Храм Георгія Побідоносця

Це один з найбільших і нових храмів Києва. Закладка першого каменя відбулася в квітні 2001 року, а вже через кілька місяців парафіяни зібралися на архієрейську службу в добудованої церкви.Будівництво тривало всього 73 дня – це досягнення навіть було занесено в Книгу рекордів Гіннеса!

Головним ініціатором і ктитором будівництва був колишній міністр транспорту і зв’язку України і генеральний директор «Укрзалізниці» Георгій Кирпа.

Побудова храму була присвячена 10-й річниці Незалежності України.Молебень і закладка першого каменя у фундамент будівництва відбулися 4/17 квітня 2001 року, у вівторок Світлої седмиці. Освячено храм 9/22 серпня 2001 року, а на престольне свято, 26 листопада світу / 9 грудня 2001 року відбулася перша архієрейська служба.

Церква Георгія Побідоносця – проект відомого архітектора Романа Сивенького. Йому вдалося домогтися ефектного змішання двох стилів: благородного візантійського (основна будівля) і модернового (дзвіниця). Після того, як 42-метрова церква була побудована, її внутрішнє оздоблення зайняла ще 40 днів. Виконували її майстри Художньої академії України, які зобразили на стінах відомі сцени з Біблії. Примітно, що вівтар, який вінчає храм святого Георгія Побідоносця, прикрашений дерев’яним іконостасом з позолоченими фігурами ангелів.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter