https://kp.ua/sport/697998-lomachenko-ne-stanet-prosyt-lopesa-o-revanshe…

 • «Україна молода» – «Німеччина підтримала створення Кримської платформи: офіційний Берлін підтримує створення Кримської платформи, яка спрямована на повернення анексованого півострова Україні»:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157919/?fbclid=IwAR1MNE5rnexkfmgrmoR94R…

 • «Урядовий кур’єр» – «Олег Громов. Пакет більше не потрібен! В Україні розпочався процес відмови виробників продуктів харчування та торговельних мереж від пластикових упаковок.

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-09/110_6978.pdf…

 • «Голос України» – «Марина Кривда. Щасливе майбутнє настане там, де встановлено чесні взаємини, де панує солідарний розподіл обов’язків і суспільних благ: демократичні перетворення в українському суспільстві, що розпочалися в 90-ті роки, зняли ідеологічні обмеження та відкрили простір для письменницької творчості різних жанрів»:

http://www.golos.com.ua/article/347147?fbclid=IwAR0mPBiB10uLUvmcTscq…

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook запрошує на художню виставку художниці Ніни Ткачук, яка відбудеться 13 червня о 13.00 в приміщенні бібліотеки!: https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.875747289145279/…

Бібліотека ім. М. Бажана в День друзів збирає на майстер-клас із виготовлення оригінальних подарунків. Зустріч – 12 червня в парку «Відрадний» з 10:0014:00:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html

У БСЧ ім. М. Лермонтова – інформування «Вчені України: Грабовському Б.П. – 120»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/06/120.html

БСЧ ім. О. Гончара у facebook підготувала майстер-клас із виготовлення прикраси для волосся:

https://www.facebook.com/LibraryGonchara/videos/396182354961651

У бібліотеці ім. О. Довженка відбувся грально-пізнавальний урок у рамках музично-поетичного проєкту «Руханка-читанка». Інтерактивний захід провів композитор і співак Ігор Якубовський, для вихованців дитячого садка № 383:

Бібліотека №11:

 • провела інформаційно-роз’яснювальний захід «Дитина і праця». Мета – підвищення рівня обізнаності щодо додержання законодавства про працю неповнолітніх, а також недопущення використання найгірших форм дитячої праці:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html

 • інформаційний допис до Дня народження Василя Шкляра «Батько українського бестселера»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/06/blog-post_77.html

Бібліотека №13:

 • пропонує книгу Дейла Карнегі «Як подолати неспокій і почати жити»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html

 • до 70-річчя від дня народження Василя Шкляра виставка-портрет «Містичний батько українського бестселера»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post_87.html          

У бібліотеці ім. Є Гуцала – книжкова виставка, присвячена письменнику Василю Шкляру «Письменник з мужнім і чутливим серцем»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html

У бібліотеці ім. І. Багряного – пізнавальна гра для найменших «Зварю тобі борщику!»:

http://bibliotekabagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/1040

Бібліотека ім. О. Донченка – інформування «Коновалець Євген. Творець ОУН»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html

У блозі бібліотеки №15 – інформування «Праця неповнолітніх, що вам відомо про це?»:

https://babylib.blogspot.com/2021/06/blog-post_10.html


11 червня

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • Інформування: 11 червня минає 122 роки з дня народження японського письменника, лауреата Нобелівської премії із літератури Ясунарі Кавабати (1899-1972):

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

 • 11 червня 1888 року в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі в Києві було відкрито пам’ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам’ятника виникла ще у 1840-х роках за ініціативи професора Київського університету Миколи Костомарова:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

На сторінці «Бібліограф Достоєвського» у facebook:

Сьогодні в пресі:

 • «Деловая столица» Польща до Євро-2020 вирішила почати послаблювати карантин: Польща з 13 по 26 червня почне поступово знімати чергові санітарно-епідеміологічні обмеження:

https://www.dsnews.ua/ukr/world/polsha-k-evro-2020-reshila-nachat-oslablyat…

 • «День» – «Столтенберг у розмові з Зеленським підкреслив незмінну політичну і практичну підтримку України: Генсек НАТО Єнс Столтенберг 10 червня в переддень саміту глав країн НАТО провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським:

https://day.kyiv.ua/uk/news/110621-stoltenberg-u-rozmovi-z-zelenskym-pidkreslyv…

 • «Україна молода» – «У Британії розпочався саміт великої сімки: у п’ятницю, 11 червня, в курортному комплексі Карбіс-Бей у британському Корнуоллі розпочався перший з часу початку пандемії очний саміт країн G7 – США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади»: https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157961/?fbclid=IwAR14XEzZSQCGh3eJK…
 • «КП в Украине» – «Татьяна Нечет. Европа отправит зонд, чтобы исследовать “злого двойника” Земли: важное событие запланировано на начало 2030-х годов»:

https://kp.ua/life/698097-evropa-otpravyt-zond-chtoby-yssledovat-zloho-dvoinyka-…

 • «Урядовий кур’єр» – «Володимир Колюбакін. Нові шляхи дорожньої галузі: представлено плани реформування роботи Державного агентства автомобільних доріг, частину їх уже реалізують»:

https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-06-10/111_6979.pd…

У БСЧ ім. М. Лермонтова – інформування до Дня червоної троянди «Королева квітів – Троянда»:

https://librarylermontova.blogspot.com/2021/06/blogpost_11.html

У бібліотеці ім. О. Довженка – інформування: 12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Його було засновано наприкінці минулого століття Міжнародною організацією праці (МОП):

https://dovlib.blogspot.com/2021/06/blog-post_11.html

У бібліотеці №13 до 130-річчя з дня народження Євгена Коновальця виставка-персоналія «Євген Коновалець. Життя в ім’я України»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/06/blog-post_11.html

 


12 червня

У блозі ЦБС «ПРОчитання & бібліотеку» – віртуальна вікторина «Всесвітній день морозива»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/06/blog-post_82.html

Центральна бібліотека Соломянки у facebook – до Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею підготувала добірку корисних книжок. Навчання, освіта і саморозвиток – якісна основа і захист від потрапляння у тенета важкої дитячої праці:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/…

Бібліотека №13 у facebook інформує про чудові заходи у парку «Відрадний». Майстер-класи з паперопластики «Кольорове літо», вітальні листівки, закладки до книжок і таке інше. Охочих спробувати свої можливості і вміння було досхочу:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=936258760494778&set

Бібліотека ім. І. Багряного пропонує під час канікул, теплого сонячного дня дізнатися щось більше про рідне місто Київ:

https://www.facebook.com/bagrianylib/photos/pcb.2961340897439701/…


13 червня

Бібліотека «Солом’янська» напередодні дня батька разом з іншими Публічними бібліотеками Солом’янки у парку «Відрадний» запропонувала відвідувачам цікаві майстер-класи, вікторини та багато інших новинок, а також запросила до своєї бібліотеки:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/06/blog-post_13.html

Бібліотека ім. І. Світличного у рубриці «Недільні читання» запропонувала Українську народну казку «Жінка, що мала крила»:

http://kievchaplib.blogspot.com/2021/06/blog-post_13.html

У бібліотеці ім. Є. Гуцала в рубриці «Загадковий світ розслідувань»  книги відомої польської дитячої письменниці Малгожати Стренковської-Заремби «Детектив Кефірчик у пошуках скелета» та «Детектив Кефірчик і перший труп»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/06/blog-post_77.html

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *