Храм на честь ікони Божої Матері «Знамення»

Перший камінь на зведення храму на честь ікони Божої Матері «Знамення» був закладений в 2001 році на території 5-го пологового будинку м. Києва. Часткове фінансування храму проводилося силами міської адміністрації і головного лікаря пологового будинку.

На ці гроші вдалося закласти фундамент і звести цегляні стіни храму.
У зв’язку з недостатнім фінансуванням будівельні роботи були припинені, що привело до заморожування усіх робіт до 2003 року.

На початку 2003 року настоятелем храму «Знамення» Божої Матері за благословенням Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України був призначений ієрей Георгій (Юрій) Стороженко.

Протягом 2004 року стараннями і молитвою священика і прихожан (жертводавців) вдалося провести внутрішні роботи в храмі. Перше Богослужіння в Церкві було звершене на Пасху 2003 року.

У 2004 році на стіни церкви був нанесений розпис в академічному стилі. А в 2005 році головним лікарем 5-го пологового будинку Макаренко Михайлом Васильовичем був пожертвуваний різьблений іконостас, зроблений з дуба.

З часом для багатьох прихожан Солом’янського району церква «Знамення» стає сімейним Храмом.

Святині:
Ікона Божої Матері «Знамення», ікона Божої Матері, що іменується «Утамуя мої печалі», ікона Божої Матері, іменована «Нечаяна Радість», ікона свт. Миколая, архієп. Мір Лікійських, чудотворця.

10 грудня Свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Знамення».

В сучасному зображенні ікони Богородиці «Знамення» бачимо Пресвяту Діву, що сидить, піднявши Свої руки у молитві, подібно, як бачимо на іконі «Нерушима Стіна» або Оранта. На грудях Пречистої Діви на фоні круглого щита або сфери знаходиться образ Предвічного Богонемовляти-Ісуса – Спасителя-Емануїла. Передання приписує авторство такого типу ікони святому апостолу і євангелисту Луці, котрий, як відомо, написав кілька ікон під час земного життя Богородиці й отримав Її схвалення своїх трудів. На древність такого зображення Божої Матері вказує ще й той факт, що подібний образ знаходиться в римських катакомбах, що датуються III–IV ст. по Різдві Христовім. Мова йде про катакомби, що носять ім’я християнської мучениці часів гоніння, піднятого імператором Діоклетіаном – святої Агнії або в католицькій традиції Агнесси (Інесси). В цих катакомбах відносно мало розписів, більше настінних написів, стан їх не особливо добрий через те, що вони довгий час були відкриті для відвідування без належного догляду. І ось в одній із крипт катакомб святої Агнії дослідники знайшли зображення Пречистої Діви Марії із розпростертими в молитві руками та Богомладенцем Христом, Котрий сидить на Її колінах. Катакомбні розписи є одним із найголовніших джерел вивчення життя християн ранньої Церкви. І в історії формування іконографічного канону також мають велике значення.

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter