Літературний «хуліган» Андрій Кокотюха

Якщо запитаю: «чи знаєте таких хуліганів, яких не любити просто неможливо». Мабуть, відповідь та дивакувате питання однозначно буде такою: «а хіба таке буває?». Скажу: «буває, ще й як буває». Можливо не повірите, а скажете, що тільки юні дівчата люблять хуліганистих хлопців, а дорослі – ні, вони вже досвідчені, добре розбираються в людях, як же вони можуть любити тих, хто порушує спокій. І тут ви будете сто раз праві. Бо є такі хулігани, порушники спокою, яких не тільки треба любити, їх треба ще слухати, читати, брати до уваги, аналізувати. Словом – вчитися…

Андрій Кокотюха – яскравий приклад отого хуліганистого порушника усталених, але часто снобістських, незрозуміло ким придуманих суспільних штампів і стереотипів.

Саме слово «Кокотюха» уже стало брендом, насамперед, сучасної літератури, а ще журналістики, кінематографу, блогосфери. Тож Андрій – людина-оркестр. Популярний сучасний письменник, неодноразовий лауреат та володар Гран-прі Міжнародного конкурсу «Коронація слова».

У 2012 році відзначений як «Золотий письменник». Такою відзнакою нагороджують письменників, чий романи набули широке визнання читачів. Андрій Кокотюха засновник літературної премії «Золотий пістоль», в нашій країні є першопрохідцем детективного, гостросюжетного літературного жанру.

Зрештою, він журналіст і оглядач – відслідковує актуальні суспільно-політичні процеси і дає їм розгорнуту оцінку як з позиції окремого громадянина країни і з погляду державницьких інтересів. Скажімо, його думки щодо окремих подій, осіб, явищ завжди влучні, завжди неординарні, під незвичним кутом зору подані погляди часто розвінчують багато міфів.

А ще Фейсбук, – тут Андрія читати – то окреме задоволення. Немає рамок, немає цензури, все просто і зрозуміло, небагато слів, правда, трохи більше емоцій. Утім, ці емоції завжди позитивні. Андрій, як ніхто, самі неприглядні, неприємні речі може і вміє подати так, що не залишається якоїсь гіркої оскоми, немає відчуття занепаду, навпаки, хочеться щось робити, діяти…

А де ж тут хуліганство, – запитаєте ви? Тут же ідеально все виписане… Та, як завжди, все ховається в деталях. Ви візьміть до рук Андрієву книжку, погугліть в мережі, відкрийте пост на Фейсбуці, – і все зрозумієте. Ви зрозумієте, як тонко, філігранно, смачно й соковито наш герой уміє по хуліганити словом, як він розбурхує приспану, притуплену свідомість, як він провокує й підштовхує до нестандартних рішень.

А ще краще, якщо Андрій зустрінеться на вашій життєвій дорозі. І тоді харизму цього красивого, життєлюбного чоловіка ви відчуєте в повній мірі. Він живе тут недалечко, в самому серці нашої Солом’янки, – ви можете його зустріти і прогулюючись по вулиці, і в сквері, і в магазині, але найпевніше, – ви його зустрінете там, де багато книжок. До речі, колись Андрій Кокотюха мріяв стати бібліотекарем. Тож зараз опікується більшістю бібліотек, передає їм свої нові книжки.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter