Оновлена бібліотека імені М.Ю. Лермонтова. Урочисте відкриття

23 серпня 2021 року відбулося відкриття  бібліотеки сімейного читання імені М. Ю. Лермонтова Солом’янського району міста Києва після капітального ремонту. На свято завітало багато гостей: голова району Ірина Чечотка, перший заступник Олександр Смик, заступник Євген Малий, начальник управління культури Тетяна Устинович, відвідувачі бібліотеки.

Директор ЦБС Солом’янського району І. Щербина розповіла присутнім про роботу та набутки бібліотеки.

(фото люб’язно надані пресс-службою Солом’янської райдержадміністрації в м. Києві)

 

Бібліотека у цифрах:

  • користувачі – 6500 осіб, з них: діти до 15-ти років – 1500, молодь 16-22 років – 1300 осіб
  • відвідування – 42 тис.раз, з них 6,7 тис. – на масові заходи
  • навчання комп’ютерної грамотності – більше 200 осіб на рік
  • надходження документів у фонд – більше 1 тис. примірників, з них 565 – фандрейзинг
  • списання – 2,5 тис. примірників
  • фонд – 27 тис. примірників
  • видача – більше 100 тис. примвірників, з них дітям до 15 років – близько 40 тис.

 

 

 

 

 

 

 

 

Трохи історії 

Вперше бібліотеку для дорослих була відкрито 15 жовтня 1934 року на Брест-Литовському проспекті. З нагоди 120-ї річниці від дня народження відомого поета Михайла Лермонтова бібліотеці присвоюється його ім’я.

У роки Другої світової війни, під час боїв за Київ, будинок, у якому розташовується бібліотека, частково руйнується. 17 грудня 1943 року рішенням Київського міськвиконкому відновлюється робота 8-ми державних масових бібліотек. Наприкінці 1944 року у відреставрованому будинку на Брест-Литовському проспекті № 50 знову відчиняє свої двері бібліотека для дорослих імені М. Лермонтова.

У цей час в північній частині Жовтневого району виникає вулиця Шляхопровідна, нині – вулиця Героїв Севастополя. 1968 року на цій вулиці здається в експлуатацію будинок № 22, перший поверх якого призначений під бібліотеку. У ці приміщення і переїжджають дві бібліотеки: бібліотека для дорослих імені М. Лермонтова та бібліотека для дітей імені Н. Крупської, яка була заснована ще у 1920 році. Відкривається нова сторінка в історії бібліотеки для дорослих імені М. Лермонтова. У цей час фонд бібліотеки налічує 55,8 тис. примірників, бібліотека підпорядковується Київському управлінню культури.

1976 року всі державні масові бібліотеки для дорослих об’єднуються в районні ЦБС, а 1987-го всі бібліотеки – і для дорослих, і для дітей – об’єднуються у бібліотечні системи в рамках адміністративних районів міста. Бібліотека імені М. Лермонтова набуває статусу Центральної районної бібліотеки ЦБС Жовтневого району.

У 1997 році розпорядженням Жовтневої районної в місті Києві державної адміністрації від 21.10.1997 року № 1586 «Про реорганізацію бібліотечної мережі» створюється Центральна районна бібліотека сімейного читання імені М. Лермонтова. Статус бібліотеки визначає і напрямок її роботи. Для мешканців району вона стає справжнім осередком культури, місцем спілкування різних верств населення, масових родинних заходів.

2001 рік приносить зміни у бібліотечну систему столиці. Згідно з рішенням Київради «Про межі нових адміністративних районів міста Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи» створюється Солом’янський район. Бібліотека сімейного читання імені М. Лермонтова входить до складу Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району.

Нині починається новий етап життя і діяльності бібліотеки. Її, осучаснену, урочисто відкрито для відвідування у переддень 30-ї річниці Незалежності України.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *