Ставропігійна козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці

В світлий день 14 жовтня, на Покрову, року Божого 1994, Предстоятель УАПЦ Патріарх Димитрій здійснив чин закладення церкви із дзвіницею на честь Покрови Пресвятої Богородиці, – церкви, подібної до тієї, що знаходилася на Запорозькій Січі в часи визвольних змагань Гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького.

Козацька церква розрахована на одночасне перебування у ній до ста молільників. Зведення церкви розпочалося восени 2000 року, а завершилося восени 2002 року. Будівництво церкви здійснювалося за реставраційними кресленнями майстрами з м. Яворів Львівської області під керівництвом бригадира теслярів Івана Кота. Храм стоїть по широті «схід-захід» практично на одній лінії зі Свято-Успенським собором Києво-Печерської лаври.

Це перша в Україні козацька церква, споруджена у новому тисячолітті. Вона являє собою копію храмів козацької архітектури, які у великій кількості існували в XVII столітті на Середній Наддніпрянщині.

На захід від церкви стоїть дерев’яна триярусна дзвіниця, квадратна у плані, увінчана маківкою, над якою вивищується хрест «Сонце Правди» – як символ Господа нашого Ісуса Христа. Збудована, як і церква, у період 2000–2002 років. Перший, другий і третій ярус її рублені – складені із брусів. Третій ярус має прямокутні отвори для дзвонів, яких із головним дзвоном «Благовістом» тринадцять. Яруси сполучаються внутрішніми дерев’яними сходами. Церковні сходи складені із товстих дощок (плах): за світоглядними уявленнями того часу, із плах робили місце страти злочинців (звідси відомий вислів – «зійти на плаху»). Таким чином, символічно людина повинна була пройти шлях спокути, підіймаючись до храму по таких сходах, усвідомити гріховність свою життя і покаятися.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter