Бібліомарафон #Письменник_кличе_на_урок

 

Традиційно на початку вересня Публічні бібліотеки Солом’янки запрошують на марафон цікавих та пізнавальних зустрічей із сучасними дитячими письменниками #Письменник_кличе_на_урок


Тиждень перший

31.08 о 10.00 Руханка-читанка з Ігорем Якубовським (бібліотека на Освіти, 14а – для вихованців ДДЗ № 623)

У бібліотеці на Освіти узяв старт щорічний бібліомарафон до Дня знань «Письменник кличе на урок». 31 серпня, в останній день літа, Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а приймала у себе цікавих маленьких гостей – вихованців дошкільного дитячого закладу Солом’янського району № 625. Спочатку дітям було запропоновано грайливе заняття проєкту «Руханка-читанка», під час якого діти граючись навчалися і навчаючись гралися. Тренер-координатор композитор і співак Ігор Якубовський запропонував вихованцям поспівати скоромовки, поплескати і порухати ніжками під ритмічні музичні віршики Оксани Кротюк, Євгена Гуцала, Людмили Горової, Галини Гук, а Тетяна Яровицина встигла зафіксувати неповторні кадри. Малеча потренувалася правильно виголошувати літери «б», «р», «с», «ц», «к» та інші, а також поспівати цікаві віршики про любимих казкових звіряток, імпровізуючи під різні мелодії.

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/2162679960541269

 01.09 об 11.00 Знайомство дітей з журналом “Пізнайко” та створення спецвипуску журналу за участі запрошених дітей дитячого англійського клубу “Jasminka”
(бібліотека імені М.Реріха, вул. Єреванська, 12)

Як новий навчальний рік зустрінеш, так його і проведеш!  У #Дитячий_англійський_клуб_Jasminka навчальний рік буде точно веселим! 1 вересня дітками  від 4 до 6 років цього  клубу  було створено спецвипуск журналу «Пізнайко» під керівництвом головного борсучка країни! А допомагала їм представниця журналу Грицайло Наталія. Кожна дитина працювала над окремою сторінкою журналу, хто художником-ілюстратором, а хто і навіть редактором.  Результатом спільного творчого натхнення став  журнал, який створили маленькі діти! Ну і як тут обійтися без солодощів та подарунків?! Хіба такий День знань забудеш?

https://www.facebook.com/rerikh.library/posts/4219455511441090


02.09 о 09:30 Зустріч з дитячою письменницею Інною Ковальчук в СЗШ №174

Бібліотека 13 підхопила традиційну естафету і провела письменницький урок разом із талановитою українською літераторкою Інною Ковальчук у школі 174 для учнів 9-А класу. Це дуже значимо і символічно, адже Інна Георгіївна мешкає у нашому районі і хто, як не вона має повідати учням про необхідність старанного навчання, важливість читання і, зокрема, книги в нашому житті. Відбулось світле спілкування з порадами і настановами. А ще й тому, що у нашої чарівної пані Інни 2 вересня День народження, з чим ми її щиросердно вітаємо. Нових книжок і гарних плідних зустрічей!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=987258185394835&id=100023319883991


02.09 об 11.00 Зустріч з дитячою письменницею Ганною Олійник (бібліотека імені В.Нестайка, вул. Солом’янська, 33)

У рамках щорічної акції “Письменник кличе на урок”, яка проводиться в перші дні нового навчального року, відбулася зустріч учнів 5-го класу спеціалізованої школи 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов з дитячою письменницею Ганною Олійник, авторкою книжок “Морські казочки” та” Різдвяні ельфи”, які вже дуже полюбилися дітям. Затамувавши подих, діти слухали чарівну історію про ельфів, які працюють цілий рік, готуючи різдвяні  подарунки для малечі. Це надзвичайно добра та атмосферна книга. А скільки запитань було у наших допитливих дітей! Книги Ганни Олійник чекають вас у бібліотеках Солом’янки!

https://lib-kudr.blogspot.com/2021/09/blog-post.html


02.09 об 11.30 “Весела абетка Наталки Поклад”. Зустріч молодших школярів з поеткою в СШ № 64

За доброю традицією тісної співпраці бібліотеки зі СШ№ 64  до другокласників  завітала знана і шанована письменниця і поетеса Наталка Поклад. Окрім глибоких, вражаючих своєю проникливістю і влучністю віршів для дорослих,  вона є авторкою теплих, добрих і повчальних книг для дітей. Пані Наталка випромінює  як і її твори світлу енергію, сповнену любові до людей, природи, Батьківщини. Діти особливо це відчувають, тому замість запланованого виступу, відбулося живе, безпосереднє спілкування. На кожен віршик школярики реагували морем піднятих рук: всі хотіли поділитися враженнями від почутого. Присутні отримали задоволення від неформальної, майже родинної, зустрічі.

https://novgorodska.blogspot.com/2021/09/64.html


03.09 о 12.00 Онлайн-зустріч із письменницею Анною Ходко та чуттєві читання “Казок нічного саду”

Онлайн-зустріч із мистецтвознавицею, музейницею, авторкою дитячої прози і поезії, переможницею конкурсу “Корнійчуковська премія” у номінації “Проза для дітей молодшого віку. Українські автори” Анною Ходко – у рамках бібліомарафону “Письменник кличе на урок”Віртуальне знайомство із доброю і мудрою книжкою Анни Ходко “Казки нічного саду”, яка доводить: мрії збуваються. Головне – лишатися собою, мріяти, вміти чути інших і робити правильні висновки.

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2917918071856423


 

Тиждень другий

06.09 о 14.00 Зустріч із Валентиною Захабурою (бібліотека № 11 для дорослих, вул. Тупікова, 21)

Для учнів 7 класу, письменниця Валентина Захабура презентувала свою книгу ” Лепрекони”, яка отримала звання «Підліткова книжка року-2019» за версією проекту «BaraBooka.  Письменниця розповіла, що лепрекони – це не лише міфічні ірландські персонажі. Це жваві українські підлітки, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. Друзі-лепрекони потерпають від діставучих вчителів, які ні сіло ні впало можуть заборонити учням весну, від надмірної чи, навпаки, недостатньої батьківської уваги, від застарілих соціальних стереотипів. А ще — шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу і дати відсіч проблемам. Адже дружба — їхній найбільший скарб. А ще, авторка розповіла про свої веселі книги під назвою «Ой, Лише , або з чим їдять вундеркіндів». А до друку вже готуються продовження пригод – «Ой, Лише, або як потрапити в халепу» та «Ой, Лише, або як приборкати батьків». Супер! Всі отримали задоволення. Залишилось тільки самому зануритися в світ підлітків і вчителів, прочитавши книгу “Лепрекони”

https://publ-library11.blogspot.com/2021/09/blog-post_51.html


07.09 о 10.30 Руханка-читанка з Ігорем Якубовським (бібліотека на Освіти, 14а – для вихованців ДДЗ № 623)

Друга  «Руханка-читанка» зібрала неповторну, грайливу малечу на свій урок Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а. Цього разу гостями бібліотеки були дітки ДНЗ №623 Солом’янського району. Під веселі та грайливі скоромовки та дитячі вірші Євгена Гуцала, Людмили Горової, Оксани Кротюк, Галини Гук та інших поетів маленькі вихованці навчались чітко вимовляти літери, інтонувати музичні фрази, правильно та ритмічно співати імпровізуючи різні мелодії. Після грайливого заняття із тренером-координатором, композитором і співаком Ігор Якубовський маленькі шанувальники відвідали абонемент бібліотеки, де познайомились із цікавими книгами, журналами та пообіцяли найближчим часом прийти з батьками, щоб записатись і стати постійними читачами. Відеооператор Тамара Безпарточна намагалась не пропустити жодного цікавого моменту! Приємного перегляду!

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/2168569089952356


07.09 об 11.30 Зустріч із казкотерапевтом Інною Курило (Бібліотека Солом’янська, вул. Кавказька, 7)

Із початком нового навчального року в бібліотеці знову весело та гамірно, після трьох місяців літніх канікул невеличкого затишшя. Тільки в такому емоційному форматі проходять зустрічі дітлахів з письменниками, а ще коли вони відбуваються не з простою письменницею, а казкотерапевтом, то  децибели гучності зростають в рази. От і в нас, після зустрічі третьокласників із авторкою книг  про Кексика та “Чарівні бабусині казки” Інною Курило, залишилось тільки маса позитивних емоцій, адже багато дітлахів задавали незліченну кількість запитань та отримали вичерпні відповіді і про котика, і про казки, і про те як створюється казка, і для чого.

https://biblioformat.blogspot.com/2021/09/blog-post_8.html


07.09 о 12.20 Зустріч із Іриною Власенко (БСЧ імені Олеся Гончара, вул. Шепелєва, 13)

Сьогодні відбулася цікава зустріч письменниці Ірини Власенко з учнями 11 класу СШ №12. У фокусі зустрічі – реалістичні твори письменниці «Чужі скарби» , «Всередині яблука», «Учителька німецької», «Квітка з Манхеттена»,  присвячені соціально-психологічним проблемам сучасності, які тісно пов’язані зі складною і суперечливою історією України та іншими пронизливими тематиками.

http://idiya1.blogspot.com/2021/09/blog-post_7.html


09.09 о 12.20 Зустріч із Оленою Рижко (БСЧ імені Олеся Гончара, вул. Шепелєва, 13)

Зустріч із письменницею “Про те, що не розкаже Google” була надзвичайно цікавою, емоційною, інтригуючою. І не дивно, адже пані Олена Рижко – авторка п’яти поетичних збірок, двох романів та 6 повістей для підлітків!

https://fb.watch/8038IByJIW/ 

 

 

 

 

 

 

 


09.09 Олександр Дерманський – гість бібліотеки Бібліотеки ім. О. Донченка (вул. Єреванська, 13)

9 вересня до бібліотеки завітав улюблений дитячий письменник Олександр Дерманський. На зустріч з ним прийшли учні 3-В та 4-В класів 149 школи. Пан Олександр жваво та з гумором спілкувався з юними читачами, відповідав на їх запитання, ознайомив зі своїми творами, розповів про їх сюжети, читав веселі вірші та уривки з нових книг. Наприкінці заходу всі охочі мали змогу придбати книжки з автографом письменника.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *