Артист з великої літери. Георгій Чапкіс

Старше покоління глядачів захоплювалося сольною партією «Повзунці»  соліста ансамблю ім. П. Вірського Григорія Чапкіса. І сьогодні, вдивляючись у чорно-білу фотографію, де Чапкіс застиг у стрибку, відчувається неймовірна енергетика. Я б сказала більше – магнетизм… Знаменитий «повзунець» у його виконанні назавжди увійшов в історію вітчизняного танцю.

«Я ріс серед молдован, румунів, циган, бессарабів. Часто з сусідськими хлопчаками ми копіювали дорослих і на вулиці танцювали «циганочку», а люди кидали гроші», – так в одному зі своїх інтерв’ю розповів Григорій Чапкіс. Григорій Миколайович народився 24 лютого 1930 р. у столиці Молдови Кишиневі. Утім, з 40-х років Київ стає Григорію Миколайовичу рідним містом.

Так, члени сім’ї повертаючись з евакуації з Казахстану, захворіли на тиф і змушені були оселитися в Києві. Його тато хотів влаштувати в училище залізничників, у гурток, де б він міг навчати інших танцювати. Але не знання мови – здавалося б, не давали ніякої надії на майбутнє. Та одного разу  тато сказав директору школи: «Подивіться, як він танцює». «І я збацав «циганочку» просто у його кабінеті. Після того мене взяли на навчання», – зізнається Маестро. Відтоді Григорій Чапкіс не полишав танців: працював хореографом у театрі ім. Івана Франка, виступав у складі Державного ансамблю танцю УРСР під керуванням Павла Вірського, у якому пропрацював аж до 1972 року, об’їздивши з ним понад 70 країн світу.

Великої популярності й серед молоді Григорій Чапкіс набув, коли вперше сів у суддівське крісло шоу «Танці з зірками». Тоді він і створив власну хореографічну школу та почав викладати в університеті культури.

Його часто запитують про еліксир молодості. На що знаменитий український хореограф відповідає: «Все починається з любові: до жінки, природи, людини, спорту, до танцю. Наступний етап – це щоденна праця над собою»…

Сьогодні, у свій 91-рік легенда українського танцю, талановитий професор та хореограф, соліст ансамблю Вірського, керівник мережі шкіл танцю «Чапкіс денс» – Київ, США, Італія, володар Золотих медалей: «Золотий фонд нації» та «Людина третього тисячоліття» Григорій Чапкіс є почесним професором Київського національного університету культури і мистецтв й мешкає неподалік вулиці Гарматної.

Наталка Капустянська

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter