Сніговик від Юрія Іванова

Десь років зо десять назад я віднайшла країну Крокландія. Просто випадково.  Щоправда, на карті її поки що  немає. Але якщо уважно придивитися на небо, то її зірка світить прямо над вулицею Генерала Воробйова (колишня Курська). Над будівлею №15-А. Саме тут, на третьому поверсі, розміщена «Дитяча анімаційна студія «Крок» Навчально-виховного комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді м. Києва. Стільки нагород, які є в студії, я ще не бачила. Що не «крок», то і перемога… Студія навіть виборола Головний приз на кінофестивалю у Іспанії (Валенсія) International Educational Film Festival «MiCe by JORDI EL MUSSOL». Керівником цієї студії є Юрій Іванов, відмінник освіти України, відмінник столичної освіти, за фахом – кінознавець (знавець кіномистецтва у всьому розмаїтті його напрямків і шкіл), за покликанням – художник, режисер, вихователь, педагог.

За 37 років існування колектив зібрав понад 600(!) нагород.  Анімаційні стрічки студії на рівних змагаються з фільмами дорослих режисерів. Серед нагород є Гран-прі, перші призи, дипломи та спеціальні призи на Міжнародних кінофестивалях в Німеччині, Австрії, Норвегії, Люксембурзі, Греції, Фінляндії та ін. Скажімо, на Міжнародному кінофестивалі національностей в Австрії студійці отримали «Золотого Ведмедя» та «Золотий диплом». Утім, гордістю студії є дві золоті медалі Міжнародного союзу кінематографістів UNICA у складі ЮНЕСКО за мультиплікаційні фільми «Школа» та «Балет 147 листочків». Такої нагороди на теренах СНД не має жоден кінорежисер. Анімаційна стрічка «Школа», яка стала справжньою улюбленицею глядачів не тільки в Україні, а й за її межами і здобула 17 Гран-Прі та перших нагород по всій Європі, а фільм «Балет 147 листочків» завоював більше 10 перших призів. Японські експерти внесли мультфільми «Дитячої анімаційної студії «Крок» до колекції найкращих кінострічок світу.

«Крок» – це велика країна дитячої фантазії та мистецтва. Якщо на початку свого існування студія мала лишень кілька квадратних метрів за шафою, на яких вміщався один-єдиний, змайстрований саморуч, знімальний верстат, то зараз вона розрослася до трьох великих майстерень, де розташовано вже 10 сучасних знімальних місць для різних технік анімації. Зовсім нещодавно тут з’явилася професійна студія звукозапису, де діти з великим задоволенням озвучують фільми мовою своїх персонажів.

Створити 5-тихвилинний мультфільм, – говорить мені Юрій Іванов, – справа кропітка: зліпити чи намалювати героїв мультфільму і перетворити їх у рух… На полицях  студії яких звірят тільки не побачиш.

  • А це, колекція зайців, привезених із усього світу. А от цими двома кумедними зайчатами, – показує мені Юрій Всеволодович, – взагалі цікава історія була. На кінофестивалі у Люксембурзі ми проходили повз іграшковий магазин, де на вітрині стояли оці іграшки. Але магазин постійно був закритий, і ми написали записочку, що ми делегація з Києва і хочемо купити зайчат. Проте ми так і приїхали додому без них. І на наше здивування, у жовтні, коли ми відзначали чергову річницю нашої студії, нам принесли посилку, – відкриваємо, а там – зайчата! І записка: вибачте – на той час був у відпустці».

А я візьми і скажи, що, мовляв, сніговиків колекціоную. Юрій Всеволодович подав мені «дерев’яшку», ну прямо тобі Сніговик від Крокландії.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter