Храм святого Архістратига Михаїла та Богоявленський

З кінця 90-х років ХХ сторіччя духовенство Свято-Макаріївського храму м. Києва духовно опікувалось Національною академією внутрішніх справ України (нині Київський національний університет внутрішніх справ). За активним сприянням нині покійного ректора НАВСУ генерал-полковника міліції Кондратьєва Ярослава Юрійовича та настоятеля Свято-Макаріївського храму протоієрея Анатолія Затовського, на третьому поверсі адміністративної будівлі НАВСУ (Солом’янська пл. 1) було переобладнано частину холу під православний храм на честь святого Архістратига Михаїла. Відкриття цього храму і перший молебень відбулися 20 червня 2003 року. Для проходження служіння в нововідкритому храмі Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром було відкомандировано колишнього випускника НАВСУ священика Віталія Приходька, який згодом став і настоятелем молодої парафії.

Чин освячення та першу божественну Літургію, які відбулися 10 жовтня 2003 року, очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. З жовтня 2003 року по січень 2006 року в храмі відбувалось регулярне богослужіння. Однак, оскільки Київський національний університет внутрішніх справ є режимним закладом, відвідування храму сторонніми парафіянами без дозволу керівництва учбового закладу не дозволялося. Тому з 2005 року в Навчально-науковому інституті підготовки кадрів кримінальної міліції КНУВС (вул. Народного ополчення 9) одне з приміщень їдальні Інституту переобладнувалось під новий православний храм, який згодом було вирішено присвятити Богоявленню Господньому. У січні 2006 року, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, парафія Свято-Михайлівського храму перейшла до новоствореного Богоявленського храму, оскільки там є набагато кращими умови для звершення богослужіння, а також місіонерської діяльності серед курсантів. Чин освячення та першу божественну Літургію, які відбулися 10 січня 2006 року, очолив також архієпископ Львівський і Галицький Августин.

З того часу в Богоявленському храмі регулярно звершується богослужіння. Будується дзвінниця. У храмі на честь святого Архістратига Михаїла, на сьогоднішній день, лише періодично звершуються молебні, а також Літургія на престольне свято – Собор Св. Архістратига Михаїла.

Святині: у храмових іконах – частинки мощей прп. Серафима Саровського, прпп. жон дівеєвських Олександри, Марфи та Єлени, блаженних жон дівеєвських Параскеви, Пелагії та Марії, прп. Ахіли Печерського, у престолі – свт. Феодосія Чернігівського, сщмч. Володимира, митр. Київського і Галицького та св. праведного Алексія (Товта) Американського.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter