Вишивки Анатолія Згортюка

Потяг «Трускавець-Київ» запізнювався на 23 хвилини. Анатолій Гордійович щохвилини поглядав на годинника. Тут така новина, а потяг як назло запізнюється. Йому дуже хотілося поділитися цією новиною з дружиною, дочкою, та найбільше з тещею. Він, у минулому капітан морського судна, моряк-підводник, власноруч вишив вишиванку! Вже уявляв як вона буде гордитися зятем. Сьогодні ж усім сусідкам розкаже: як її зять за три тижні відпочинку в Трускавці ніколи голки в руки не брав, а тут тобі на: сам вишив. Та що там сусіди, тітка Ольга з Борисполя буде просити його, щоб їй зробив таку неземну красу. Бо давно мріяла про вишиванку. Гальма потягу розвіяли мрії, і Анатолій Гордійович ступив на рідну землю. До Солом’янки добрався швидко: і тролейбуса не довелося довго чекати. Ось і рідна квартира, а пиріжками пахне з капустою… Оце теща, мабуть, постаралася. Ось і рідний поріг: незчувся як опинився в обіймах дружини і доньки. Одна теща не повірила, що сорочку сам вишив.

Одного дня Анатолій Гордійович затіяв ремонт у Лесиній кімнаті. Ретельно почав перебирати книжки. І серед книжок побачив «Рукоділля», а з неї виглядала незавершена картина. Оце, напевне, Леся недошила. Чи на смітник викинути? А, може, її довишивати? Стібок до стібка – і картина завершена.

Якось у Фейсбуці прочитала, що оригінальний подарунок до весняного свята зробив Анатолій Згортюк. Свій талант, втілений у вишивці бісером та традиційній, можна побачити у бібліотеці мистецтв на його виставці «З любов’ю до життя». Прекрасні роботи, які представлені на виставці не залишать нікого байдужими, адже попри стереотипи, що вишивка – це жіноче заняття, Анатолій Гордійович довів, що вишивати може кожен, якщо дуже захотіти. Також на виставці представлені сорочки, які майстер власноруч пошив та вишив. Багата біографія Анатолія – участь у військовому конфлікті в Єгипті, за що був нагороджений жетоном «За дальній похід», служба на підводному човні Північного флоту, зйомки у кінофільмі «Без году неделя», захоплення вишивкою, керамікою свідчить про те, що життя треба любити і тоді воно полюбить тебе. …А на виставці красувалися картини Миколи Чудотворця, портрет дочки Лесі, закохані і море, тигр, коні.

У дитячій бібліотеці ім. В. Кудряшова Анатолій Гордійович продемонстрував майстер-клас з вишивки. П’ятикласники школи №187, для яких, власне, і була організована ця зустріч, із захопленням спостерігали як стібок до стібка вишивалися маки.  Дітлахи так  обступили пана Анатолія, що мені ледь вдалося зробити знімок для газети. Бо, окрім вишивання та морських пригод, пан Анатолій розповів учням про своє дитинство: як випасав ягнят, гусей… і про дитячу мрію.

Наталка Капустянська

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter