The Ukrainians: Джамала

Джамала одна з найяскравіших та найголосистіших співачок України. Вона любить виходити за межі шаблонів та руйнувати стереотипи. Харизматична, неординарна. Де б вона не була, на сцені чи поза нею, Джамала наповнює своєю енергетикою простір навколо. 

2016 рік відкрив світу ім’я Джамала. Саме Джамала – українська співачка виграла конкурс Євробачення-2016, що проходив у Стокгольмі. Вона набрала 534 бали – 211 голосів журі і 323 від глядачів. Востаннє Україна перемагала на «Євробаченні» 2004 року. Країну представляла Руслана Лижичко з піснею «Дикі танці».

З цієї нагоди 16 травня 2016 року п’ятий президент України Петро Порошенко присвоїв їй звання «Народна артистка України». А київська влада виділила співачці трикімнатну квартиру на вулиці Федора Ернста, 16-Б.

Джамала (справжнє ім’я Сусанна Джамаладінова) перемогла із піснею «1944», де йдеться про масову депортацію кримськотатарського народу до Середньої Азії 1944 року. Джамала є автором слів та музики до цієї пісні.

Джамала є українською джазовою та соул-виконавицею кримськотатарського походження, акторкою, тренером шоу «Голос країни» та «Голос. Діти».

Учасницею нацвідбору Джамала була двічі – в 2010 і 2016 роках, і за другим разом стала представницею України на цьому музичному змаганні. На конкурсі вона виконала пісню «1944», яку написала у співавторстві із поетом-піснярем Артом Антоняном. Тож, зі Стокгольму, де відбувалося Євробачення-2016, українська співачка повернулася із перемогою.

Українська співачка, переможниця Євробачення Джамала з нагоди десятиріччя своєї творчої діяльності випустила збірку із 22 найважливіших для неї пісень під назвою «10».

До перемоги на Євробаченні, Джамала влітку 2009 році перемогла на міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної пісні «Нова хвиля» в Юрмалі (Латвія). Цей виступ став переломним для співачки та її музичної кар’єри. Після того артистка випустила чотири альбоми, перший із яких презентувала в 2011 році під час сольного концерту в Жовтневому палаці, здобула низку відзнак і нагород, знялась у кіно (зіграла роль акторки та співачки Ольги Левицької у фільмі «Поводир» режисера Олеся Саніна).

Джамала – надзвичайно творча, натхненна, наполеглива, а ще – щира та емоційна. Такою ми побачимо артистку, яка поставила собі за мету показати світу справжню Україну та українську музику.

В одному із своїх інтерв’ю «Радіо Свобода» скаже:

– Я дуже відповідально ставлюся до своєї країни. До всього, що її стосується. Мені здається, коли ти по-справжньому любиш, ти повинен віддавати. Є таке відчуття, що нам усі щось винні на всіх моментах. Але є такий момент: запитувати себе постійно, що саме ти робиш, щоб твоя країна зростала. Мені здається, що якщо кожен буде ставитися з любов’ю і запитувати себе, що він робить для того, щоб країна стала кращою, а не постійно лаятися на сусіда, на президента, на когось іще…

Минулого року  співачка Джамала вдруге стала мамою

І це знову син…

Вона розмістила в Instagram фото і написала:

«Селям Алейкум! Ласкаво просимо до нашого бенду!!! Мій другий принц – Селім-Гірай Сеїт-Бекір Огли Сулейманов! 19.06 народився найпунктуальніший малюк (за статистикою входить у 4%, тому що народився у прогнозовану дату, саме в свій час)».

Старший син Джамали Емір-Рахман народився 27 березня 2018 року.

А це зовсім новий пост Джамали у Фейсбуці від 15 травня 2021 року: «Рівно 5 років тому ви (глядачі- ред.) допомогли мені перемогти на Євробаченні.

⠀Я хочу розповісти вам цікаву деталь, про яку не говорила ніколи досі. Перед Євробаченням мої прихильники подарували мені авторську картину зі словами «We are proud to be your fans!». Дивіться малюнок в галереї. Я була щаслива подарувати їм перемогу на Євробаченні у відповідь.

⠀Перед виїздом в Стокгольм я взяла олівець і легенько залишила пару слів на зворотному боці картини. Потім були подорож, виступи, безліч інтерв’ю та яскравих емоцій. Я скоро забула про картину.

⠀І от нещодавно я вирішила перемістити її на інше місце в будинку і побачила свій запис п’ятирічної давності. Дослівно там було написано: «Євробачення. Перемога. Перше місце»

⠀Я вірю, що саме ви допомогли мені здобути перемогу. Всі, хто підтримував мене. В Стокгольмі та біля екранів. Спасибі вам!

Україна — ми разом!»

З доступних джерел

підготувала Наталка Капустянська

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter