Храм великомученика Пантелеймона (в Центрімікрохірургії ока)

Лікарняний храм святого великомученика і цілителя Пантелеймона був відкритий на прохання персоналу Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центру мікрохірургії ока» і православних християн, які знаходяться на лікуванні в даному закладі з різних регіонів України. (Вих. «ЦМХО» №044 20.03.96)

Свято-Пантелеймонівська парафія була зареєстрована 1 липня 1996 року, розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1013.

Перший настоятель храму протоієрей Сергій Стасенко 1996–2001 рр.

Другий настоятель – ігумен Леонтій (Скакун) очолював парафію з 2001 по 2009 р. Протягом 2010 року богослужіння у храмі тимчасово не здійснювалися.

Напередодні свята Святої Трійці, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром було звершено мале освячення храму на честь великомученика і цілителя Пантелеймона, за яким послідувало богослужіння архієрейським чином при великій кількості прихожан, персоналу і паломників.

У 2011 році указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира настоятелем храму призначений священик Валерій Коваль, студент Київської духовної академії. Саме 9 серпня, у день престольного свята пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона були відновлені богослужіння у храмі. Духовенство разом з парафіянами, персоналом лікарні і паломниками молилися за Божественною літургією та водосвятним молебнем. Після молебню настоятель разом з хором зробили окроплення святою водою адміністративного корпусу «Центру мікрохірургії ока» і лікарняних палат, привітавши всіх з престольним святом. Радість та грандіозність торжества таким чином була донесена навіть до тих, хто не мав змоги бути присутнім на святковій відправі.

16 січня 2013 р. благочинним лікарняних храмів міста Києва протоієреєм Романом Барановським з подвор’я Свято-Пантелеймонівського Афонського монастиря при київському храмі святителя Михаїла, у дар храму була передана частка мощей святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона.

Храм займає невелику частину приміщення лікарні, вівтар відгороджений типовим іконостасом. На стінах висять ікони, багато зовсім невеликих, саме це створює особливий домашній затишок. Перед іконами стоять кілька великих підсвічників.

На початку 2016 року в зв’язку з розширенням площі для лікувальної діяльності в Київській міській клінічній офтальмологічній лікарні «Центрі мікрохірургії ока», виникла необхідність перенести храм з приміщення лікарні на прилеглу територію.

З благословення Блаженнійшого митрополита Онуфрія від 25.05.2016 року місце положення храму Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона було змінено і на території лікарняного комплексу збудовано дерев’яний храм-каплицю.

13 червня 2016 року з благословення Предстоятеля нашої Церкви настоятелем храму протоієреєм Валерієм Ковалем було звершено молебень на початок доброї справи, що і стало початком нової сторінки історії у житті парафії. 9 серпня цього ж року у день престольного свята було звершено мале освячення споруди та першу Божественну Літургію, хресний хід.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter