Храм великомученика Димитрія Солунського (в Жулянах)

Це́рква великому́ченика Дими́трія Солу́нського – православна церква у селищі Жуляни міста Києва. Після приєднання Жулян до Києва стала найстарішою дерев’яною церквою міста. Конфесійно належить до РПЦ Московської патріархії, благочинння західного округу Київської митрополії РПЦ. Престольне свято – великомученика Димитрія Солунського (26 жовтня (8 листопада)). Настоятель храму – єпископ Васильківський Микола (Почтовий), священиком – ієрей Георгій Габорець.

У 1715 році в селі Жуляни під Києвом силами монахів Софійського монастиря, якому до 1787 року належало село, було зведено храм-каплицю Димитрія Солунського. До середини XIX століття ця церква застаріла та не могла вже вміщувати усіх парафіян. У 1847 році стару дерев’яну каплицю було розібрано та того ж року за рахунок казни збудовано нову, теж дерев’яну, невелику з цибулястою банею церкву, яка, втім, о 7 годині вечора 21 червня 1859 року згоріла від блискавки.

Сучасна церква зведена у 1862 році. Вона була підпорядкована 3-му благочинному округу Київської губернії. Настоятелем церкви став протоірей Ю. Біляновський, також при церкві було 2 клірики. Парафія володіла 44 десятинами та 350 саженями землі, парафіян нараховувалося 1 082 особи, з яких 841 чоловік та 961 жінка. При церкві були споруджені будинок причту та церковно-парафіяльна школа, де навчалося 10 дітей. Парафія церкви включала Михайлівську Борщагівку та Совки.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter