Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах

Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах

Грамофон, колючий дріт, google-пошук, протизаплідні таблетки та ліфт, штрих-код, ТОВ, айфон і бетон. Знаєте, що спільного у цих речей? Всі вони за версією економіста та оглядача Financial Times Тіма Гарфорда змінили світ.
 
Перед вами захоплива історія економічних та соціальних відносин, розказана через розповіді про винаходи, які найбільше вплинули на наше життя. Як грамофони посилили нерівність у суспільстві та чому штрих-коди «вбили» сімейні крамнички? Як вплинула одноразова бритва Gillette на світову економіку?
 
Як зауважує сам Гарфорд, ця книжка не має на меті визначити 50 найзначущіших з економічного погляду винаходів. Він просто розказує історії та сподівається, що вкінці ми зможемо зрозуміти, як нам сьогодні ставитися до інновацій, як спрогнозувати наслідки цих ідей, щоб діяти завбачливо й максимізувати їх позитивний ефект, пом’якшивши негативний.
 
«Деякі із цих 50 винаходів, як-от плуг, до абсурду прості. Інші, як от годинник, — неймовірно хитромудрі. Деякі винаходи — конкретні й тверді, як-от бетон. Інші, як-от товариство з обмеженою відповідальністю, — цілком абстрактні, і їх узагалі не помацаєш руками. Деякі, як-от айфон, виявилися шалено прибутковими.
 
Інші, як-от дизельний двигун, попервах з комерційного погляду були провальні. Але з кожним із них пов’язана певна історія, що вчить нас чогось важливого про те, як працює наш світ, і допомагає побачити деякі з тих буденних чудес довкола нас, що ховаються навіть у найбанальніших, на перший погляд, речах»
Знайти в электронному каталозі

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *