Бібліотеки – Хаби цифрової освіти

3−5 листопада в Києві з дотриманням всіх карантинних вимог відбулася стратегічна сесії «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти», ініційована ПРООН та Українською бібліотечною асоціацією, у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації.

Метою сесії було напрацювання матеріалів для підготовки навчального курсу та/або посібника із посилення спроможності бібліотек як Хабів цифрової освіти.

Під час відкриття сесії заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила «Бібліотеки та бібліотекарі відіграють вирішальну роль у цій трансформації. Вони можуть змінити життя людей, допомагаючи їм отримати навички, необхідні для сучасного онлайн-світу».

Серед учасників сесії, в числі 20 представниць/ків бібліотек із усієї України була директор Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району Іванна Щербина, а Центральна районна бібліотека імені Ф. Достоєвського, як успішний діючий Хаб цифрової освіти − стала місцем ознайомчого візиту для учасників сесії.

Під час відвідин бібліотекарі ділилися досвідом розвитку цифрової грамотності як для відвідувачів, так і для бібліотекарів, зокрема: про організацію та супровід навчання на порталі Дія. Цифрова освіта; про основи здобуття комп’ютерної грамотності у формі курсів та індивідуальних занять; про написання статей у Вікіпедії та створення іншого україномовного віртуального контенту (мотиватори, інтелектуальні ігри, вікторини тощо); про роботу власноруч розроблених цифрових сервісів, які є додатками електронного каталогу: мобільного застосунку “Бібліотеки Солом’янки” на системі Android, та Telegram чат-бота “Бібліотека Солом’янки”.

Для довідки.

Міністерство цифрової трансформації запланувало за 3 роки навчити 6 млн українців цифровій грамотності.

З цією метою у 2020 році розроблено національний проєкт Дія.Цифрова освіта,  в рамках якого Мінцифри створює партнерську мережу хабів цифрової освіти по всій Україні.

Одним з основних місць, де громадяни мають можливість здобувати чи вдосконалювати цифрові навики, тобто хаби цифрової освіти є комп’ютеризовані бібліотеки.

В Солом’янському районі всі 17 бібліотек, які входять в мережу Централізованої бібліотечної системи є Хабами цифрової освіти, а бібліотекарі – амбасадорами цифрової освіти, які працюють над підвищенням цифрової грамотності мешканців та гостей району.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *