Всеукраїнська кампанія “16 днів проти насильства”

Бібліотеки Солом’янки активно долучаються до Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства”, яка проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У бібліотеці “Преображенська” відкрилася виставка дитячих малюнків “Світ без насильства очима дітей”, до участі в якій долучилися юні користувачі бібліотеки.  Як видно з малюнків юних користувачів бібліотеки, діти хочуть, щоб люди любили, поважали й не кривдили один одного і природу.

ЦРБ імені Ф. М. Достоєвського 30 листопада провела правоосвітній вебінар «Запобігти насильству» за участю Надії Ситник, старшої інспекторки з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції, капітана поліції, під час якого були висвітлені питання недопустимості насильства, а особливий акцент зроблено на реальних діях та кроках протидії насильству у різних сферах.
https://fb.watch/9BVBpzbUo5/

А також відбулися інші заходи:

У бібліотеці для дорослих №11 проведено інформаційний день “Скажи СТОП насильству”. Користувачів проінформували та роздали пам’ятки, про те, що потрібно робити і куди звернутися, якщо вони або їхні знайомі стали жертвами насилля.
https://publ-library11.blogspot.com/2021/11/blog-post_25.html

Бібліотека №13 провела онлайн майстер-клас з виготовлення тематичного плаката “Я вільна, бо я – жінка!”, який закликає боротися з таким ганебним явищем, як насильство над жінками.
http://public-library-13.blogspot.com/2021/11/blog-post_25.html

Бібліотека з питань мистецтв імені Миколи Бажана провела правове інформування користувачів бібліотеки про проблеми та шляхи вирішення, ознайомлено із законодавчими документами. Проінформовано 16 осіб. https://www.facebook.com/groups/238855299877705/posts/1336383936791497/

Бібліотека імені Всеволода Нестайка для дітей створила правову відеомозаїку“СТОП, насильство!”, в якому розкрила непросту тему захисту жертвами насильства своїх прав, а також наголосила на важливості проговорення в суспільстві цієї проблеми
https://www.instagram.com/p/CWsiiNijrwz/?utm_medium=copy_link

Бібліотека сімейного читання імені М.Ю. Лермонтова представила експрес-викладку “Мій світ – без насильства”
https://www.facebook.com/biblioteka.lermontova.kyiv/posts/1301041677081843

Бібліотека імені Олександра Довженка розробила правовий гід для суспільства “Торгівля людьми”, що містить корисні поради, що допоможуть не стати жертвою торгівлі людьми, уникнути рабства. Пам’ятка для осіб, які бажають виїхати за кордон.
https://dovlib.blogspot.com/2021/11/blog-post_25.html?m=1

Бібліотека імені Євгена Гуцала організувала книжкову виставка-застереження“Зупинимо булінг разом”, що стане в пригоді дітям і батькам, допоможе зрозуміти важливість цієї теми і знайти шляхи її подолання.У художніх творах, представлених на виставці, розкривається дана проблема та вказуються можливі шляхи виходу з неї.
http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/11/blog-post_29.html

Для довідки.

1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним та неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка.Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

Більшість держав, зокрема й Україна, включили принцип недискримінації, як це сформульовано в міжнародних документах з прав людини, у своє внутрішнє законодавство (Конституція України, Закони України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми» та інші).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *